17. květen 2012

Část: I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem

Obsah dílu

Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková — Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem — Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá — Ekologové brání rozvoji města — ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv — Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji? — Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici — Kam s jičínskými úředníky? — V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody — I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem — Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra — Optický tomograf — Ruští Alexandrovci na českém turné — Tak trochu jiná kavárna — Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku — Muzeum řemesel nabízí nové expozice — Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví

Části dílu

00:44
Středočeský kraj prozatím vede Zuzana Moravčíková
  D. Ratha v čele Krajského úřadu prozatím nahradila jeho náměstkyně Zuzana Moravčíková. ODS ale žádá kompletní obměnu krajské rady.
  02:48
  Ústečtí soudci rozhodli o vazbě sedmi lidí zadržených společně s Davidem Rathem
   Poslanci by Davida Ratha mohli vyslechnout ve vazební věznici v Litoměřicích. - Živý vstup Petry Tachecí z Litoměřic.
   04:29
   Stát slíbil půl miliardy, k placení se nemá
    Už víc než rok marně čekají ve Vrchlabí na půlmiliardy korun, které stát slíbil na rozvoj tamní průmyslové zóny. Projekty jsou připravené, jenže termín výplaty peněz se stále odsouvá.
    06:16
    Ekologové brání rozvoji města
     Bývalý tankodrom v Holýšově se měl proměnit v rekreační park, golfové hřiště, nebo solární elektrárnu. Veškeré plány ale ztroskotaly na připomínkách ekologů. Upozorňují na chráněné živočichy, kteří tam žijí.
     08:09
     ZČU podala rozklad proti zákazu přijímat nové studenty do bakalářského studijního programu plzeňských práv
      Podle vedení školy nebyly v případě bakalářského oboru prokázány žádné závažné nedostatky a ze zákona tak není k omezení akreditace důvod.
      08:36
      Zavinila výbuch v Explosii závada na přístroji?
       Za loňský výbuch, při kterém v pardubické Explosii zemřeli čtyři lidé, může zřejmě technologie.
       10:10
       Na břehy táborské nádrže Jordán se zaměřili pyrotechnici
        Táborskou nádrž Jordán budou ode dneška mnohem důkladněji kontrolovat pyrotechnici. Hladina vody konečně dostatečně klesla, pustili se tak do bližšího prozkoumávání břehů.
        11:46
        Kam s jičínskými úředníky?
         Město musí opustit jednu z budov, šestašedesát lidí nemá kam přesunout.
         13:59
         V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchody
          Radnice je nechala postavit s tím, že je už dvě desetiletí dluží turistům. Zaplatila za ně dva miliony, a to se nelíbí některým místním sdružením. Záchody jsou prý příliš luxusní a drahé.
          15:37
          I letos se u Modravy budou zřejmě kácet stromy napadené kůrovcem
           Svůj plán jak bojovat proti škůdci představili zástupci Šumavského národního parku.
           16:00
           Pelhřimov má unikátní evropskou testovací laboratoř pro datová centra
            Společnost vyrábějící rozvaděče datových center dnes otevřela nové výrobní i laboratorní provozy. Investici za 105 milonů korun z poloviny zaplatila EU.
            17:42
            Optický tomograf
             Fyziologický ústav pražské Akademie věd začal používat v Česku unikátní přístroj, který dokáže trojrozměrně zobrazit vzorky živé tkáně.
             19:09
             Ruští Alexandrovci na českém turné
              Nejslavnější armádní soubor pořádá v České republice své historicky největší turné. Vystupuje na 17 koncertech ve 13 městech.
              19:36
              Tak trochu jiná kavárna
               V Pardubicích otevřeli kavárnu s názvem Apatyka. O pohodlí a spokojenost hostů se v ní starají lidé s mentálním postižením.
               21:23
               Oprava kopule věžičky pražského Vršovického zámečku
                Po více než století se dostala na pevnou zem měděná kopule věžičky Vršovického zámečku. Čeká ji restaurování.
                21:51
                Muzeum řemesel nabízí nové expozice
                 Muzeum řemesel v Kolovči na Domažlicku se rozšířilo o 18 řemesel. Návštěvníci tak mají možnost shlédnout pracovní nástroje a materiály některých zaniklých řemesel, ale i těch, která se uchovala až do současnosti.
                 23:18
                 Turnovské muzeum přibližuje historii horolezectví
                  V Českém ráji začínala většina československých horolezců, kteří pak dobývali světové velehory. Turnovské muzeum shromáždilo unikátní exponáty i informace.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  18. květen 2012

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  26. květen

                  Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                  26. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  25. květen

                  Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                  25. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. květen

                  24. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  23. květen

                  ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                  23. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. květen

                  Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                  22. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. květen

                  Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                  19. 5. 2023 na ČT1

                  Napište nám