iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2009
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

7 hlasů
2828
zhlédnutí

Kultura.cz

Saša Langošová — Otakar Šimůnek — Fotograf Libor Teplý — Skupina November 2nd

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava: Bazar Art

  0:35 do playlistu

  Výstava: Bazar Art
  Moravské zemské muzeum představilo v Paláci šlechtičen v Brně sbírku složenou z obrazů, koláží, výšivek či sošek z oblasti tzv. bazarového umění. Ze zastavárny do muzea tak postoupila například hlava Švejka, labutě na jezeře nebo pasoucí se srnky. Napětí mezi vystaveným kýčem a oficiálním vysokým uměním je zřejmá a nabízí mnoho otázek, na které se bude snažit najít odpovědi naše reportáž.

 • Rozhovor: fotograf architektury Libor Teplý

  5:35 do playlistu

  Rozhovor: fotograf architektury Libor Teplý
  Libor Teplý je především fotografem architektury. Vychází přitom z nutného pochopení principu stavby, včetně jejího výtvarného řešení a hledá záběr, který zapůsobí na diváka v co nejjednodušší, nejčistější formě. My jsme zachytili brněnského fotografa při práci, což také znamenalo, podívat se na architekturu z nezvyklé perspektivy.

 • Portrét: Nadějná zpěvačka Saša Langošová

  10:09 do playlistu

  Portrét: Nadějná zpěvačka Saša Langošová
  S nevšedně vyspělým repertoárem a ujasněným hudebním výrazem oslovuje domácímu publikum skupina November 2nd. V jejím čele stojí jedna z nejtalentovanějších českých zpěvaček Alexandra Langošová, která nám v rozhovoru přiblíží svá hudební směřování.

 • Kritická židle: k existenci divadla Líšeň

  18:35 do playlistu

  Kritická židle: k existenci divadla Líšeň
  Publicista a občansky aktivista Otakar Šimůnek bude reflektovat existenční problémy poloprofesionálního divadla v kulturním a společenském životě městské části Brno Líšeň. Co vlastně takový subjekt dává obci? Měla by obec jeho aktivity podporovat? To vše v naší kritické židli.

Přehrát vše

Související