17. květen 2012

Část: Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví

Obsah dílu

Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková — Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem — Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá — Ekologové brání rozvoji města — ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv — Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji? — Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici — Kam s jičínskými úředníky? — V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody — I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem — Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra — Optický tomograf — Ruští Alexandrovci na českém turné — Tak trochu jiná kavárna — Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku — Muzeum řemesel nabízí nové expozice — Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví

Části dílu

00:44
Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková
  D. Ratha v čele Krajského úřadu prozatím nahradila jeho náměstkyně Zuzana Moravčíková. ODS ale žádá kompletní obměnu krajské rady.
  02:48
  Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem
   Poslanci by Davida Ratha mohli vyslechnout ve vazební věznici v Litoměřicích. - Živý vstup Petry Tachecí z Litoměřic.
   04:29
   Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá
    Už víc než rok marně čekají ve Vrchlabí na půlmiliardy korun, které stát slíbil na rozvoj tamní průmyslové zóny. Projekty jsou připravené, jenže termín výplaty peněz se stále odsouvá.
    06:16
    Ekologové brání rozvoji města
     Bývalý tankodrom v Holýšově se měl proměnit v rekreační park, golfové hřiště, nebo solární elektrárnu. Veškeré plány ale ztroskotaly na připomínkách ekologů. Upozorňují na chráněné živočichy, kteří tam žijí.
     08:09
     ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv
      Podle vedení školy nebyly v případě bakalářského oboru prokázány žádné závažné nedostatky a ze zákona tak není k omezení akreditace důvod.
      08:36
      Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji?
       Za loňský výbuch, při kterém v pardubické Explosii zemřeli čtyři lidé, může zřejmě technologie.
       10:10
       Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici
        Táborskou nádrž Jordán budou ode dneška mnohem důkladněji kontrolovat pyrotechnici. Hladina vody konečně dostatečně klesla, pustili se tak do bližšího prozkoumávání břehů.
        11:46
        Kam s jičínskými úředníky?
         Město musí opustit jednu z budov, šestašedesát lidí nemá kam přesunout.
         13:59
         V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody
          Radnice je nechala postavit s tím, že je už dvě desetiletí dluží turistům. Zaplatila za ně dva miliony, a to se nelíbí některým místním sdružením. Záchody jsou prý příliš luxusní a drahé.
          15:37
          I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem
           Svůj plán jak bojovat proti škůdci představili zástupci Šumavského národního parku.
           16:00
           Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra
            Společnost vyrábějící rozvaděče datových center dnes otevřela nové výrobní i laboratorní provozy. Investici za 105 milonů korun z poloviny zaplatila EU.
            17:42
            Optický tomograf
             Fyziologický ústav pražské Akademie věd začal používat v Česku unikátní přístroj, který dokáže trojrozměrně zobrazit vzorky živé tkáně.
             19:09
             Ruští Alexandrovci na českém turné
              Nejslavnější armádní soubor pořádá v České republice své historicky největší turné. Vystupuje na 17 koncertech ve 13 městech.
              19:36
              Tak trochu jiná kavárna
               V Pardubicích otevřeli kavárnu s názvem Apatyka. O pohodlí a spokojenost hostů se v ní starají lidé s mentálním postižením.
               21:23
               Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku
                Po více než století se dostala na pevnou zem měděná kopule věžičky Vršovického zámečku. Čeká ji restaurování.
                21:51
                Muzeum řemesel nabízí nové expozice
                 Muzeum řemesel v Kolovči na Domažlicku se rozšířilo o 18 řemesel. Návštěvníci tak mají možnost shlédnout pracovní nástroje a materiály některých zaniklých řemesel, ale i těch, která se uchovala až do současnosti.
                 23:18
                 Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví
                  V Českém ráji začínala většina československých horolezců, kteří pak dobývali světové velehory. Turnovské muzeum shromáždilo unikátní exponáty i informace.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  18. květen 2012

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  5. červen

                  Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                  5. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. červen

                  Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                  2. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  1. červen

                  Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                  1. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  31. květen

                  Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                  31. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  30. květen

                  Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                  30. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. květen

                  Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                  29. 5. 2023 na ČT1

                  Napište nám