26 minut

23. listopadu 2020

Obsah dílu

Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření — Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů — Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko — Senátoři kritizují uzavření malých obchodů — Školy se připravují na návrat dalších ročníků — Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů — V Hořicích zavřeli noční pohotovost — Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor — Kurýři v Praze využívají elektrokola — Soud řeší smrt hokejového fanouška — Chomutov zvažuje návrat hazardu — Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst — Spor o demolici mateřské školy — Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají. — Enormní zájem o pobyty na Šumavě — Zájmové kroužky online — Letzel staví v Japonsku

Části dílu

01:12
Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření
  Dneškem v Česku, na základě hodnocení z minulého týdne, začala platit mírnější opatření teprve 4. stupně.
  02:36
  Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů
   Počínaje dneškem se můžou začít prodávat vánoční stromky, popř. i kapři a otevřít můžou obchody s vánočními ozdobami.
   04:24
   Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko
    Taky knihovny se ode dneška mohly znovu otevřít, aspoň tedy v omezeném režimu: Je to tak, že, knihy se půjčují a vracejí přes výdejová okénka.
    04:56
    Senátoři kritizují uzavření malých obchodů
     Senátorům vadí, že obchody s obuví, oblečením, hračkami, papírnictvím nebo sportovními potřebami musejí být zavřené, ale stejné zboží je možné prodávat ve velkých hypermarketech.
     07:15
     Školy se připravují na návrat dalších ročníků
      Taky školy se připravují na postupný návrat žáků a studentů - konkrétně v tomto týdnu od středy můžou nastoupit maturitní ročníky na středních školách, pokud ty k tomu najdou vhodné podmínky.
      08:56
      Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů
       Studenti maturitních oborů budou dál pomáhat v nemocnicích i přesto, že jim 25.11 začne prezenční výuka. Na Vysočině je totiž stále 200 zdravotníků covid pozitiovních a bez studentů se nemocnice zatím neobejdou.
       10:58
       V Hořicích zavřeli noční pohotovost
        Městská nemocnice v Hořicích řeší, jak udržet péči. Nákaza koronavirem tam z práce vyřadila tak velkou část personálu, že už musela zavřít noční chirurgickou ambulanci.
        12:41
        Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor
         Doba před Vánocemi je pro přepravní a doručovatelské společnosti tradičně vrcholem sezony, vždy během ní zažívají největší nápor a vytížení, ale letos, už teď, dopravují ještě víc balíků než v minulých letech v tomto čase.
         14:08
         Kurýři v Praze využívají elektrokola
          Po Praze stovky balíků rozvážejí kurýři na elektrokolech. Z nové základny, kterou má hned 6 logistických společností na Florenci.
          15:55
          Soud řeší smrt hokejového fanouška
           Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ smrti 41 letého hokejového fanouška Havířova. Událost se stala před rokem během utkání 2.nejvyšší, profesionální Chance ligy mezi domácím AZ Havířov a Frýdkem-Místkem.
           16:59
           Chomutov zvažuje návrat hazardu
            Kvůli koronavirové epidemii městu v rozpočtu na příští rok chybí 97 milionů korun. Podle radních by příjem mohla posílit právě daň z hazardu.
            18:25
            Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst
             Praha zpřísní vjezd nákladních aut do města - nově do některých částí budou moci vjet jen ta, která splňují emisní limit Euro 6 a vyšší.
             18:56
             Spor o demolici mateřské školy
              Developerská společnost JRD zbourala bývalou školku ve Smotlachově ulici v Praze 12. Podle stavebního odboru místní radnice ale firma neměla k demolici pravomocné povolení a nemá ho ani k následné výstavbě. To společnost odmítá.
              20:37
              Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají.
               Na tuzemský trh putují levné brambory z dovozu. Produkce brambor stoupla i v zahraničí.
               22:04
               Enormní zájem o pobyty na Šumavě
                Turisti mají letos enormní zájem o rekreaci v centrální části Šumavy. Mnozí žádají ubytování teď v listopadu, a to navzdory opatřením proti koronaviru. Řada penzionů zatím dopředu obsadila termíny kolem Vánoc.
                23:08
                Zájmové kroužky online
                 Online nejen do školy, ale i na zájmový kroužek. Aby děti neztratily kontakt s kamarády a tím, co je baví, některé domy dětí a mládeže připravují i svůj program distančně.
                 30:40
                 Letzel staví v Japonsku
                  Japonci postavili další budovu podle plánu rodáka z Náchoda, architekta Jana Letzela.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  24. listopadu 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  19. června

                  Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám