iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2010
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

57 hlasů
10944
zhlédnutí

Toulavá kamera

Františkovy Lázně: lesopark Amerika — Muzeum smaltu — Císařská konírna Pražského hradu — Na kole Českým Švýcarskem — Plachtařský old timer club — Brtnice

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Františkovy Lázně: lesopark Amerika

  1:24 do playlistu

  Františkovy Lázně: lesopark Amerika
  K ozdobám Františkových Lázní patří lesopark Amerika. Můžeme v něm obdivovat krásnou přírodu i malý zoopark. Jeho obyvateli jsou například medvídci mývalové nebo lamy, tedy zvířata, jejichž domovem je právě kontinent za oceánem.

 • Muzeum smaltu

  5:08 do playlistu

  Muzeum smaltu
  Kvůli muzeu jsme se vypravili do Netvořic na Benešovsku. Výtvarnice Jindra Šmídová začala nejprve sbírat smaltované nádobí a podobné předměty jen pro potěšení, ale pak se její sbírka rozrostla natolik, že stodolu společně s manželem přebudovali na expozici.

 • Císařská konírna Pražského hradu

  9:01 do playlistu

  Císařská konírna Pražského hradu
  Na Pražském hradě si připomeneme jednoho z umělců, který tu působil za vlády Rudolfa II. Praha tehdy patřila ke kulturním centrům Evropy, císařovy umělecké sbírky byly proslulé a v jeho službách působili malíři, sochaři i další mistři věhlasných jmen.

 • Na kole Českým Švýcarskem

  12:54 do playlistu

  Na kole Českým Švýcarskem
  Na kole se projedeme Českým Švýcarskem. Možností poznat tamní krásnou přírodu máme celou řadu. K nejznámějším patří cyklotrasa Kyjovským údolím podél říčky Křinice. My se ale porozhlédneme i kousek dál.

 • Plachtařský old timer club

  16:39 do playlistu

  Plachtařský old timer club
  Staré kluzáky a větroně vyrobené v časech po druhé světové válce jsou u nás poměrně vzácné. Přesto jich několik existuje a zájemci je mohli vidět na konci prázdnin v Prostějově, kde se sešli členové Plachtařského old timer klubu.

 • Brtnice

  20:29 do playlistu

  Brtnice
  Jedním z významných městeček Jihlavska bývala kdysi Brtnice. Své jméno dostala podle míst, kde stávaly brtně, tedy předchůdci dnešních včelínů. V roce 1870 se tu narodil architekt Josef Hoffmann, který navrhoval nejen stavby, ale i vnitřní vybavení.

 • Soutěž

Přehrát vše