26 minut

18. květen 2012

Obsah dílu

Soud poslal bývalého kolínského místostarostu na 6 let do vězení za korupci — David Rath má právo přijít na jednání mandátového a imunitního výboru — Zástupci SÚRAO jednali o geologickém průzkumu na Klatovsku — Blatnou na Strakonicku povodeň už výrazně neohrozí — Zloději pachových ohradníků — Ústecký kraj chce zaměstnat víc lidí než dosud — Soud rozhodl o stíhání podvodníků na svobodě — Bývalý ředitel Klubu hurá kamarád dostal podmínku za dotační podvod — V Žatci se rozhořel boj za městskou nemocnici — Hygienici: děti na škole v přírodě potrápily viry — Slavonice se bojí o železnici — Prezident Klaus podepsal novelu legalizující cyklovozíky na silnicích — Mše u příležitosti životního jubilea kardinála Miloslava Vlka — Sokolové se představili v centru Hradce Králové — Až čtvrtinu úrody spálily ranní mrazíky vinařům na jižní Moravě — Na Vysočině soutěží mladí operní pěvci z celého světa

Části dílu

00:44
Soud poslal bývalého kolínského místostarostu na 6 let do vězení za korupci
  Podnikatele, který mu měl dát milion korun za výhodnější prodej městských pozemků, poslal soud do vězení na jeden rok. Oba obvinění se na místě odvolali.
  02:46
  David Rath má právo přijít na jednání mandátového a imunitního výboru
   A měl by taky mít možnost účastnit se sněmovní schůze, na které budou poslanci rozhodovat o jeho vydání. Takové doporučení vydal ústecký soud.
   04:55
   Zástupci SÚRAO jednali o geologickém průzkumu na Klatovsku
    Oblast Chanovic, Velkého Boru a Pačejova na Klatovsku, které se říká Březový potok, je jednou ze šesti vytipovaných, kde by mohlo vzniknout hlubinné úložiště radioaktivních odpadů.
    06:53
    Blatnou na Strakonicku povodeň už výrazně neohrozí
     Po deseti letech se místní dočkali rozsáhlých protipovodňových opatření. Přívalové deště by už neměly děsit rodiny. Místní ale tvrdí, že nové hráze vodohospodáři staví pozdě. Správci povodí se hájí tím, že peníze ze státní pokladny získali až teď.
     08:37
     Zloději pachových ohradníků
      Kolem silničního obchvatu Třemošné u Plzně se ztrácejí pachové ohradníky. Myslivci je tam nechali instalovat kvůli radikálnímu úhynu zvěře pod koly aut.
      09:24
      Ústecký kraj chce zaměstnat víc lidí než dosud
       Skoro pět set nových lidí chce kraj zaměstnat v organizacích, které spravuje. V ústavech sociální péče, školách a kulturních zařízeních.
       11:14
       Soud rozhodl o stíhání podvodníků na svobodě
        Policisté museli propustit dva muže, které zadrželi minulý týden v Karlových Varech. Oba se pokusili získat přes 50 milionů korun, když nabízeli slovenským obchodníkům k prodeji pozemky a minerální vrty Karlovarské Korunní, které jim nepatřily.
        12:02
        Bývalý ředitel Klubu hurá kamarád dostal podmínku za dotační podvod
         Soud vynesl rozsudek nad bývalým ředitelem pardubického sdružení Klub hurá kamarád. David Matýsek se měl dopustit dotačního podvodu. Podle obžaloby způsobil škodu sedm milionů korun.
         14:28
         V Žatci se rozhořel boj za městskou nemocnici
          Hrozí, že od příštího roku přijde o dvě ze čtyř oddělení. Zdravotní pojišťovny totiž opakovaně odmítly uzavřít s nemocnicí smlouvy pro další roky.
          16:12
          Hygienici: děti na škole v přírodě potrápily viry
           Testy vyloučily, že by se 40 dětí na škole v přírodě na Turnovsku nakazilo z baget; nemoc byla asi virového původu. Záchranáři museli v noci na středu převézt 27 dětí do nemocnic.
           16:55
           Slavonice se bojí o železnici
            Téměř deset let město pracuje na oživení tratě do Kostelce u JIhlavy kvůli rozvoji turistického ruchu. Nejdřív bylo velkým zklamáním, že Rakousko odstoupilo od už dohodnutého obnovení tratě za hranicemi. Teď se zase na české straně omezuje provoz.
            18:30
            Prezident Klaus podepsal novelu legalizující cyklovozíky na silnicích
             Splňovat musí předepsané podmínky. Vozit je můžou cyklisti starší 18 let, dětem ve vozíku nesmí být víc než 10 let.
             19:03
             Mše u příležitosti životního jubilea kardinála Miloslava Vlka
              V katedrále svatého Víta právě probíhá mše u příležitosti životního jubilea kardinála Miloslava Vlka. Včera oslavil 80. narozeniny.
              20:35
              Sokolové se představili v centru Hradce Králové
               Diváky tak pozvali na krajský slet.
               22:38
               Až čtvrtinu úrody spálily ranní mrazíky vinařům na jižní Moravě
                Svaz vinařů odhaduje škody na stovky milionů korun. Nejhůře dopadlo Slovácko a Břeclavsko. Teploty ráno klesly až k minus čtyřem stupňům Celsia.
                22:59
                Na Vysočině soutěží mladí operní pěvci z celého světa
                 Porota vedená tenoristou Peterem Dvorským vybírá v mezinárodní pěvecké soutěži ve Žďáru nad Sázavou nejlepší zpěváky do 35 let.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 21. květen 2012

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 8. červen

                 8. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 7. červen

                 Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                 7. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. červen

                 Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                 6. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 5. červen

                 Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                 5. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. červen

                 Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                 2. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 1. červen

                 Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                 1. 6. 2023 na ČT1

                 Napište nám