Kultura.cz

5. říjen 2008

22 minut
Kultura.cz

5. říjen 2008

Obsah dílu

Malíř a karikaturista Adolf Born — Kritická židle s Janem Lukešem — Skladatelka Beáta Hlavenková

Části dílu

00:46
Buďte v obraze
  Rubrika Buďte v obraze je plná zajímavých kulturních tipů na příští týden - těšte se třeba na koncert - v Praze bude zpívat Alicia Keys a také začne 7. října Designblok, největší tuzemská přehlídka designu a to již jubilejní 10. ročník.
  02:45
  Rozhovor: malíř a karikaturista Adolf Born
   Rozhovor jsme natočili s malířem, karikaturistou, ilustrátorem, grafikem a scénografem Adolfem Bornem. Důvodem je jeho retrospektivní výstava, která právě začíná v pražské Galerii Hollar. Ptáme se ho, jaká byla jeho "Veselá cesta životem", jak zní název expozice a zda by si dokázal představit svůj život jinde než v Praze...
   08:10
   Buďte v obraze II
    10:20
    Kritická židle: Jan Lukeš
     Na Kritické židli usedne Jan Lukeš a přinese tři knížky, které ho v poslední době zaujaly. Bude mezi nimi i román Mnichovský přízrak od francouzského spisovatele Benamou, podle něhož Václav Havel spolu s Milošem Formanem připravují celovečerní film.
     14:27
     Portrét: skladatelka Beáta Hlavenková
      Portrét jsme věnovali pianistce, aranžérce a skladatelce Beatě Hlavenkové. Sklízí úspěchy i na mezinárodní scéně, v Česku je zajímavá její spolupráce například s bandem Lenky Dusilové nebo v sestavě Open Sextet. Beata patří mezi nejaktivnější hybatele naší mladé jazzové scény. Její záběr sahá od rockových doprovodů přes jazzovou modernu až po komponování pod vlivem pravoslavné církevní hudby. To je rozhodně impozantní (byť značně neúplný) seznam hudebních aktivit osoby, kterou v Třinci u Vendryně, kde se narodila, nechtěli vzít do lidové školy umění pro nedostatek rytmu a příliš krátké prsty.
      20:32
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž23 minut
       Další díl
       11. říjen 2008

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám