Kultura.cz

19. září 2009

23 minut
Kultura.cz

19. září 2009

Obsah dílu

Saša Langošová — Otakar Šimůnek — Fotograf Libor Teplý — Skupina November 2nd

Části dílu

00:35
Výstava: Bazar Art
  Moravské zemské muzeum představilo v Paláci šlechtičen v Brně sbírku složenou z obrazů, koláží, výšivek či sošek z oblasti tzv. bazarového umění. Ze zastavárny do muzea tak postoupila například hlava Švejka, labutě na jezeře nebo pasoucí se srnky. Napětí mezi vystaveným kýčem a oficiálním vysokým uměním je zřejmá a nabízí mnoho otázek, na které se bude snažit najít odpovědi naše reportáž.
  05:35
  Rozhovor: fotograf architektury Libor Teplý
   Libor Teplý je především fotografem architektury. Vychází přitom z nutného pochopení principu stavby, včetně jejího výtvarného řešení a hledá záběr, který zapůsobí na diváka v co nejjednodušší, nejčistější formě. My jsme zachytili brněnského fotografa při práci, což také znamenalo, podívat se na architekturu z nezvyklé perspektivy.
   10:09
   Portrét: Nadějná zpěvačka Saša Langošová
    S nevšedně vyspělým repertoárem a ujasněným hudebním výrazem oslovuje domácímu publikum skupina November 2nd. V jejím čele stojí jedna z nejtalentovanějších českých zpěvaček Alexandra Langošová, která nám v rozhovoru přiblíží svá hudební směřování.
    18:35
    Kritická židle: k existenci divadla Líšeň
     Publicista a občansky aktivista Otakar Šimůnek bude reflektovat existenční problémy poloprofesionálního divadla v kulturním a společenském životě městské části Brno Líšeň. Co vlastně takový subjekt dává obci? Měla by obec jeho aktivity podporovat? To vše v naší kritické židli.
     Přehrát celé video
     Stopáž22 minut
     Další díl
     26. září 2009

     Kultura.cz na sociálních sítích

     Napište nám