iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 8. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

38 hlasů
10249
zhlédnutí

Toulavá kamera

Panský vrch — Kovářství Stawaritsch — Lannova loděnice — Údolí řeky Doubravy — Dům U Zlatého melounu — Litovel

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Z Kynžvartu na Panský vrch

  1:22 do playlistu

  Z Kynžvartu na Panský vrch
  Výlet na kole, který podnikneme z Kynžvartu směrem k Panskému vrchu, bude zdravý dvojnásob. Jednak si na čerstvém vzduchu protáhneme těla a pak ochutnáme hned několik pramenů minerálních vod.

 • Kovářství Stawaritsch

  4:58 do playlistu

  Kovářství Stawaritsch
  Držitelem ocenění nositel tradic lidových řemesel je umělecký kovář Alfred Stawaritsch z Kostelce na Hané. Nejen, že svou prací udržuje při životě staré kovářské řemeslo, ale také jeho taje předávám následovníkům. Dnes má vydatné pomocníky ve svých dvou synech.

 • Lannova loděnice

  8:46 do playlistu

  Lannova loděnice
  Lannova loděnice v Českých Budějovicích připomíná rodinu Lannovu a také časy, kdy se tu ve velkém stavěly lodě. Lannovi přišli do Českých Budějovic někdy v 17. století od Salzburgu. Nejvýznamnějších zástupcem rodiny byl Vojtěch Lanna, který žil ve století devatenáctém.

 • Údolí Doubravy

  12:31 do playlistu

  Údolí Doubravy
  Údolí řeky Doubravy u Chotěboře je rájem pro ty turisty, kteří milují náročnější terén. Rodiny s kočárky by cestu asi brzy vzdaly. My jsme se ale s kamerou odvážili, a tak vám můžeme zprostředkovat krásy krajiny. Průvodcem nám byly cedule naučné stezky.

 • Muzeum gramofonů

  16:10 do playlistu

  Muzeum gramofonů
  Do časů, kdy záznam zvuku býval vzácností, se přeneseme v pražském domě U Zlatého melounu. Je tam vystavena zhruba stovka fonografů a gramofonů nejrůznějších velikosti i provedení. A samozřejmě řada unikátů. Nejstarší fonograf je z roku 1898.

 • Litovel

  19:59 do playlistu

  Litovel
  Litovel bývá nazývána hanáckými Benátkami. Tušíte proč? Protože byla vybudována hned na sedmi ramenech řeky Moravy, která dokonce vytvořila neobvyklé městské opevnění. Litovel byla založena králem Přemyslem Otakarem II. jako město královské.

 • Soutěž

Přehrát vše