„V Příbrami se veřejně jedná, zda firma Ekototalbau CZ bude moct z haldy číslo 15, tedy z 13 milionů tun kamení, vytěžit 600 tun uranu. Ministerstvo, které posudek EIA bude případně vydávat, je spíše pro, starostové a firma Diamo proti. Bude se opravovat slavný stadion Dukly na Julisce – novou střechu dostane hlavní tribuna, vymění se povrch běžecké dráhy. A minimálně část fotbalového klubu v Hradci Králové se zřejmě bude prodávat italskému zájemci.“

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Italové kupují hradecký fotbal

Druholigový italský klub Reggiana chce koupit ten hradecký, který postoupil do české nejvyšší soutěže.

V nejistotě se na další sezónu připravuje i fotbalový klub Bohemians 1905.

Stále mu totiž hrozí, že přijde o svůj tradiční stadion Ďolíček ve Vršovicích a tak i o licenci pro příští prvoligovou sezonu.

Opravy stadionu Na Julisce

Obnova běžecké dráhy a oprava chátrající střechy nad hlavní tribunou. To čeká fotbalový a atletický stadion Dukly v Praze Na Julisce.

Až 500 nových pracovních míst vznikne v nové továrně v průmyslové zóně v Bystřici nad Pernštejnem

V regionu ohroženém propouštěním horníků z nedalekých uranových dolů začala stavět novou výrobní halu firma vyrábějící komponenty automobilových motorů. Stavbu dnes zahájil premiér Bohuslav Sobotka.

Daňové podvody s řepkovým olejem

Tým Kobra rozkryl další daňové podvody. Na Pardubicku odhalil skupinu mužů, kteří obchodovali s řepkovým olejem.

Zmizí z Příbramska obří halda kamení, která zbyla po dolování uranu, nebo ne?

I přes odpor lidí chce hlušinu vytěžit jedna z příbramských firem. V Příbrami se dnes konalo veřejné projednávání ekologického posudku.

Nanotechnologie v porodnici

Roudnický operační sál je jako první v Česku obložený sklem s částicemi stříbra. Antibakteriální sklo se paradoxně objevilo v porodnici, které před 4 lety hrozil zánik.

Koruna pro Hradec

Třináct měsíců připomínal příjezd do Hrace Králové staveniště. Od teď ale bude místo toho vítat návštěvníky nová dominanta.

Nedostatek WC v Plzni

Do Plzně, díky projektu Evropské město kultury, míří čím dál víc turistů. Ti navštěvují hlavně centrum a památky v jeho okolí. Když si ale potřebují odskočit na toalety, nastává problém.

Po mostě ve Všeni u Turnova mohou jezdit všichni řidiči.

Vymezení pouze určité kategorie lidí, která smí obecní most užívat, bylo nezákonné. Rozhodl o tom Ústavní soud v Brně.

Teplárny se připravují na zimu

V teplárnách vrcholí přípravy na zimu. Správci zařízení využívají teplého počasí a opravují technologie.

Žebráky z Krumloa vykazuje bezpečnostní agentura

V Českém Krumlově přes léto dohlíží na pořádek kromě městských strážníků nově taky zaměstnanci soukromé bezpečnostní agentury. Město se tak rozhodlo řešit problémy s žebráky a bezdomovci, kteří obtěžují turisty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD