iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 10. 2008
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
1403
zhlédnutí

Kultura.cz

Malíř a karikaturista Adolf Born — Kritická židle s Janem Lukešem — Skladatelka Beáta Hlavenková

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze

  0:46 do playlistu

  Buďte v obraze
  Rubrika Buďte v obraze je plná zajímavých kulturních tipů na příští týden - těšte se třeba na koncert - v Praze bude zpívat Alicia Keys a také začne 7. října Designblok, největší tuzemská přehlídka designu a to již jubilejní 10. ročník.

 • Rozhovor: malíř a karikaturista Adolf Born

  2:45 do playlistu

  Rozhovor: malíř a karikaturista Adolf Born
  Rozhovor jsme natočili s malířem, karikaturistou, ilustrátorem, grafikem a scénografem Adolfem Bornem. Důvodem je jeho retrospektivní výstava, která právě začíná v pražské Galerii Hollar. Ptáme se ho, jaká byla jeho "Veselá cesta životem", jak zní název expozice a zda by si dokázal představit svůj život jinde než v Praze...

 • Buďte v obraze II
 • Kritická židle: Jan Lukeš

  10:20 do playlistu

  Kritická židle: Jan Lukeš
  Na Kritické židli usedne Jan Lukeš a přinese tři knížky, které ho v poslední době zaujaly. Bude mezi nimi i román Mnichovský přízrak od francouzského spisovatele Benamou, podle něhož Václav Havel spolu s Milošem Formanem připravují celovečerní film.

 • Portrét: skladatelka Beáta Hlavenková

  14:27 do playlistu

  Portrét: skladatelka Beáta Hlavenková
  Portrét jsme věnovali pianistce, aranžérce a skladatelce Beatě Hlavenkové. Sklízí úspěchy i na mezinárodní scéně, v Česku je zajímavá její spolupráce například s bandem Lenky Dusilové nebo v sestavě Open Sextet. Beata patří mezi nejaktivnější hybatele naší mladé jazzové scény. Její záběr sahá od rockových doprovodů přes jazzovou modernu až po komponování pod vlivem pravoslavné církevní hudby. To je rozhodně impozantní (byť značně neúplný) seznam hudebních aktivit osoby, kterou v Třinci u Vendryně, kde se narodila, nechtěli vzít do lidové školy umění pro nedostatek rytmu a příliš krátké prsty.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související