Obsah dílu

Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření — Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů — Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko — Senátoři kritizují uzavření malých obchodů — Školy se připravují na návrat dalších ročníků — Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů — V Hořicích zavřeli noční pohotovost — Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor — Kurýři v Praze využívají elektrokola — Soud řeší smrt hokejového fanouška — Chomutov zvažuje návrat hazardu — Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst — Spor o demolici mateřské školy — Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají. — Enormní zájem o pobyty na Šumavě — Zájmové kroužky online — Letzel staví v Japonsku

Části dílu

01:12
Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření
  Dneškem v Česku, na základě hodnocení z minulého týdne, začala platit mírnější opatření teprve 4. stupně.
  02:36
  Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů
   Počínaje dneškem se můžou začít prodávat vánoční stromky, popř. i kapři a otevřít můžou obchody s vánočními ozdobami.
   04:24
   Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko
    Taky knihovny se ode dneška mohly znovu otevřít, aspoň tedy v omezeném režimu: Je to tak, že, knihy se půjčují a vracejí přes výdejová okénka.
    04:56
    Senátoři kritizují uzavření malých obchodů
     Senátorům vadí, že obchody s obuví, oblečením, hračkami, papírnictvím nebo sportovními potřebami musejí být zavřené, ale stejné zboží je možné prodávat ve velkých hypermarketech.
     07:15
     Školy se připravují na návrat dalších ročníků
      Taky školy se připravují na postupný návrat žáků a studentů - konkrétně v tomto týdnu od středy můžou nastoupit maturitní ročníky na středních školách, pokud ty k tomu najdou vhodné podmínky.
      08:56
      Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů
       Studenti maturitních oborů budou dál pomáhat v nemocnicích i přesto, že jim 25.11 začne prezenční výuka. Na Vysočině je totiž stále 200 zdravotníků covid pozitiovních a bez studentů se nemocnice zatím neobejdou.
       10:58
       V Hořicích zavřeli noční pohotovost
        Městská nemocnice v Hořicích řeší, jak udržet péči. Nákaza koronavirem tam z práce vyřadila tak velkou část personálu, že už musela zavřít noční chirurgickou ambulanci.
        12:41
        Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor
         Doba před Vánocemi je pro přepravní a doručovatelské společnosti tradičně vrcholem sezony, vždy během ní zažívají největší nápor a vytížení, ale letos, už teď, dopravují ještě víc balíků než v minulých letech v tomto čase.
         14:08
         Kurýři v Praze využívají elektrokola
          Po Praze stovky balíků rozvážejí kurýři na elektrokolech. Z nové základny, kterou má hned 6 logistických společností na Florenci.
          15:55
          Soud řeší smrt hokejového fanouška
           Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ smrti 41 letého hokejového fanouška Havířova. Událost se stala před rokem během utkání 2.nejvyšší, profesionální Chance ligy mezi domácím AZ Havířov a Frýdkem-Místkem.
           16:59
           Chomutov zvažuje návrat hazardu
            Kvůli koronavirové epidemii městu v rozpočtu na příští rok chybí 97 milionů korun. Podle radních by příjem mohla posílit právě daň z hazardu.
            18:25
            Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst
             Praha zpřísní vjezd nákladních aut do města - nově do některých částí budou moci vjet jen ta, která splňují emisní limit Euro 6 a vyšší.
             18:56
             Spor o demolici mateřské školy
              Developerská společnost JRD zbourala bývalou školku ve Smotlachově ulici v Praze 12. Podle stavebního odboru místní radnice ale firma neměla k demolici pravomocné povolení a nemá ho ani k následné výstavbě. To společnost odmítá.
              20:37
              Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají.
               Na tuzemský trh putují levné brambory z dovozu. Produkce brambor stoupla i v zahraničí.
               22:04
               Enormní zájem o pobyty na Šumavě
                Turisti mají letos enormní zájem o rekreaci v centrální části Šumavy. Mnozí žádají ubytování teď v listopadu, a to navzdory opatřením proti koronaviru. Řada penzionů zatím dopředu obsadila termíny kolem Vánoc.
                23:08
                Zájmové kroužky online
                 Online nejen do školy, ale i na zájmový kroužek. Aby děti neztratily kontakt s kamarády a tím, co je baví, některé domy dětí a mládeže připravují i svůj program distančně.
                 30:40
                 Letzel staví v Japonsku
                  Japonci postavili další budovu podle plánu rodáka z Náchoda, architekta Jana Letzela.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  24. listopad 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. březen

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. březen

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. březen

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám