Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Nemocnice obnovují plánované operace — Prachatická porodnice obnovuje provoz — Světlo pro lékaře — Dva rizikové regiony v ČR — Regionální ohniska nákazy — Premiér by uvítal antigenní testy zadarmo — Dopravní nehody v mlze — Mráz očima iReportérů — Dálkově ovládané značky v Harrachově — Památník obětem střelby z 10. prosince — Jaderné elektrárnách Dukovany a Temelín mají novou protivzdušnou ochranu — Změna ve vedení zoologické zahrady — Soud potrestal starostku Žatce — Vysoce postavený úředník kraje v opilosti havaroval — Policie hledá svědky jízdy v protisměru — Staroměstké námestí zdobí vánoční strom — Vánoční strom mají i v Hradci Králové — Charita vybírá dárky pro děti — Letzel staví v Japonsku — Děti na základní škole v Táboře se otužují

Části dílu

01:02
Nemocnice obnovují plánované operace
  Nemocnice začínají postupně obnovovat plánované operace, které musely kvůli pandemii koronaviru odložit – to bylo přímo nařízeno Ministerstvem zdravotnictví jeho mimořádným opatřením z 26. října.
  02:53
  Prachatická porodnice obnovuje provoz
   Na jihu Čech jsou momentálně covidová lůžka obsazená už jen ze třetiny. Ale vrátit jednotlivým oddělením v nemocnicích jejich normální, běžné zaměření není úplně jednoduché.
   04:11
   Světlo pro lékaře
    Světla jako podpora pro lékaře, zdravotníky, pečovatele a dobrovolníky za jejich nasazení v boji proti epidemii koronaviru dnes večer svítí na budovách nemocnic v Brně a ve Zlíně.
    04:31
    Dva rizikové regiony v ČR
     Rizikové zatím zůstávají dva české regiony, zatímco na Pardubicku se epidemická situace zlepšuje, v Karlovarském kraji problémy přetrvávají.
     06:34
     Regionální ohniska nákazy
      Šíření covidové nákazy v její 2. vlně v Česku oslabuje; snižuje se počet lidí, kteří se přicházejí nechat na koronavirus otestovat, a tak už některá odběrová místa – konkrétně ve středních Čechách a v Praze.
      08:13
      Premiér by uvítal antigenní testy zadarmo
       Premiér Andrej Babiš chce, aby se zhruba 10 dní až týden před Vánocemi všichni lidé v Česku mohli nechat otestovat na koronavirus - zadarmo a dobrovolně.
       08:58
       Dopravní nehody v mlze
        Hustá mlha po celý den dnes mnohde komplikovala dopravu. Odpoledne se stala nehoda na dálnici D8, která veškerý provoz ve směru na Prahu zastavila a odklonila z dálnice pryč.
        10:36
        Mráz očima iReportérů
         A to, že do Česka přišla zima a že se teploty už pohybují kolem nuly, mlha namrzá na stromech a trávě i na silnicích – to zaznamenali i naši iReportéři.
         10:57
         Dálkově ovládané značky v Harrachově
          Dopravu k hraničnímu přechodu v Harrachově budou v zimním období řídit značky ovládané na dálku. V případě hustého, dlouhodobého sněžení do úseku mezi Tanvaldem a Harrachovem nepustí těžká auta.
          12:37
          Památník obětem střelby z 10. prosince
           Před Fakultní nemocnicí v Ostravě už stojí památník obětem střelby z 10. prosince loňského roku. 42 letý vrah Vitásek tam v čekárně traumatologické ambulance z bezprostřední blízkosti zastřelil 7 lidí.
           12:59
           Jaderné elektrárnách Dukovany a Temelín mají novou protivzdušnou ochranu
            Ta má za úkol sledovat vybrané budovy proti novým hrozbám přicházejícím ze vzduchu, jako jsou například drony.
            14:33
            Změna ve vedení zoologické zahrady
             Zoologická zahrada v Ústí nad Labem bude mít zase nového ředitele - za posledních 5 let už 4. Odvolaného Romana Končela, kterému vedení města vytýkalo chyby v hospodaření a zanedbání investic.
             15:56
             Soud potrestal starostku Žatce
              Pokuta 110 tisíc korun a zákaz řízení. Tak dnes potrestal okresní soud v Lounech starostku Žatce a bývalou senátorku za ANO Zdeňku Hamousovou za řízení v opilosti.
              16:28
              Vysoce postavený úředník kraje v opilosti havaroval
               Proto dnes na fuknci ředitele Centra investic, rozvoje a inovací Královéhradeckého kraje Lukáš Korych (39,ODS) rezignoval.
               18:00
               Policie hledá svědky jízdy v protisměru
                Pražští kriminalisté pátrají po svědcích, kteří zahlédli nebo natočili černé BMW jedoucí v protisměru po ulici 5. května. K incidentu došlo v neděli před půl třetí ráno.
                18:52
                Staroměstké námestí zdobí vánoční strom
                 Na Staroměstském náměstí už stojí smrk ztepilý, který letos bude centrum Prahy zdobit během vánočních svátků. Převezený tam byl v noci na dnešek.
                 20:29
                 Vánoční strom mají i v Hradci Králové
                  Dva vánoční stromy má ode dneška také Hradec Králové, městu je darovali soukromí majitelé. Na Velkém náměstí stojí čtrnáctimetrová jedle, na Masarykově náměstí osmnáctimetrový smrk.
                  21:18
                  Charita vybírá dárky pro děti
                   Už podesáté mohou děti obdarovat své vrstevníky z chudších rodin nebo azylových center dárky v krabici od bot.
                   23:05
                   Letzel staví v Japonsku
                    Japonci postavili další budovu podle plánu rodáka z Náchoda, architekta Jana Letzela.
                    23:36
                    Děti na základní škole v Táboře se otužují
                     Jen obtížně můžou učitelé nahradit žákům tělocvik, o který přišli kvůli opatřením proti koronaviru. Na základní škole v Táboře se děti otužují – mimo osnovy a ve svém volném čase.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                     6. 10. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                     5. 10. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                     4. 10. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                     3. 10. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                     30. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                     29. 9. 2022 na ČT1

                     Napište nám