iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 6. 2017
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
14454
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Volby ve Velké Británii

  0:37 do playlistu

  Volby ve Velké Británii
  Desítky milionů Britů hlasují v předčasných volbách – necelý rok po referendu, ve kterém schválili odchod země z Evropské unie a které silně otřáslo britskou politickou scénou. Beze slova odvolila i konzervativní šéfka vlády Theresa Mayová.

 • Volby ve Velké Británii

  1:20 do playlistu

  Volby ve Velké Británii
  Dobrý večer. Je to tak. Další evropská velmoc je na křižovatce, Británie vybírá, kterým směrem se vydá. To, co vypadalo jako klidná kampaň bez zvláštních překvapení, se změnilo v nečekané drama.

 • Volby ve Velké Británii

  4:05 do playlistu

  Volby ve Velké Británii
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

 • Volby ve Velké Británii

  7:13 do playlistu

  Volby ve Velké Británii
  Vstup redaktorky Kataríny Sedláčkové.

 • Závěry grémia ČSSD

  10:54 do playlistu

  Závěry grémia ČSSD
  Grémium ČSSD dnes potvrdilo podobu jihočeské kandidátky do sněmovních voleb. V týdnu ji opustili tři členové, včetně lídra. Jedničkou tak má být bývalý písecký starosta Ondřej Veselý. Listinu ještě musí potvrdit v referendu krajští straníci.

 • Trumpovo odvolání Comeyho

  12:12 do playlistu

  Trumpovo odvolání Comeyho
  Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.

 • Vyšetřování pádu barmského letadla

  14:52 do playlistu

  Vyšetřování pádu barmského letadla
  Barmská armáda našla trosky vojenského letadla, které se včera zřítilo do Andamanského moře. Na palubě bylo 122 lidí, většinou vojáků a jejich rodin. Záchranáři zatím objevili kolem 30 těl převážně žen a dětí, záchranné vesty a zavazadla.

 • Rozšíření podpory domácí fotovoltaiky

  15:16 do playlistu

  Rozšíření podpory domácí fotovoltaiky
  Stát rozšíří podporu domácích slunečních elektráren. Nová Zelená úsporám začne dotovat i větší systémy s výrobou nad čtyři tisíce kilowatthodin ročně. Na příspěvek až 150 tisíc tak dosáhnou například obyvatelé bytovek s vyšší spotřebou.

 • Stávková pohotovost části sboristů Národního divadla

  16:20 do playlistu

  Stávková pohotovost části sboristů Národního divadla
  Asi šedesátka sboristů opery Národního divadla vyhlásila stávkovou pohotovost. Platí do dvacátého června, pak se Unie profesionálních zpěváků rozhodne o dalšímu postupu – nevylučuje přitom ani stávku.

 • Česká výstava Boba Dylana

  16:47 do playlistu

  Česká výstava Boba Dylana
  Neznámá tvář známého umělce. V Praze začala výstava obrazů Boba Dylana. Proslulý americký písničkář, držitel Grammy, Oskara i Nobelovy ceny za literaturu se v Česku představuje poprvé v jiné úloze – jako výtvarník.

 • Kauza ROP Severozápad

  19:17 do playlistu

  Kauza ROP Severozápad
  Policie může stíhat kvůli údajným machinacím s dotacemi poslance Josefa Novotného a Jaroslava Borku. Sněmovna odsouhlasila jejich vydání. Oba muži figurují v kauze ROP Severozápad.

 • Prezident Zeman v Kazachstánu

  19:34 do playlistu

  Prezident Zeman v Kazachstánu
  Prezident Miloš Zeman je v Kazachstánu – na zahájení EXPA přeletěl z Vietnamu. Na konci této návštěvy řekl, že svůj zdravotní stav považuje s malými výkyvy za totožný po celou dobu, kdy je prezidentem.

 • Zemanova návštěva Trumpa

  21:57 do playlistu

  Zemanova návštěva Trumpa
  Prezident se během návštěvy Asie zmínil také o odkládaném setkání s Donaldem Trumpem. Řekl, že od amerického prezidenta dostal dopis s omluvou. Jednou z možností, kdy by se schůzka mohla uskutečnit, je podle Miloše Zemana zářijové zasedání OSN.

 • Přistání Falcon 9

  22:44 do playlistu

  Přistání Falcon 9
  Lidé na internetu sledují nové záběry dalšího úspěšného přistání prvního stupně rakety Falcon 9. Na oběžnou dráhu vynesla zásoby a přístroje pro Mezinárodní vesmírnou stanici.

 • Bezpečnostní konference v Praze

  23:05 do playlistu

  Bezpečnostní konference v Praze
  Sněmovní strany se shodují v nutnosti splnit závazek Česka vydávat dvě procenta HDP na obranu. Předsedové šesti největších uskupení to deklarovali na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost. Teď se výdaje pohybují těsně nad jedním procentem.

 • Prodej bytů ČEZ v Písnici

  24:31 do playlistu

  Prodej bytů ČEZ v Písnici
  Energetická společnost ČEZ prodala 739 bytů, které měla v pražské Písnici. Za miliardu a 276 milionů korun je nakonec koupila společnost CIB Rent Písnice.

