Obsah dílu

Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková — Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem — Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá — Ekologové brání rozvoji města — ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv — Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji? — Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici — Kam s jičínskými úředníky? — V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody — I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem — Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra — Optický tomograf — Ruští Alexandrovci na českém turné — Tak trochu jiná kavárna — Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku — Muzeum řemesel nabízí nové expozice — Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví

Části dílu

00:44
Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková
  D. Ratha v čele Krajského úřadu prozatím nahradila jeho náměstkyně Zuzana Moravčíková. ODS ale žádá kompletní obměnu krajské rady.
  02:48
  Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem
   Poslanci by Davida Ratha mohli vyslechnout ve vazební věznici v Litoměřicích. - Živý vstup Petry Tachecí z Litoměřic.
   04:29
   Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá
    Už víc než rok marně čekají ve Vrchlabí na půlmiliardy korun, které stát slíbil na rozvoj tamní průmyslové zóny. Projekty jsou připravené, jenže termín výplaty peněz se stále odsouvá.
    06:16
    Ekologové brání rozvoji města
     Bývalý tankodrom v Holýšově se měl proměnit v rekreační park, golfové hřiště, nebo solární elektrárnu. Veškeré plány ale ztroskotaly na připomínkách ekologů. Upozorňují na chráněné živočichy, kteří tam žijí.
     08:09
     ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv
      Podle vedení školy nebyly v případě bakalářského oboru prokázány žádné závažné nedostatky a ze zákona tak není k omezení akreditace důvod.
      08:36
      Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji?
       Za loňský výbuch, při kterém v pardubické Explosii zemřeli čtyři lidé, může zřejmě technologie.
       10:10
       Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici
        Táborskou nádrž Jordán budou ode dneška mnohem důkladněji kontrolovat pyrotechnici. Hladina vody konečně dostatečně klesla, pustili se tak do bližšího prozkoumávání břehů.
        11:46
        Kam s jičínskými úředníky?
         Město musí opustit jednu z budov, šestašedesát lidí nemá kam přesunout.
         13:59
         V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody
          Radnice je nechala postavit s tím, že je už dvě desetiletí dluží turistům. Zaplatila za ně dva miliony, a to se nelíbí některým místním sdružením. Záchody jsou prý příliš luxusní a drahé.
          15:37
          I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem
           Svůj plán jak bojovat proti škůdci představili zástupci Šumavského národního parku.
           16:00
           Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra
            Společnost vyrábějící rozvaděče datových center dnes otevřela nové výrobní i laboratorní provozy. Investici za 105 milonů korun z poloviny zaplatila EU.
            17:42
            Optický tomograf
             Fyziologický ústav pražské Akademie věd začal používat v Česku unikátní přístroj, který dokáže trojrozměrně zobrazit vzorky živé tkáně.
             19:09
             Ruští Alexandrovci na českém turné
              Nejslavnější armádní soubor pořádá v České republice své historicky největší turné. Vystupuje na 17 koncertech ve 13 městech.
              19:36
              Tak trochu jiná kavárna
               V Pardubicích otevřeli kavárnu s názvem Apatyka. O pohodlí a spokojenost hostů se v ní starají lidé s mentálním postižením.
               21:23
               Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku
                Po více než století se dostala na pevnou zem měděná kopule věžičky Vršovického zámečku. Čeká ji restaurování.
                21:51
                Muzeum řemesel nabízí nové expozice
                 Muzeum řemesel v Kolovči na Domažlicku se rozšířilo o 18 řemesel. Návštěvníci tak mají možnost shlédnout pracovní nástroje a materiály některých zaniklých řemesel, ale i těch, která se uchovala až do současnosti.
                 23:18
                 Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví
                  V Českém ráji začínala většina československých horolezců, kteří pak dobývali světové velehory. Turnovské muzeum shromáždilo unikátní exponáty i informace.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  18. květen 2012

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  31. březen

                  Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                  31. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  30. březen

                  Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                  30. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. březen

                  Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                  29. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám