iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2011
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

9 hlasů
2561
zhlédnutí

Kultura.cz

3D tiskárny — Filmový publicista Vojtěch Rynda — Výstava „Abych nezapomněla“ v Novoměstské radnici — Dvě výstavy Adrieny Šimotové

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze

  0:46 do playlistu

  Buďte v obraze
  Aktuální pozvánku na dvě výstavy Adrieny Šimotové vám nabídne kurátor Pavel Brunclík.

 • Reportáž: 3D tiskárny

  7:15 do playlistu

  Reportáž: 3D tiskárny
  V naší Reportáži vám představíme činorodého mladíka, který vás na první pohled zaujme neobvykle tvarovanými masivními obroučkami brýlí. Vytiskl si je na 3D tiskárně a materiál ho prý vyšel asi na deset korun. Stroj, který taví plast a vrstvičku po vrstvičce z něj s počítačovou přesností vyrábí drobné předměty, se jmenuje RepRap. Je typickou ukázkou open-source projektu: na jeho vývoji se podílí několik tisíc dobrovolníků rozmístěných po celém světě. Jedni píší dokumentaci, další hledají nejvhodnější materiály a ještě jiní přemýšlejí nad elegantnější konstrukcí. Josef Průša patří mezi 22 hlavních vývojářů. Je přesvědčen, že vynález, na kterém s kolegy pracuje, může jednou změnit svět.

 • Kritická židle: Filmový publicista Vojtěch Rynda

  12:57 do playlistu

  Kritická židle: Filmový publicista Vojtěch Rynda
  Filmový publicista Vojtěch Rynda na Kritické židli zhodnotí dvě dubnové premiéry - novinku režisérky Sofie Coppoly Odnikud někam a nejnovější dobrodružný výpravný počin Australana Petera Weira Útěk ze Sibiře.

 • Rozhovor týdne: Výstava „Abych nezapomněla“ v Novoměstské radnici

  17:06 do playlistu

  Rozhovor týdne: Výstava „Abych nezapomněla“ v Novoměstské radnici
  Tento týden uvádí fotografka Magdalena Bláhová zatím největší výstavu svých dokumentárních fotografií na Novoměstské radnici v Praze. Expozice má název Abych nezapomněla. Magdalena Bláhová, manželka malíře Václava Bláhy, patří mezi naše přední dokumentaristky. Učarovala jí černobílá fotografie a my se jejíma očima podíváme do pražského Karlína a také do New Yorku.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související