iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 1. 2011
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

94 hlasů
18292
zhlédnutí

Toulavá kamera

Váchův špejchar — Muzeum Škodovky — Horní Blatná — Dřevorubecké muzeum — Výstava hodin — Památné pražské stromy

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Váchův špejchar

  1:13 do playlistu

  Váchův špejchar
  Špejchar statku, na kterém v Drážkově ve středním Povltaví už nejméně od dob třicetileté války hospodaří rodina Váchových, patří k novým turistickým lákadlům obce i celé oblasti. Zajímavý je už sám o sobě, a to nejen proto, že je dominantou Drážkova.

 • Muzeum Škodovky

  4:48 do playlistu

  Muzeum Škodovky
  Pohled na staré automobily potěší jistě nejen milovníky motorismu. Ve Škoda Auto Muzeu v Mladé Boleslavi je úctyhodných veteránů k vidění celá řada. My k jejich prohlídce přidáme i vzpomínku na počátky slavné české automobilky.

 • Horní Blatná

  8:28 do playlistu

  Horní Blatná
  Horní Blatnou v Krušných horách povýšil už v roce 1548 císař Ferdinand I. na královské horní město. Nacházela se tu totiž bohatá naleziště cínu, které doplnily zdroje železné rudy, kobaltu a stříbra. Po celá staletí ze zdejšího kraje plynulo na královský dvůr značné bohatství a život místních se točil kolem těžby.

 • Dřevorubecké muzeum

  12:20 do playlistu

  Dřevorubecké muzeum
  V Peci pod Čerchovem si prohlédneme soukromé Dřevorubecké muzeum. Založil ho pan Jan Riederer. Aby získal zajímavé exponáty, prošel všechny místní chalupy, jejich komory a půdy, kde se ukrývala řada vzpomínek na dřevorubeckou minulost obce.

 • Výstava hodin

  16:09 do playlistu

  Výstava hodin
  S časem bojuje každý z nás. Už hodně dlouhou dobu nám ho neúprosně měří hodiny. Ale ty, které používali naši předci, se od našich moderních hodně lišily - to vše nás čeká na výstavě Východočeského muzea v pardubickém zámku.

 • Památné pražské stromy

  19:45 do playlistu

  Památné pražské stromy
  Duby, platany nebo lípy. Tyhle stromy, a samozřejmě nejen ony, zdobí parky i zahrady a lemují cesty v Praze. Bezmála dvě stovky z nich toho pamatují už tolik, že byly vyhlášeny za památné. Pod platanem na zahradě Velkopřevorského paláce na Malé Straně prý například sedával Ludwig van Beethoven.

 • Soutěž

Přehrát vše