26 minut

23. listopadu 2020

Část: Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst

Obsah dílu

Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření — Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů — Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko — Senátoři kritizují uzavření malých obchodů — Školy se připravují na návrat dalších ročníků — Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů — V Hořicích zavřeli noční pohotovost — Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor — Kurýři v Praze využívají elektrokola — Soud řeší smrt hokejového fanouška — Chomutov zvažuje návrat hazardu — Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst — Spor o demolici mateřské školy — Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají. — Enormní zájem o pobyty na Šumavě — Zájmové kroužky online — Letzel staví v Japonsku

Části dílu

01:12
Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření
  Dneškem v Česku, na základě hodnocení z minulého týdne, začala platit mírnější opatření teprve 4. stupně.
  02:36
  Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů
   Počínaje dneškem se můžou začít prodávat vánoční stromky, popř. i kapři a otevřít můžou obchody s vánočními ozdobami.
   04:24
   Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko
    Taky knihovny se ode dneška mohly znovu otevřít, aspoň tedy v omezeném režimu: Je to tak, že, knihy se půjčují a vracejí přes výdejová okénka.
    04:56
    Senátoři kritizují uzavření malých obchodů
     Senátorům vadí, že obchody s obuví, oblečením, hračkami, papírnictvím nebo sportovními potřebami musejí být zavřené, ale stejné zboží je možné prodávat ve velkých hypermarketech.
     07:15
     Školy se připravují na návrat dalších ročníků
      Taky školy se připravují na postupný návrat žáků a studentů - konkrétně v tomto týdnu od středy můžou nastoupit maturitní ročníky na středních školách, pokud ty k tomu najdou vhodné podmínky.
      08:56
      Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů
       Studenti maturitních oborů budou dál pomáhat v nemocnicích i přesto, že jim 25.11 začne prezenční výuka. Na Vysočině je totiž stále 200 zdravotníků covid pozitiovních a bez studentů se nemocnice zatím neobejdou.
       10:58
       V Hořicích zavřeli noční pohotovost
        Městská nemocnice v Hořicích řeší, jak udržet péči. Nákaza koronavirem tam z práce vyřadila tak velkou část personálu, že už musela zavřít noční chirurgickou ambulanci.
        12:41
        Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor
         Doba před Vánocemi je pro přepravní a doručovatelské společnosti tradičně vrcholem sezony, vždy během ní zažívají největší nápor a vytížení, ale letos, už teď, dopravují ještě víc balíků než v minulých letech v tomto čase.
         14:08
         Kurýři v Praze využívají elektrokola
          Po Praze stovky balíků rozvážejí kurýři na elektrokolech. Z nové základny, kterou má hned 6 logistických společností na Florenci.
          15:55
          Soud řeší smrt hokejového fanouška
           Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ smrti 41 letého hokejového fanouška Havířova. Událost se stala před rokem během utkání 2.nejvyšší, profesionální Chance ligy mezi domácím AZ Havířov a Frýdkem-Místkem.
           16:59
           Chomutov zvažuje návrat hazardu
            Kvůli koronavirové epidemii městu v rozpočtu na příští rok chybí 97 milionů korun. Podle radních by příjem mohla posílit právě daň z hazardu.
            18:25
            Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst
             Praha zpřísní vjezd nákladních aut do města - nově do některých částí budou moci vjet jen ta, která splňují emisní limit Euro 6 a vyšší.
             18:56
             Spor o demolici mateřské školy
              Developerská společnost JRD zbourala bývalou školku ve Smotlachově ulici v Praze 12. Podle stavebního odboru místní radnice ale firma neměla k demolici pravomocné povolení a nemá ho ani k následné výstavbě. To společnost odmítá.
              20:37
              Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají.
               Na tuzemský trh putují levné brambory z dovozu. Produkce brambor stoupla i v zahraničí.
               22:04
               Enormní zájem o pobyty na Šumavě
                Turisti mají letos enormní zájem o rekreaci v centrální části Šumavy. Mnozí žádají ubytování teď v listopadu, a to navzdory opatřením proti koronaviru. Řada penzionů zatím dopředu obsadila termíny kolem Vánoc.
                23:08
                Zájmové kroužky online
                 Online nejen do školy, ale i na zájmový kroužek. Aby děti neztratily kontakt s kamarády a tím, co je baví, některé domy dětí a mládeže připravují i svůj program distančně.
                 30:40
                 Letzel staví v Japonsku
                  Japonci postavili další budovu podle plánu rodáka z Náchoda, architekta Jana Letzela.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  24. listopadu 2020

                  Přehled dílů

                  4594 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám