25 minut

24. listopad 2020

Obsah dílu

Nemocnice obnovují plánované operace — Prachatická porodnice obnovuje provoz — Světlo pro lékaře — Dva rizikové regiony v ČR — Regionální ohniska nákazy — Premiér by uvítal antigenní testy zadarmo — Dopravní nehody v mlze — Mráz očima iReportérů — Dálkově ovládané značky v Harrachově — Památník obětem střelby z 10. prosince — Jaderné elektrárnách Dukovany a Temelín mají novou protivzdušnou ochranu — Změna ve vedení zoologické zahrady — Soud potrestal starostku Žatce — Vysoce postavený úředník kraje v opilosti havaroval — Policie hledá svědky jízdy v protisměru — Staroměstké námestí zdobí vánoční strom — Vánoční strom mají i v Hradci Králové — Charita vybírá dárky pro děti — Letzel staví v Japonsku — Děti na základní škole v Táboře se otužují

Části dílu

01:02
Nemocnice obnovují plánované operace
  Nemocnice začínají postupně obnovovat plánované operace, které musely kvůli pandemii koronaviru odložit – to bylo přímo nařízeno Ministerstvem zdravotnictví jeho mimořádným opatřením z 26. října.
  02:53
  Prachatická porodnice obnovuje provoz
   Na jihu Čech jsou momentálně covidová lůžka obsazená už jen ze třetiny. Ale vrátit jednotlivým oddělením v nemocnicích jejich normální, běžné zaměření není úplně jednoduché.
   04:11
   Světlo pro lékaře
    Světla jako podpora pro lékaře, zdravotníky, pečovatele a dobrovolníky za jejich nasazení v boji proti epidemii koronaviru dnes večer svítí na budovách nemocnic v Brně a ve Zlíně.
    04:31
    Dva rizikové regiony v ČR
     Rizikové zatím zůstávají dva české regiony, zatímco na Pardubicku se epidemická situace zlepšuje, v Karlovarském kraji problémy přetrvávají.
     06:34
     Regionální ohniska nákazy
      Šíření covidové nákazy v její 2. vlně v Česku oslabuje; snižuje se počet lidí, kteří se přicházejí nechat na koronavirus otestovat, a tak už některá odběrová místa – konkrétně ve středních Čechách a v Praze.
      08:13
      Premiér by uvítal antigenní testy zadarmo
       Premiér Andrej Babiš chce, aby se zhruba 10 dní až týden před Vánocemi všichni lidé v Česku mohli nechat otestovat na koronavirus - zadarmo a dobrovolně.
       08:58
       Dopravní nehody v mlze
        Hustá mlha po celý den dnes mnohde komplikovala dopravu. Odpoledne se stala nehoda na dálnici D8, která veškerý provoz ve směru na Prahu zastavila a odklonila z dálnice pryč.
        10:36
        Mráz očima iReportérů
         A to, že do Česka přišla zima a že se teploty už pohybují kolem nuly, mlha namrzá na stromech a trávě i na silnicích – to zaznamenali i naši iReportéři.
         10:57
         Dálkově ovládané značky v Harrachově
          Dopravu k hraničnímu přechodu v Harrachově budou v zimním období řídit značky ovládané na dálku. V případě hustého, dlouhodobého sněžení do úseku mezi Tanvaldem a Harrachovem nepustí těžká auta.
          12:37
          Památník obětem střelby z 10. prosince
           Před Fakultní nemocnicí v Ostravě už stojí památník obětem střelby z 10. prosince loňského roku. 42 letý vrah Vitásek tam v čekárně traumatologické ambulance z bezprostřední blízkosti zastřelil 7 lidí.
           12:59
           Jaderné elektrárnách Dukovany a Temelín mají novou protivzdušnou ochranu
            Ta má za úkol sledovat vybrané budovy proti novým hrozbám přicházejícím ze vzduchu, jako jsou například drony.
            14:33
            Změna ve vedení zoologické zahrady
             Zoologická zahrada v Ústí nad Labem bude mít zase nového ředitele - za posledních 5 let už 4. Odvolaného Romana Končela, kterému vedení města vytýkalo chyby v hospodaření a zanedbání investic.
             15:56
             Soud potrestal starostku Žatce
              Pokuta 110 tisíc korun a zákaz řízení. Tak dnes potrestal okresní soud v Lounech starostku Žatce a bývalou senátorku za ANO Zdeňku Hamousovou za řízení v opilosti.
              16:28
              Vysoce postavený úředník kraje v opilosti havaroval
               Proto dnes na fuknci ředitele Centra investic, rozvoje a inovací Královéhradeckého kraje Lukáš Korych (39,ODS) rezignoval.
               18:00
               Policie hledá svědky jízdy v protisměru
                Pražští kriminalisté pátrají po svědcích, kteří zahlédli nebo natočili černé BMW jedoucí v protisměru po ulici 5. května. K incidentu došlo v neděli před půl třetí ráno.
                18:52
                Staroměstké námestí zdobí vánoční strom
                 Na Staroměstském náměstí už stojí smrk ztepilý, který letos bude centrum Prahy zdobit během vánočních svátků. Převezený tam byl v noci na dnešek.
                 20:29
                 Vánoční strom mají i v Hradci Králové
                  Dva vánoční stromy má ode dneška také Hradec Králové, městu je darovali soukromí majitelé. Na Velkém náměstí stojí čtrnáctimetrová jedle, na Masarykově náměstí osmnáctimetrový smrk.
                  21:18
                  Charita vybírá dárky pro děti
                   Už podesáté mohou děti obdarovat své vrstevníky z chudších rodin nebo azylových center dárky v krabici od bot.
                   23:05
                   Letzel staví v Japonsku
                    Japonci postavili další budovu podle plánu rodáka z Náchoda, architekta Jana Letzela.
                    23:36
                    Děti na základní škole v Táboře se otužují
                     Jen obtížně můžou učitelé nahradit žákům tělocvik, o který přišli kvůli opatřením proti koronaviru. Na základní škole v Táboře se děti otužují – mimo osnovy a ve svém volném čase.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     25. listopad 2020

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     1. prosinec

                     Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                     1. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     30. listopad

                     Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                     30. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. listopad

                     Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                     29. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     28. listopad

                     Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                     28. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     27. listopad

                     27. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     24. listopad

                     Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                     24. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     23. listopad

                     Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                     23. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     22. listopad

                     Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                     22. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     21. listopad

                     Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                     21. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     20. listopad

                     Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                     20. 11. 2023 na ČT1

                     Napište nám