 • Vzdělávání zdravotních sester a vznik nových nelékařských profesí
 • Vyšší valorizace penzí

  27:17 do playlistu

  Vyšší valorizace penzí
  Senátoři dnes schválili i vyšší valorizaci penzí. Příští rok se v průměru zvednou o 500 korun. Do starobního důchodu by se mělo odcházet nejpozději v pětašedesáti letech – to je nové omezení, které v zákonech dosud nebylo.

 • Vyšetřování nehody hradního protokoláře

  27:38 do playlistu

  Vyšetřování nehody hradního protokoláře
  Zástupce ředitele hradního protokolu Vladimír Kruliš havarované policejní BMW podle Generální inspekce bezpečnostních sborů neřídil. Takový je tedy závěr inspekce, která tím po deseti dnech ukončila prověřování možnosti, že by za volantem nebyl policista.

 • Rekordně nízká nezaměstnanost

  29:47 do playlistu

  Rekordně nízká nezaměstnanost
  Nezaměstnanost opět klesá. V květnu dosahovala čtyř celých a jedné desetiny procenta – je to nejnižší květnová hodnota od roku 2008. Bez práce je aktuálně 308 a půl tisíce lidí.

 • Růst mezd
 • Nově otevřená čínská továrna

  33:19 do playlistu

  Nově otevřená čínská továrna
  Nezaměstnanost aktuálně klesla i na jihu Čech – v průměru na 2,9 procenta. V květnu tak bylo v regionu bez práce přes 13 a půl tisíce lidí.

 • Jak se daří sklářům

  34:07 do playlistu

  Jak se daří sklářům
  Výroba skla v Česku roste. Tradiční odvětví už v ročním objemu tržeb překonalo hodnotu třiačtyřiceti miliard korun, což je úroveň, na které bylo před hospodářskou krizí v roce 2008. Ve sklářství momentálně pracuje necelých dvacet tisíc lidí.

 • Rozchod manželů Sobotkových

  36:16 do playlistu

  Rozchod manželů Sobotkových
  Premiér Bohuslav Sobotka se zřejmě přidá k předsedům vlád, jejichž manželství se rozpadla. V podvečer poslali manželé Sobotkovi médiím prohlášení, v němž naznačují odluku.

 • Tresty v kauze lihové mafie

  37:01 do playlistu

  Tresty v kauze lihové mafie
  Definitivně rozhodnuto. Členové takzvané lihové mafie odešli od Vrchního soudu v Olomouci s exemplárními tresty. Radek Březina, zlínský podnikatel a šéf organizované skupiny, bude ve vězení 13 let a přišel o veškerý majetek.

 • Škody kvůli krácení daně

  39:06 do playlistu

  Škody kvůli krácení daně
  Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.

 • Pavilon pro pandy a lední medvědy

  40:11 do playlistu

  Pavilon pro pandy a lední medvědy
  Zoologická zahrada v Praze představila podobu nových expozic pro pandy velké a lední medvědy. Pro oba pavilony počítá s náklady ve výši 350 milionů korun.

 • Dotace na úpravu parkovacího místa

  40:29 do playlistu

  Dotace na úpravu parkovacího místa
  Osm tisíc nových parkovacích míst a víc než stovka zmodernizovaných přestupních terminálů. V Česku by měly vzniknout do šesti let.

 • Kritika prověřování víz na Ukrajině a ve Vietnamu

  42:12 do playlistu

  Kritika prověřování víz na Ukrajině a ve Vietnamu
  Nejvyšší správní soud zkritizoval praxi českých ambasád na Ukrajině a ve Vietnamu – kvůli žádostem cizinců o víza nebo zaměstnanecké karty. Systém Visapoint jim nabízel minimum termínů k osobnímu podání a uchazeči se proto často obraceli na prostředníky.

 • Unikátní obří laser v Česku

  43:37 do playlistu

  Unikátní obří laser v Česku
  Umožní urychlovat částice, dělat ostré rentgenové snímky molekul anebo studovat podstatu hmoty. Do Dolních Břežan dorazilo z Kalifornie 43 tun dílů supermoderního laseru L3 přezdívaného Lucifer.

 • Festival pouličního umění

  45:14 do playlistu

  Festival pouličního umění
  Praha znovu žije hudbou. Druhý ročník hudebního festivalu zahájila na náměstí Václava Havla premiéra hry Zakázaná symfonie. Teď nabízíme živé záběry. Ve dvacet hodin by měli lidé vyrazit na pochod městem. Chtějí tak podpořit pouliční hraní – tedy busking.

 • La Putyka v Jeruzalémě

  45:40 do playlistu

  La Putyka v Jeruzalémě
  Čeští představitelé tzv. nového cirkusu ze souboru La Putyka dobývají Blízký východ. Po Evropě, Jižní Americe a Austrálii sklidila jejich show, která kombinuje akrobacii, grotesku, hudbu a tanec, nadšené ovace také v Jeruzalémě.

Přehrát vše

Související