30 minut

22. března 2011

Část: V Českých Budějovicích začíná stavba železničního koridoru

Obsah dílu

Headlines — Policejní kontrola v úřadu, který rozděluje evropské dotace — Živý vstup - Tereza Baldová, Ústí nad Labem — Protest lidí s postižením — Rušení vlaků na moderní trati — V Českých Budějovicích začíná stavba železničního koridoru — Živý vstup, Aleš Hazuka, České Budějovice — Blokovaná trasa R35 — Investice do protipovodňových opatření — Frýdlantsko žádá vládu o pomoc — Hádky o čištění potoka — Ministr školství Dobeš bude objíždět kraje a apelovat na hejtmany, aby zahájili optimalizaci škol — Střední školy v Karlovarském kraji zavádějí stipendia — Při kontrole internátů v Písku našli policisté drogy — Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost k zásahu vojenské policie v ČT — Sazka vzdala boj s obřími dluhy — Sporný tendr na televizi v Náchodě — Farmářka z Karlovarska chce chránit zvířata s puškou v ruce — Včelí mor na Náchodsku a Trutnovsku — Premiéra filmu Odcházení — Zelená pro život

Části dílu

00:25
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Policejní kontrola v úřadu, který rozděluje evropské dotace
   Policisti z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu prohledávají od rána úřad, který rozděluje evropské dotace pro Ústecký a Karlovarský kraj. Kriminalisti v něm zapečetili několik kanceláří.
   02:33
   Živý vstup - Tereza Baldová, Ústí nad Labem
    Které známé kauzy by policie mohla vyšetřovat?
    04:05
    Protest lidí s postižením
     Až tři tisíce lidí s postižením přijely protestovat před Ministerstvo práce a sociálních věcí. Nelíbí se jim změny, které chystá ministr Jaromír Drábek.
     06:04
     Rušení vlaků na moderní trati
      Pardubický kraj se chystá zrušit vlaky na trati, která prošla modernizací za 231 milionů korun.
      07:59
      V Českých Budějovicích začíná stavba železničního koridoru
       Práce si vyžádají mnoho dopravních omezení. Kvůli modernizaci tratí budou stavitelé dlouhodobě uzavírat některé mosty a podjezdy. Průjezd městem se podle policistů výrazně zpomalí.
       09:28
       Živý vstup, Aleš Hazuka, České Budějovice
        Jak dlouho se bude krajské město potýkat s dopravním omezením?
        10:42
        Blokovaná trasa R35
         Dlouhodobé spory a diskuse provázejí hledání přijatelné trasy budoucí rychlostní silnice R35 napříč Pardubickým krajem. Aktuálně se řeší dvě kontroverzní varianty obchvatu Litomyšle.
         12:34
         Investice do protipovodňových opatření
          Pět a půl miliardy korun půjde v následujících dvou letech na prevenci povodní. Potvrdil to ministr zemědělství Ivan Fuksa.
          12:52
          Frýdlantsko žádá vládu o pomoc
           Obce v Libereckém kraji, postižené loni v srpnu povodní, znovu žádají vládu o peníze na obnovu území, dotace ani pojistky nestačí. Stát zažádal o peníze z Fondu solidarity EU.
           14:44
           Hádky o čištění potoka
            Koryto Vlčího potoka v obci Jíno na Švihovsku je více než po třech letech urgencí čisté. Městskému úřadu ve Švihově se podařilo získat povolení správce toku k tomu, aby na své náklady nechal vyřezat až osm metrů vysoké náletové dřeviny.
            16:29
            Ministr školství Dobeš bude objíždět kraje a apelovat na hejtmany, aby zahájili optimalizaci škol
             Podle něj je to cesta k reformě školství a zdravému financování škol.
             17:07
             Střední školy v Karlovarském kraji zavádějí stipendia
              Přilákat chtějí studenty, aby zachránili technické obory. Někteří ředitelé se ale obávají, že se motivační programy změní v tvrdý konkureční boj. Žáci si podle nich budou vybírat školu, která nabídne víc peněz.
              18:56
              Při kontrole internátů v Písku našli policisté drogy
               Celkem zajistili bezmála 17 gramů kvalitní marihuany. Během dopoledne zkontrolovali tři středoškolské ubytovny. Tři studenty čeká přestupkové řízení.
               20:38
               Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost k zásahu vojenské policie v ČT
                Zásah vojenské policie v České televizi ostře odsoudil sněmovní branně-bezpečnostní výbor. Označil akci za naprosto nepřiměřenou.
                21:01
                Sazka vzdala boj s obřími dluhy
                 Sazka vzdala boj s obřími dluhy. Včera v noci vedení firmy přiznalo úpadek a vyzvalo Aleše Hušáka k podání insolvenčního návrhu. Informaci přinesl server iHned.cz.
                 21:28
                 Sporný tendr na televizi v Náchodě
                  Z pěti oslovených firem se do něj přihlásil jeden jediný uchazeč. Ostatní zájemci označili podmínky soutěže za nereálné a nejasné, a hovoří dokonce o nerovném přístupu města.
                  23:14
                  Farmářka z Karlovarska chce chránit zvířata s puškou v ruce
                   Pobíhající drůbež totiž napadají lišky a kuny, které se v kraji přemnožily. Střílení škodné ale omezuje myslivecký zákon. Farmářka tak musí požádat o výjimku.
                   24:55
                   Včelí mor na Náchodsku a Trutnovsku
                    Chovatelé museli spálit šestnáct včelstev.
                    26:36
                    Premiéra filmu Odcházení
                     V Praze má premiéru film Odcházení - režijní debut exprezidenta Václava Havla. Živý vstup z pražské Lucerny - redaktorka Lucie Klímová.
                     27:56
                     Zelená pro život
                      ZŠ v Mýtě na Rokycansku zahájila projekt Zelená pro život. Získala na něj evropské dotace a díky nim zajistila žákům moderní pomůcky, ale hlavně celou řadu atraktivních vzdělávacích aktivit – třeba školní zvěřinec.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž30 minut
                      Další díl
                      23. března 2011

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž25 minut

                      19. dubna

                      Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                      19. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      18. dubna

                      Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                      18. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      17. dubna

                      Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                      17. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      16. dubna

                      Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                      16. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      15. dubna

                      Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                      15. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      12. dubna

                      Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                      12. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      11. dubna

                      Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                      11. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      10. dubna

                      ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                      10. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      9. dubna

                      Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                      9. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      8. dubna

                      Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                      8. 4. 2024 na ČT1

                      Napište nám