Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková — Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem — Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá — Ekologové brání rozvoji města — ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv — Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji? — Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici — Kam s jičínskými úředníky? — V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody — I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem — Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra — Optický tomograf — Ruští Alexandrovci na českém turné — Tak trochu jiná kavárna — Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku — Muzeum řemesel nabízí nové expozice — Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví

Části dílu

00:44
Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková
  D. Ratha v čele Krajského úřadu prozatím nahradila jeho náměstkyně Zuzana Moravčíková. ODS ale žádá kompletní obměnu krajské rady.
  02:48
  Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem
   Poslanci by Davida Ratha mohli vyslechnout ve vazební věznici v Litoměřicích. - Živý vstup Petry Tachecí z Litoměřic.
   04:29
   Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá
    Už víc než rok marně čekají ve Vrchlabí na půlmiliardy korun, které stát slíbil na rozvoj tamní průmyslové zóny. Projekty jsou připravené, jenže termín výplaty peněz se stále odsouvá.
    06:16
    Ekologové brání rozvoji města
     Bývalý tankodrom v Holýšově se měl proměnit v rekreační park, golfové hřiště, nebo solární elektrárnu. Veškeré plány ale ztroskotaly na připomínkách ekologů. Upozorňují na chráněné živočichy, kteří tam žijí.
     08:09
     ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv
      Podle vedení školy nebyly v případě bakalářského oboru prokázány žádné závažné nedostatky a ze zákona tak není k omezení akreditace důvod.
      08:36
      Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji?
       Za loňský výbuch, při kterém v pardubické Explosii zemřeli čtyři lidé, může zřejmě technologie.
       10:10
       Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici
        Táborskou nádrž Jordán budou ode dneška mnohem důkladněji kontrolovat pyrotechnici. Hladina vody konečně dostatečně klesla, pustili se tak do bližšího prozkoumávání břehů.
        11:46
        Kam s jičínskými úředníky?
         Město musí opustit jednu z budov, šestašedesát lidí nemá kam přesunout.
         13:59
         V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody
          Radnice je nechala postavit s tím, že je už dvě desetiletí dluží turistům. Zaplatila za ně dva miliony, a to se nelíbí některým místním sdružením. Záchody jsou prý příliš luxusní a drahé.
          15:37
          I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem
           Svůj plán jak bojovat proti škůdci představili zástupci Šumavského národního parku.
           16:00
           Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra
            Společnost vyrábějící rozvaděče datových center dnes otevřela nové výrobní i laboratorní provozy. Investici za 105 milonů korun z poloviny zaplatila EU.
            17:42
            Optický tomograf
             Fyziologický ústav pražské Akademie věd začal používat v Česku unikátní přístroj, který dokáže trojrozměrně zobrazit vzorky živé tkáně.
             19:09
             Ruští Alexandrovci na českém turné
              Nejslavnější armádní soubor pořádá v České republice své historicky největší turné. Vystupuje na 17 koncertech ve 13 městech.
              19:36
              Tak trochu jiná kavárna
               V Pardubicích otevřeli kavárnu s názvem Apatyka. O pohodlí a spokojenost hostů se v ní starají lidé s mentálním postižením.
               21:23
               Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku
                Po více než století se dostala na pevnou zem měděná kopule věžičky Vršovického zámečku. Čeká ji restaurování.
                21:51
                Muzeum řemesel nabízí nové expozice
                 Muzeum řemesel v Kolovči na Domažlicku se rozšířilo o 18 řemesel. Návštěvníci tak mají možnost shlédnout pracovní nástroje a materiály některých zaniklých řemesel, ale i těch, která se uchovala až do současnosti.
                 23:18
                 Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví
                  V Českém ráji začínala většina československých horolezců, kteří pak dobývali světové velehory. Turnovské muzeum shromáždilo unikátní exponáty i informace.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                  24. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                  23. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                  20. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                  19. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                  18. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                  17. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám