Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Soud poslal bývalého kolínského místostarostu na 6 let do vězení za korupci — David Rath má právo přijít na jednání mandátového a imunitního výboru — Zástupci SÚRAO jednali o geologickém průzkumu na Klatovsku — Blatnou na Strakonicku povodeň už výrazně neohrozí — Zloději pachových ohradníků — Ústecký kraj chce zaměstnat víc lidí než dosud — Soud rozhodl o stíhání podvodníků na svobodě — Bývalý ředitel Klubu hurá kamarád dostal podmínku za dotační podvod — V Žatci se rozhořel boj za městskou nemocnici — Hygienici: děti na škole v přírodě potrápily viry — Slavonice se bojí o železnici — Prezident Klaus podepsal novelu legalizující cyklovozíky na silnicích — Mše u příležitosti životního jubilea kardinála Miloslava Vlka — Sokolové se představili v centru Hradce Králové — Až čtvrtinu úrody spálily ranní mrazíky vinařům na jižní Moravě — Na Vysočině soutěží mladí operní pěvci z celého světa

Části dílu

00:44
Soud poslal bývalého kolínského místostarostu na 6 let do vězení za korupci
  Podnikatele, který mu měl dát milion korun za výhodnější prodej městských pozemků, poslal soud do vězení na jeden rok. Oba obvinění se na místě odvolali.
  02:46
  David Rath má právo přijít na jednání mandátového a imunitního výboru
   A měl by taky mít možnost účastnit se sněmovní schůze, na které budou poslanci rozhodovat o jeho vydání. Takové doporučení vydal ústecký soud.
   04:55
   Zástupci SÚRAO jednali o geologickém průzkumu na Klatovsku
    Oblast Chanovic, Velkého Boru a Pačejova na Klatovsku, které se říká Březový potok, je jednou ze šesti vytipovaných, kde by mohlo vzniknout hlubinné úložiště radioaktivních odpadů.
    06:53
    Blatnou na Strakonicku povodeň už výrazně neohrozí
     Po deseti letech se místní dočkali rozsáhlých protipovodňových opatření. Přívalové deště by už neměly děsit rodiny. Místní ale tvrdí, že nové hráze vodohospodáři staví pozdě. Správci povodí se hájí tím, že peníze ze státní pokladny získali až teď.
     08:37
     Zloději pachových ohradníků
      Kolem silničního obchvatu Třemošné u Plzně se ztrácejí pachové ohradníky. Myslivci je tam nechali instalovat kvůli radikálnímu úhynu zvěře pod koly aut.
      09:24
      Ústecký kraj chce zaměstnat víc lidí než dosud
       Skoro pět set nových lidí chce kraj zaměstnat v organizacích, které spravuje. V ústavech sociální péče, školách a kulturních zařízeních.
       11:14
       Soud rozhodl o stíhání podvodníků na svobodě
        Policisté museli propustit dva muže, které zadrželi minulý týden v Karlových Varech. Oba se pokusili získat přes 50 milionů korun, když nabízeli slovenským obchodníkům k prodeji pozemky a minerální vrty Karlovarské Korunní, které jim nepatřily.
        12:02
        Bývalý ředitel Klubu hurá kamarád dostal podmínku za dotační podvod
         Soud vynesl rozsudek nad bývalým ředitelem pardubického sdružení Klub hurá kamarád. David Matýsek se měl dopustit dotačního podvodu. Podle obžaloby způsobil škodu sedm milionů korun.
         14:28
         V Žatci se rozhořel boj za městskou nemocnici
          Hrozí, že od příštího roku přijde o dvě ze čtyř oddělení. Zdravotní pojišťovny totiž opakovaně odmítly uzavřít s nemocnicí smlouvy pro další roky.
          16:12
          Hygienici: děti na škole v přírodě potrápily viry
           Testy vyloučily, že by se 40 dětí na škole v přírodě na Turnovsku nakazilo z baget; nemoc byla asi virového původu. Záchranáři museli v noci na středu převézt 27 dětí do nemocnic.
           16:55
           Slavonice se bojí o železnici
            Téměř deset let město pracuje na oživení tratě do Kostelce u JIhlavy kvůli rozvoji turistického ruchu. Nejdřív bylo velkým zklamáním, že Rakousko odstoupilo od už dohodnutého obnovení tratě za hranicemi. Teď se zase na české straně omezuje provoz.
            18:30
            Prezident Klaus podepsal novelu legalizující cyklovozíky na silnicích
             Splňovat musí předepsané podmínky. Vozit je můžou cyklisti starší 18 let, dětem ve vozíku nesmí být víc než 10 let.
             19:03
             Mše u příležitosti životního jubilea kardinála Miloslava Vlka
              V katedrále svatého Víta právě probíhá mše u příležitosti životního jubilea kardinála Miloslava Vlka. Včera oslavil 80. narozeniny.
              20:35
              Sokolové se představili v centru Hradce Králové
               Diváky tak pozvali na krajský slet.
               22:38
               Až čtvrtinu úrody spálily ranní mrazíky vinařům na jižní Moravě
                Svaz vinařů odhaduje škody na stovky milionů korun. Nejhůře dopadlo Slovácko a Břeclavsko. Teploty ráno klesly až k minus čtyřem stupňům Celsia.
                22:59
                Na Vysočině soutěží mladí operní pěvci z celého světa
                 Porota vedená tenoristou Peterem Dvorským vybírá v mezinárodní pěvecké soutěži ve Žďáru nad Sázavou nejlepší zpěváky do 35 let.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám