iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
17462
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Justiční špičky o kauze čerpání dotací

  0:40 do playlistu

  Justiční špičky o kauze čerpání dotací
  Dvě špičky české justice, dvě vyjádření o návrhu auditní zprávy o střetu zájmů premiéra. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman označil zjištění za závažná. Podle něj by mohla zavdávat podezření na trestný čin.

 • Další postup kolem materiálu z Bruselu

  1:29 do playlistu

  Další postup kolem materiálu z Bruselu
  Nejvyšší státní zastupitelství se bude zjištěními v dokumentu zabývat. Komise v návrhu zprávy píše, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů a Česko by mělo vrátit téměř půl miliardy na dotacích.

 • Dokument o čerpání dotací Agrofertem

  4:47 do playlistu

  Dokument o čerpání dotací Agrofertem
  Ještě podrobnější pohled na argumenty, které podle dokumentu dokazují, že Andrej Babiš přes svěřenské fondy stále nepřímo ovládá Agrofert, a je tedy ve střetu zájmů.

 • Rezignace šéfky německých sociálních demokratů

  7:30 do playlistu

  Rezignace šéfky německých sociálních demokratů
  Zásadní otřes německé politické scény. Z čela sociálních demokratů odchází Andrea Nahlesová. Ještě nedávno jedna z dominantních sil německé politiky utrpěla v hlasování největší porážku od konce druhé světové války.

 • Mike Pompeo o Íránu

  9:53 do playlistu

  Mike Pompeo o Íránu
  Spojené státy jsou ochotné jednat s Teheránem o jeho jaderném programu bez předběžných podmínek. Řekl to šéf americké diplomacie Mike Pompeo, dodal ale, že se Írán musí chovat jako "normální stát". Je to poprvé, co Washington možnost rozhovorů nadnesl.

 • Zadlužení domácností a osobní bankroty

  10:20 do playlistu

  Zadlužení domácností a osobní bankroty
  Nová šance pro stovky tisíc lidí v dluhové pasti. Platit začala novela insolvenčního zákona – ta má zpřístupnit osobní bankroty víc lidem než nyní. Lidé s exekucemi už nemusejí dokládat, že budou schopní během pěti let splatit třicet procent dluhů.

 • Češi v tureckém vězení

  13:06 do playlistu

  Češi v tureckém vězení
  Dvojice Čechů vězněná v Turecku je podle diplomatů v pořádku a dobrém stavu. O jejich podmínkách se dál vyjednává. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas dostali předloni víc než šestiletý trest, a to za spolupráci s kurdskými milicemi YPG.

 • Pokračuje pátrání po pohřešovaných

  13:29 do playlistu

  Pokračuje pátrání po pohřešovaných
  Potápěči se zítra znovu pokusí ponořit k vraku vyhlídkové lodi v Budapešti. Po návratu z maďarské metropole to řekla jihokorejská ministryně zahraničí. Právě z tohoto státu většina obětí pochází. Pátrání po nich dosud komplikoval silný proud.

 • Penzijní připojištění

  15:34 do playlistu

  Penzijní připojištění
  Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři si na konci prvního čtvrtletí spořily čtyři miliony a 453 tisíc lidí. O dva tisíce víc než ke konci loňského roku.

 • Rock for People v ohrožení

  16:00 do playlistu

  Rock for People v ohrožení
  Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.

 • Modelář – nový film Petra Zelenky

  17:21 do playlistu

  Modelář – nový film Petra Zelenky
  Režisér Petr Zelenka natáčí po pěti letech nový film. Snímek nazvaný Modelář vypráví příběh z prostředí firmy na pronájem dronů.

 • Spory o úspěšnost vrchních žalobců

  20:09 do playlistu

  Spory o úspěšnost vrchních žalobců
  Spor ministerstva spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce – a to kvůli rozdílným statistikám o úspěšnosti vrchních žalobců.

 • 1989: Životní prostředí v Československu

  20:32 do playlistu

  1989: Životní prostředí v Československu
  Teď náš pravidelný nedělní návrat k dění před třiceti lety. Neúnosný stav životního prostředí v Československu zvedal odpor mezi lidmi a nutil tehdejší vládu jednat. V roce 1989 do Prahy svolala mezinárodní konferenci.

