30 minut

23. března 2011

Obsah dílu

Headlines — Policie vyšetřuje na úřadu regionální rady Severozápad úplatkářství — Podivné praktiky ústecké regionální rady vadí žadatelům o dotace už delší čas — Hradec Králové zrušil podezřelý pronájem obchodu v centru města. — Lidé ale i někteří starostové v Karlovarském kraji si stěžují, že sčítání lidu provází zbytečné zmatky. — Na jihu Čech začínají některá města půjčovat strážníky — Liberecký soud potrestal vraždu novorozence — Nemocnice v Libereckém kraji čeká redukce — První školní penzion s restaurací v Plzeňském kraji — Živý vstup — Dětský domov v Aši zanikne — Otakar T. zemřel — V kauze údajného sledování politiků nedošlo k porušení zákona — Česko má dostat 266 milionů korun na pomoc po srpnových povodních — Vymodlený obchvat — Kancelář ombudsmana vyzvala stavební úřady k nekompromisnímu postupu proti nelegálním stavbám — Spor o svitavský betlém — V Jihlavě zemřel akademický malíř Gustav Krum — České Budějovice: u Vltavy vyrostou nové hotely, hřiště i průmyslové zóny . — Nové projekty v jižních Čechách závisí na splavnění Vltavy. — Lavinový kurz záchranářů v Krkonoších — Netopýři postupně opouštějí svá tradiční zimoviště a vyhledávají život v těsném sousedství lidí. — Stěhování sochy Neptuna

Části dílu

00:25
Headlines
  Přehled zpráv
  00:46
  Policie vyšetřuje na úřadu regionální rady Severozápad úplatkářství
   Povrdil to šéf výboru Jiří Šulc. Podezřelým je jeden zaměstnanec úřadu. Údajně jde o ředitele Petra Kušnierze.
   02:55
   Podivné praktiky ústecké regionální rady vadí žadatelům o dotace už delší čas
    Drobní žadatelé o dotace jsou přesvědčeni, že úřednici,které teď vyšetřuje policie,upřednosňovali stejné skupiny podnikatelů
    04:35
    Hradec Králové zrušil podezřelý pronájem obchodu v centru města.
     Vypíše nové výběrové řízení.
     05:03
     Lidé ale i někteří starostové v Karlovarském kraji si stěžují, že sčítání lidu provází zbytečné zmatky.
      Kritici tvrdí že sčítání provádí doručovatelé z jiných okrsků, kteří se v novém terénu špatně orientují. Pošta odmítá, že by to působilo komplikace.
      06:48
      Na jihu Čech začínají některá města půjčovat strážníky
       Vybírají za to desetitisíce korun. Reagují tak na úsporná opatření Policie ČR. Strážníci se nově pohybují většinou po vesnicích a dohlížejí na pořádek. Zástupci státní policie spolupráci s nimi přivítali.
       08:38
       Liberecký soud potrestal vraždu novorozence
        Na 13 a půl roku do vězení má jít žena, která porodila v Jablonném v Podještědí zdravou holčičku a pak ji podle soudu udusila. Obžalovaná se k činu nepřiznala a nechala si lhůtu na odvolání.
        09:32
        Nemocnice v Libereckém kraji čeká redukce
         Místo 2200 lůžek akutní péče v nemocnicích jich má podle kraje a zdravotních pojišťoven zůstat do konce příštího roku 2000. Nadbytek akutních lůžek je hlavně v okrese Semily.
         11:12
         První školní penzion s restaurací v Plzeňském kraji
          V Horšově na Domažlicku vzniká školní penzion s restaurací. V Plzeňském kraji bude první. Vyprojektovali ho a budují žáci ze středního odborného učiliště z nedalekého Horšovského Týna a budou ho pochopitelně taky provozovat.
          12:49
          Živý vstup
           Plzeňský kraj letos ruší dva školní statky. V kraji zůstane pouze jediný, v Horšově na Domažlicku.
           13:49
           Dětský domov v Aši zanikne
            Rozhodli o tom krajští radní s tím, že počet odložených a nechtěných dětí klesá. Zbývající děti se teď přestěhují do Karlových Varů. Ašské zařízení bylo jedno z prvních v Česku, které zavedlo utajované porody.
            15:33
            Otakar T. zemřel
             Muž obviněný ze znásilnění a vraždy devítileté Anny Janatkové zemřel v Ústřední vojenské nemocnici v Praze po pondělním pokusu o sebevraždu.
             16:07
             V kauze údajného sledování politiků nedošlo k porušení zákona
              Policie odložila šetření údajného sledování politiků v Praze 11 a případem se dál nebude zabývat.
              16:33
              Česko má dostat 266 milionů korun na pomoc po srpnových povodních
               Česká republika by z fondu Evropské unie měla dostat v přepočtu 266 milionů korun na pomoc po povodních, které loni v srpnu zasáhly sever Čech.
               16:56
               Vymodlený obchvat
                Ve Všerubech na severním Plzeňsku odstartovala výstavba obchvatu obce. Místní tak mají po deseti letech marných proseb i protestů na krajském úřadě konečně naději, že se jejich obec zklidní.
                18:34
                Kancelář ombudsmana vyzvala stavební úřady k nekompromisnímu postupu proti nelegálním stavbám
                 Podle zástupkyně ochránce práv Jitky Seitlové mají stavební úřady dost možností, aby proti černým stavbám zakročily. Jen je málo využívají.
                 18:59
                 Spor o svitavský betlém
                  Východočeské muzeum v Pardubicích je ve sporu se svitavskou radnicí. Ve svém depozitáři má totiž betlém, který pochází právě ze Svitav.
                  20:39
                  V Jihlavě zemřel akademický malíř Gustav Krum
                   Výrazný malíř byl znám jako autor mnoha kreseb ke knihám J. Foglara a K. Maye
                   21:04
                   České Budějovice: u Vltavy vyrostou nové hotely, hřiště i průmyslové zóny .
                    Rozlehlé území mezi Českými Budějovicemi a Týnem nad Vltavou se změní.
                    22:42
                    Nové projekty v jižních Čechách závisí na splavnění Vltavy.
                     Splavňování pokračuje, přístav a plavební komoru otevře ŘVC už za dva měsíce.
                     23:58
                     Lavinový kurz záchranářů v Krkonoších
                      Horští záchranáři z Čech, Slovenska, Polska a Itálie v Krkonoších společně cvičí lavinové psy na záchranu lidí zasypaných ve sněhu. O tomto víkendu bude kurz navíc pokračovat speciálním workshopem pro veřejnost.
                      25:36
                      Netopýři postupně opouštějí svá tradiční zimoviště a vyhledávají život v těsném sousedství lidí.
                       Ročně jich kvůli tomu uhynou tisíce jen proto, že se z budov, kde si vytvoří kolonie už nedostanou. Příklad JE Dukovany.
                       27:25
                       Stěhování sochy Neptuna
                        Praha 2 dnes převezla před lety odcizenou sochu Neptuna zpátky do parku Grébovka. Domluvila se i na odškodném s mužem, který ji před devíti lety legálně zakoupil.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž30 minut
                        Další díl
                        24. března 2011

                        Přehled dílů

                         
                        Stopáž26 minut

                        24. května

                        24. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        23. května

                        Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                        23. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž25 minut

                        22. května

                        Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                        22. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        21. května

                        V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                        21. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        20. května

                        Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                        20. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        17. května

                        Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                        17. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        16. května

                        Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                        16. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        15. května

                        Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                        15. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        14. května

                        Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                        14. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž26 minut

                        13. května

                        Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                        13. 5. 2024 na ČT1

                        Napište nám