iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 7. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
10290
zhlédnutí

Toulavá kamera

Babí lom v Adamovské vrchovině — Čertí muzeum — Villanella — Zámek Žinkovy — Jezerní slatě u Kvildy — Muzeum silnic

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Babí lom

  1:11 do playlistu

  Babí lom
  Vrchol Babího lomu v Adamovské vrchovině začal lákat turisty už koncem 19. století. A tehdy na něm také vyrostla rozhledna. Vlastně hned dvě, jedna také trochu stranou na hřebeni. Za první republiky začaly ale chátrat a zdálo se, že krásný výhled z nich bude zapomenut.

 • Čertí muzeum

  4:50 do playlistu

  Čertí muzeum
  Do nefalšovaného pekla vás pozveme v Úštěku. Zdejší Čertí muzeum v podzemních chodbách vytesaných do skály je unikátem nejen u nás, ale i v celé střední Evropě.

 • Historické tance

  8:25 do playlistu

  Historické tance
  Do historie tance nás zavedou naši průvodci ze souboru Villanella. Pokud si myslíte, že tance našich předků byly vlastně docela jednoduché, vyvedeme vás z omylu. Zjistíme, že naučit se krokové variace není vůbec snadné a je to často i docela náročný fyzický výkon.

 • Zámek Žinkovy

  12:03 do playlistu

  Zámek Žinkovy
  Zámek Žinkovy zatím není veřejnosti běžně přístupný. Otevřen bude v rámci Dnů evropského dědictví a my vám ukážeme, na co se při návštěvě můžete těšit. Do přestavby investoval na konci 19. století Karel Wesselý celý milion korun a pozval si na ni vídeňské architekty.

 • Jezerní slať

  15:42 do playlistu

  Jezerní slať
  Přírodního bohatství Jezerní slatě mezi Kvildou a Horskou Kvildou si cenili už Schwarzenberkové, kteří část rašeliniště chránili. Dnešní rozloha chráněného území je podstatně větší, přes 100 hektarů, a ukrývá celou řadu zajímavostí.

 • Muzeum silnic Vikýřovice

  19:30 do playlistu

  Muzeum silnic Vikýřovice
  Jedním z nováčků mezi muzejními expozicemi je ta věnovaná historii cestářského a silničářského řemesla. Nedávno ji otevřeli ve Vikýřovicích na Šumpersku. Dozvíte se v ní, jak se budovaly cesty, kdy se proměnily v silnice.

 • Soutěž

Přehrát vše