30 minut

22. března 2011

Část: Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost k zásahu vojenské policie v ČT

Obsah dílu

Headlines — Policejní kontrola v úřadu, který rozděluje evropské dotace — Živý vstup - Tereza Baldová, Ústí nad Labem — Protest lidí s postižením — Rušení vlaků na moderní trati — V Českých Budějovicích začíná stavba železničního koridoru — Živý vstup, Aleš Hazuka, České Budějovice — Blokovaná trasa R35 — Investice do protipovodňových opatření — Frýdlantsko žádá vládu o pomoc — Hádky o čištění potoka — Ministr školství Dobeš bude objíždět kraje a apelovat na hejtmany, aby zahájili optimalizaci škol — Střední školy v Karlovarském kraji zavádějí stipendia — Při kontrole internátů v Písku našli policisté drogy — Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost k zásahu vojenské policie v ČT — Sazka vzdala boj s obřími dluhy — Sporný tendr na televizi v Náchodě — Farmářka z Karlovarska chce chránit zvířata s puškou v ruce — Včelí mor na Náchodsku a Trutnovsku — Premiéra filmu Odcházení — Zelená pro život

Části dílu

00:25
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Policejní kontrola v úřadu, který rozděluje evropské dotace
   Policisti z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu prohledávají od rána úřad, který rozděluje evropské dotace pro Ústecký a Karlovarský kraj. Kriminalisti v něm zapečetili několik kanceláří.
   02:33
   Živý vstup - Tereza Baldová, Ústí nad Labem
    Které známé kauzy by policie mohla vyšetřovat?
    04:05
    Protest lidí s postižením
     Až tři tisíce lidí s postižením přijely protestovat před Ministerstvo práce a sociálních věcí. Nelíbí se jim změny, které chystá ministr Jaromír Drábek.
     06:04
     Rušení vlaků na moderní trati
      Pardubický kraj se chystá zrušit vlaky na trati, která prošla modernizací za 231 milionů korun.
      07:59
      V Českých Budějovicích začíná stavba železničního koridoru
       Práce si vyžádají mnoho dopravních omezení. Kvůli modernizaci tratí budou stavitelé dlouhodobě uzavírat některé mosty a podjezdy. Průjezd městem se podle policistů výrazně zpomalí.
       09:28
       Živý vstup, Aleš Hazuka, České Budějovice
        Jak dlouho se bude krajské město potýkat s dopravním omezením?
        10:42
        Blokovaná trasa R35
         Dlouhodobé spory a diskuse provázejí hledání přijatelné trasy budoucí rychlostní silnice R35 napříč Pardubickým krajem. Aktuálně se řeší dvě kontroverzní varianty obchvatu Litomyšle.
         12:34
         Investice do protipovodňových opatření
          Pět a půl miliardy korun půjde v následujících dvou letech na prevenci povodní. Potvrdil to ministr zemědělství Ivan Fuksa.
          12:52
          Frýdlantsko žádá vládu o pomoc
           Obce v Libereckém kraji, postižené loni v srpnu povodní, znovu žádají vládu o peníze na obnovu území, dotace ani pojistky nestačí. Stát zažádal o peníze z Fondu solidarity EU.
           14:44
           Hádky o čištění potoka
            Koryto Vlčího potoka v obci Jíno na Švihovsku je více než po třech letech urgencí čisté. Městskému úřadu ve Švihově se podařilo získat povolení správce toku k tomu, aby na své náklady nechal vyřezat až osm metrů vysoké náletové dřeviny.
            16:29
            Ministr školství Dobeš bude objíždět kraje a apelovat na hejtmany, aby zahájili optimalizaci škol
             Podle něj je to cesta k reformě školství a zdravému financování škol.
             17:07
             Střední školy v Karlovarském kraji zavádějí stipendia
              Přilákat chtějí studenty, aby zachránili technické obory. Někteří ředitelé se ale obávají, že se motivační programy změní v tvrdý konkureční boj. Žáci si podle nich budou vybírat školu, která nabídne víc peněz.
              18:56
              Při kontrole internátů v Písku našli policisté drogy
               Celkem zajistili bezmála 17 gramů kvalitní marihuany. Během dopoledne zkontrolovali tři středoškolské ubytovny. Tři studenty čeká přestupkové řízení.
               20:38
               Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost k zásahu vojenské policie v ČT
                Zásah vojenské policie v České televizi ostře odsoudil sněmovní branně-bezpečnostní výbor. Označil akci za naprosto nepřiměřenou.
                21:01
                Sazka vzdala boj s obřími dluhy
                 Sazka vzdala boj s obřími dluhy. Včera v noci vedení firmy přiznalo úpadek a vyzvalo Aleše Hušáka k podání insolvenčního návrhu. Informaci přinesl server iHned.cz.
                 21:28
                 Sporný tendr na televizi v Náchodě
                  Z pěti oslovených firem se do něj přihlásil jeden jediný uchazeč. Ostatní zájemci označili podmínky soutěže za nereálné a nejasné, a hovoří dokonce o nerovném přístupu města.
                  23:14
                  Farmářka z Karlovarska chce chránit zvířata s puškou v ruce
                   Pobíhající drůbež totiž napadají lišky a kuny, které se v kraji přemnožily. Střílení škodné ale omezuje myslivecký zákon. Farmářka tak musí požádat o výjimku.
                   24:55
                   Včelí mor na Náchodsku a Trutnovsku
                    Chovatelé museli spálit šestnáct včelstev.
                    26:36
                    Premiéra filmu Odcházení
                     V Praze má premiéru film Odcházení - režijní debut exprezidenta Václava Havla. Živý vstup z pražské Lucerny - redaktorka Lucie Klímová.
                     27:56
                     Zelená pro život
                      ZŠ v Mýtě na Rokycansku zahájila projekt Zelená pro život. Získala na něj evropské dotace a díky nim zajistila žákům moderní pomůcky, ale hlavně celou řadu atraktivních vzdělávacích aktivit – třeba školní zvěřinec.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž30 minut
                      Další díl
                      23. března 2011

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž26 minut

                      23. května

                      23. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      22. května

                      Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                      22. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      21. května

                      V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                      21. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      20. května

                      Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                      20. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      17. května

                      Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                      17. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      16. května

                      Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                      16. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      15. května

                      Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                      15. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      14. května

                      Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                      14. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      13. května

                      Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                      13. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      10. května

                      V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                      10. 5. 2024 na ČT1

                      Napište nám