iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 6. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
8600
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Hořovice — Kovárna v Těšanech — Brněnská zoo — Rusínský kostel v Dobříkově — První turistická značka — Vojenské muzeum v Šumperku

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hořovický zámek

  1:32 do playlistu

  Hořovický zámek
  Jedním ze zámků zdobících okolí hlavního města je ten hořovický. Panské sídlo v podobě dvorce tu vyrostlo už ve 13. století zásluhou pánů ze Žerotína. Zámek ale pochází ze století sedmnáctého a je dílem tehdejších majitelů panství, pánů z Vrbna.

 • Kovárna v Těšanech

  5:54 do playlistu

  Kovárna v Těšanech
  Jednou z chloub Těšan na jihu Moravy je stará kovárna. Mistři černého řemesla v ní vládli několik století, na počátku 18. byl objekt přestavěn ve venkovském barokním stylu. Současné vybavení pochází z přelomu 19. a 20. století, kdy tu ještě bývalo pořádně rušno.

 • ZOO Brno

  10:07 do playlistu

  ZOO Brno
  V brněnské zoologické zahradě dnes najdeme na tři stovky druhů zvířat. A v budoucnu by jich mělo ještě přibývat. Nicméně momentálně se zahrada soustředí na oslavu svého jubilea – šedesátých narozenin. A my nemůžeme chybět.

 • Rusínský kostelík

  14:20 do playlistu

  Rusínský kostelík
  V naší zemi najdeme celkem pět rusínských kostelíků, které se sem přestěhovaly z Podkarpatské Rusi. My vás zavedeme k tomu v Dobříkově. Jeho původním domovem byla Velká Kopaň, kde vyrostl v roce 1669.

 • Turistické značení

  18:38 do playlistu

  Turistické značení
  Toulat se po naší vlasti pod vedením turistických značek můžeme už přes sto let. První trasu členové tehdejšího Prvního označovacího družstva Klubu českých turistů vyznačili ze Štěchovic ke Svatojánským proudům.

 • Muzeum vojenské historie

  22:59 do playlistu

  Muzeum vojenské historie
  František Hlavatý už jako kluk sbíral různé věci, které v jeho rodišti zbyly po válce. Rád třeba běhal po dvoře ve vojenské uniformě. Pár svých dětských pokladů si schoval a později k nim i díky kamarádům a známým začaly přibývat další.

 • Soutěž

Přehrát vše