Plzeňský kraj vydá na zajištění lékařské pohotovosti v příštích třech letech 130 milionů korun. Oproti předchozím třem letům se jedná téměř o dvojnásobek. V Píslu letos začnou stavět nový krytý plavecký bazén. Nový bazén bude mít kapacitu 280 lidí a vyjde na cca 283 milionů korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Praha zavře Libeňský most

Praha zítra v 1 hodinu ráno uzavře Libeňský most pro tramvaje i auta. Je v havarijním stavu.

Komentář starostů Prahy 7 a 8

Starostové přilehlých městských částí o uzavírce Libeňského mostu

Ondřej Matěj Hrubeš, dopravní expert

Jaké komplikace způsobí uzavírka Libeňského mostu v městské dopravě?

Plzeňský kraj vydá v příštích třech letech na zajištění lékařské pohotovosti sto třicet milionů korun

To je zhruba dvojnásobek toho, co platil v předchozím období. Kvůli nízké vytíženosti pohotovostí v příhraničí doplácí kraj na jednoho pacienta až patnáct set korun. Především na Tachovsku ale pohotovost supluje chybějící nemocnici.

Chystají protest proti zónám

Část obyvatel Českých Budějovic chystá protest proti nově zavedeným parkovacím zónám. Vadí jim samotný princip zpoplatnění parkování, ale i způsob, jakým město regulace parkování dosáhlo. Radnice trvá na tom, že modré zóny fungují a že většinový ohlas mís

Vítr v Krušných horách a na Karlovarsku

Vítr už stačil způsobit škody také v Karlovarském kraji. Hasiči už vyjížděli k desítkám případů. Kvůli závějím jsou problémy se sjízdností silnic v Krušných horách okolo Božího Daru.

Počasí v Krkonoších

V Krkonoších leží aktuálně kolem metru a čtvrt sněhu, dnes připadlo dalších 10 centimetrů. Platí tam třetí stupeň lavinového nebezpečí, tvoří se závěje.

Kam na stavební úřad

Novela stavebního zákona, která platí od začátku roku, zkomplikovala život lidem v některých menších obcích. Například Malá Úpav v Krkonoších je už skoro tři týdny bez stavebního úřadu. Kam se teď mají stavebníci se svými projekty obracet, to zatím nikdo

Akademie pro seniory

Zpěv, tanec nebo kreslení - obory, kterým se ve volném čase věnují nejen děti, ale i senioři. Třeba v Praze pro ně kurzy organizuje už 12 základních uměleckých škol, na jejichž činnost přispívá magistrát. Zájem podle lektorů roste.

Irena Ropková, radní hl. m. Prahy

O tom, jak město podporuje volnočasové aktivity pro seniory.

Losos se vrací do rodiště

Tři velké lososy natočil návštěvník hřenských soutěsek. Doposud je zahlédnout byla spíš náhoda a šlo vždy o jedince. O návrat lososů do Labe a Kamenice už léta usilují i ochránci přírody.

Jizerská 50 v galerii

SKOL!!! – to je mezinárodní lyžařský pozdrav a teď i název výstavy uměleckých děl věnovaných slavnému závodu Jizerská 50.

Cyklopluhař

Kvůli většímu množství napadaného sněhu přibývá komunikací, které technické služby měst nestíhají udržovat. Patří sem hlavně cyklostezky, kde se v zimě předpokládá slabší provoz. V Hradci Králové situaci zachraňuje nadšený tvůrce originálního pluhu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD