30 minut

22. března 2011

Část: Protest lidí s postižením

Obsah dílu

Headlines — Policejní kontrola v úřadu, který rozděluje evropské dotace — Živý vstup - Tereza Baldová, Ústí nad Labem — Protest lidí s postižením — Rušení vlaků na moderní trati — V Českých Budějovicích začíná stavba železničního koridoru — Živý vstup, Aleš Hazuka, České Budějovice — Blokovaná trasa R35 — Investice do protipovodňových opatření — Frýdlantsko žádá vládu o pomoc — Hádky o čištění potoka — Ministr školství Dobeš bude objíždět kraje a apelovat na hejtmany, aby zahájili optimalizaci škol — Střední školy v Karlovarském kraji zavádějí stipendia — Při kontrole internátů v Písku našli policisté drogy — Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost k zásahu vojenské policie v ČT — Sazka vzdala boj s obřími dluhy — Sporný tendr na televizi v Náchodě — Farmářka z Karlovarska chce chránit zvířata s puškou v ruce — Včelí mor na Náchodsku a Trutnovsku — Premiéra filmu Odcházení — Zelená pro život

Části dílu

00:25
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Policejní kontrola v úřadu, který rozděluje evropské dotace
   Policisti z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu prohledávají od rána úřad, který rozděluje evropské dotace pro Ústecký a Karlovarský kraj. Kriminalisti v něm zapečetili několik kanceláří.
   02:33
   Živý vstup - Tereza Baldová, Ústí nad Labem
    Které známé kauzy by policie mohla vyšetřovat?
    04:05
    Protest lidí s postižením
     Až tři tisíce lidí s postižením přijely protestovat před Ministerstvo práce a sociálních věcí. Nelíbí se jim změny, které chystá ministr Jaromír Drábek.
     06:04
     Rušení vlaků na moderní trati
      Pardubický kraj se chystá zrušit vlaky na trati, která prošla modernizací za 231 milionů korun.
      07:59
      V Českých Budějovicích začíná stavba železničního koridoru
       Práce si vyžádají mnoho dopravních omezení. Kvůli modernizaci tratí budou stavitelé dlouhodobě uzavírat některé mosty a podjezdy. Průjezd městem se podle policistů výrazně zpomalí.
       09:28
       Živý vstup, Aleš Hazuka, České Budějovice
        Jak dlouho se bude krajské město potýkat s dopravním omezením?
        10:42
        Blokovaná trasa R35
         Dlouhodobé spory a diskuse provázejí hledání přijatelné trasy budoucí rychlostní silnice R35 napříč Pardubickým krajem. Aktuálně se řeší dvě kontroverzní varianty obchvatu Litomyšle.
         12:34
         Investice do protipovodňových opatření
          Pět a půl miliardy korun půjde v následujících dvou letech na prevenci povodní. Potvrdil to ministr zemědělství Ivan Fuksa.
          12:52
          Frýdlantsko žádá vládu o pomoc
           Obce v Libereckém kraji, postižené loni v srpnu povodní, znovu žádají vládu o peníze na obnovu území, dotace ani pojistky nestačí. Stát zažádal o peníze z Fondu solidarity EU.
           14:44
           Hádky o čištění potoka
            Koryto Vlčího potoka v obci Jíno na Švihovsku je více než po třech letech urgencí čisté. Městskému úřadu ve Švihově se podařilo získat povolení správce toku k tomu, aby na své náklady nechal vyřezat až osm metrů vysoké náletové dřeviny.
            16:29
            Ministr školství Dobeš bude objíždět kraje a apelovat na hejtmany, aby zahájili optimalizaci škol
             Podle něj je to cesta k reformě školství a zdravému financování škol.
             17:07
             Střední školy v Karlovarském kraji zavádějí stipendia
              Přilákat chtějí studenty, aby zachránili technické obory. Někteří ředitelé se ale obávají, že se motivační programy změní v tvrdý konkureční boj. Žáci si podle nich budou vybírat školu, která nabídne víc peněz.
              18:56
              Při kontrole internátů v Písku našli policisté drogy
               Celkem zajistili bezmála 17 gramů kvalitní marihuany. Během dopoledne zkontrolovali tři středoškolské ubytovny. Tři studenty čeká přestupkové řízení.
               20:38
               Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost k zásahu vojenské policie v ČT
                Zásah vojenské policie v České televizi ostře odsoudil sněmovní branně-bezpečnostní výbor. Označil akci za naprosto nepřiměřenou.
                21:01
                Sazka vzdala boj s obřími dluhy
                 Sazka vzdala boj s obřími dluhy. Včera v noci vedení firmy přiznalo úpadek a vyzvalo Aleše Hušáka k podání insolvenčního návrhu. Informaci přinesl server iHned.cz.
                 21:28
                 Sporný tendr na televizi v Náchodě
                  Z pěti oslovených firem se do něj přihlásil jeden jediný uchazeč. Ostatní zájemci označili podmínky soutěže za nereálné a nejasné, a hovoří dokonce o nerovném přístupu města.
                  23:14
                  Farmářka z Karlovarska chce chránit zvířata s puškou v ruce
                   Pobíhající drůbež totiž napadají lišky a kuny, které se v kraji přemnožily. Střílení škodné ale omezuje myslivecký zákon. Farmářka tak musí požádat o výjimku.
                   24:55
                   Včelí mor na Náchodsku a Trutnovsku
                    Chovatelé museli spálit šestnáct včelstev.
                    26:36
                    Premiéra filmu Odcházení
                     V Praze má premiéru film Odcházení - režijní debut exprezidenta Václava Havla. Živý vstup z pražské Lucerny - redaktorka Lucie Klímová.
                     27:56
                     Zelená pro život
                      ZŠ v Mýtě na Rokycansku zahájila projekt Zelená pro život. Získala na něj evropské dotace a díky nim zajistila žákům moderní pomůcky, ale hlavně celou řadu atraktivních vzdělávacích aktivit – třeba školní zvěřinec.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž30 minut
                      Další díl
                      23. března 2011

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž26 minut

                      27. května

                      27. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      24. května

                      Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                      24. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      23. května

                      Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                      23. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      22. května

                      Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                      22. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      21. května

                      V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                      21. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      20. května

                      Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                      20. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      17. května

                      Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                      17. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      16. května

                      Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                      16. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      15. května

                      Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                      15. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      14. května

                      Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                      14. 5. 2024 na ČT1

                      Napište nám