iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 3. 2011
08:00 na ČT2

1 2 3 4 5

26 hlasů
1678
zhlédnutí

Kultura.cz

Filmový festival Cinema Mundi — Elektro-akustický projekt Fiordmoss — Dramaturg Miroslav Plešák — Motion animace designéra Skákaly — Milena Dopitová – Kde mám první konec? — Fotografie básníka Václava Ryčla

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reportáž: Filmový festival Cinema Mundi

  0:49 do playlistu

  Reportáž: Filmový festival Cinema Mundi
  Filmový festival Cinema Mundi je koncipován jako bilanční festival, který každoročně nabízí možnost zhlédnout nejlepší celovečerní hrané filmy z celého světa za uplynulou sezónu. V průběhu sedmi dnů představí v hlavní programové sekci filmová díla přibližně šedesáti národních kinematografií, které se budou ucházet o nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Cílem Cinema Mundi není jen zábava, ale také poznání a vzdělávání. V této souvislosti festival výrazně prohloubil spolupráci s Masarykovou univerzitou, kterou započal již v loňském ročníku. Více jeho ředitel a hybatel Josef Čadík a dramaturg Lukáš Skupa.

 • Buďte v obraze
 • Portrét: Elektro-akustický projekt Fiordmoss

  7:21 do playlistu

  Portrét: Elektro-akustický projekt Fiordmoss
  Už samotný název elektro-akustického projektu Fiordmoss, za kterým stojí dvojice Petra Hermanová a Roman Přikryl, působí dojmem šumění hodně studeného moře. Možná to dělají ta dvě "s" na konci toho zvláštního sousloví. Tato dvojice ledoskvoucích hudebníků, kteří ve své hudbě využívají kytaru, laptop s klávesy a zpěv, se dala dohromady v plodném podhoubí brněnské umělecké školy FAVU.

 • Kritická židle: Dramaturg Miroslav Plešák

  12:34 do playlistu

  Kritická židle: Dramaturg Miroslav Plešák
  Z kritické židle zazní spíše pochvala - dramaturg a divadelní pedagog Miroslav Plešák upozorní na nejnovější počiny divadel U stolu, Buranteatr a Reduta.

 • Buďte v obraze

  15:45 do playlistu

  Buďte v obraze
  Nezapomeneme diváky pozvat na nejzajímavější výstavy v regionu - Galerie města Blanska hostí Milenu Dopitovou s projektem "Kde mám první konec?" a Moravská galerie vystavuje fotografie básníka Václava Ryčla.

 • Rozhovor: Motion animace designéra Skákaly

  19:51 do playlistu

  Rozhovor: Motion animace designéra Skákaly
  Motion animace brněnského designéra Skákaly vytvořená pro společnost Van Beem a Van Haagen v holandském studiu Fabrique se může pyšnit nejen červeným puntíkem za nejvyšší kvalitu designu, ale byla navíc oceněna jako "Best of the Best" v rámci "Red Dot Design Award 2010" v konkurenci více jak šesti tisíc přihlášených prací. Toto prestižní ocenění bylo uděleno prvnímu Čechovi v historii. Skákala vystudoval Fakultu výtvarných umění v Brně. Zaměřuje se především na grafický a motion design, už deset let je dvorním grafikem festivalu Jazzfest Brno.

Přehrát vše

Související