 • Nové díly cyklu Infiltrace

  22:42 do playlistu

  Nové díly cyklu Infiltrace
  Cyklus Infiltrace hýbal českým zdravotnictvím. Upozornil na praktiky v pražském terapeutickém centru, kde na rakovinu doporučovali třeba najít si milence. Teď Česká televize uvede další dva díly.

 • Nehoda výletní lodi v Benátkách

  24:57 do playlistu

  Nehoda výletní lodi v Benátkách
  Další nehoda výletní lodi - teď očima svědků. Obří plavidlo při pokusu o kotvení v Benátkách narazilo do mola a posléze i do menší lodi. Zranilo se nejmíň pět lidí. Příčinu vyšetřují úřady, italská média spekulují o závadě na motoru.

 • Český dohled nad migranty v Severní Makedonii

  25:21 do playlistu

  Český dohled nad migranty v Severní Makedonii
  Policejní prezident Jan Švejdar tento týden navštívil Severní Makedonii, kde čtyřicítka českých policistů pomáhá střežit hranici s Řeckem. Ta v roce 2015 a 2016 zažívala nápor tisíců migrantů. Nyní jich podle českých policistů opět přibývá.

 • Popíjení cyklistů a vodáků

  29:43 do playlistu

  Popíjení cyklistů a vodáků
  Do Česka spolu s červnem a meteorologickým létem přišlo taky odpovídající počasí. Dnešek byl zatím nejteplejším dnem roku. Třeba v Plzni naměřili přes 30 stupňů. A právě tyhle podmínky vylákaly spoustu lidí ven a za sportem.

 • Tolerance alkoholu u cyklistů a vodáků?

  30:38 do playlistu

  Tolerance alkoholu u cyklistů a vodáků?
  O tom, zda si vodáci budou moci dát třeba malé pivo, aniž by jim hrozila pokuta, budou znovu politici debatovat. Podle sněmovního návrhu zákona je u malých plavidel bez vlastního pohonu povolený limit půl promile alkoholu v krvi.

 • Alkohol a doprava

  33:34 do playlistu

  Alkohol a doprava
  Téma tolerance alkoholu se objevuje v parlamentu opakovaně. Současná novela o vnitrozemské plavbě - jak jsme slyšeli – počítá s tím, že vodáci by se mohli napít, aniž by jim hrozila pokuta.

 • Degustace na vinařských cyklostezkách

  34:42 do playlistu

  Degustace na vinařských cyklostezkách
  Na jihu Moravy mají letitou tradici vinařské stezky, určené převážně pro cyklisty. Ti na nich degustují, byť jim to v tuto chvíli zákon neumožňuje. I to by chtěla novela změnit.

 • Kauza diskriminace v ostravském hotelu

  36:45 do playlistu

  Kauza diskriminace v ostravském hotelu
  Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský nesouhlasí s rozhodnutím svého soudu v kauze údajné diskriminace v ostravském hotelu. Ten odmítal ubytovat Rusy, pokud nepodepíšou nesouhlas s anexí Krymu.

 • Solární elektrárny přístupné veřejnosti

  37:21 do playlistu

  Solární elektrárny přístupné veřejnosti
  Část slunečních elektráren se otevřela veřejnosti – lidé v těchto dnech můžou navštívit asi 20 z nich. Domovní, s bateriemi i tu největší u Vepřeku nedaleko Mělníka. Akce trvá do středy.

 • Výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku

  39:42 do playlistu

  Výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku
  Poláci si v týdnu připomenou 30 let od prvních částečně svobodných voleb. Komunistický režim tehdy voličům umožnil vybrat víc než třetinu poslanců a všechny senátory. Drtivou většinu mandátů získalo opoziční hnutí Solidarita.

 • Záchrana perlorodky říční

  41:51 do playlistu

  Záchrana perlorodky říční
  Unikátní Česko – německý projekt má u Aše na Chebsku pomoci zachránit vzácnou perlorodku říční. Přímo na hranici tam ochranáři postavili speciální odchovnu s laboratoří. Ve střední Evropě jde o jedno z posledních nalezišť.

Přehrát vše

Související