48 minut

9. červen 2017

Obsah dílu

Headlines — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Inflace v květnu — Rostoucí výkupní ceny masa — Vize evropské bezpečnosti — Vize evropské bezpečnosti — Nový pomník v Berlíně — Noc otevřených kostelů — Konec ministryně Valachové ve funkci — Kauza dotačních podvodů ve sportu — Absolventi kurzu Komando — Lidice den před pietou — Otevření Červenohorského sedla — Více peněz obcím — Širší pravomoci obchodních inspektorů — 25 let organizace Člověk v tísni — 25 let organizace Adra — Start výstavy EXPO v Astaně — Eskalace sporu mezi Trumpem a Comeym — Přiotrávení zaměstnanci firmy na Tachovsku — Závěrečné zkoušky na učilištích — Objev nejstarší pražské brány — Virtuální realita ve výcviku armády — Přemnožení komáři

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Výsledky britských voleb
   Hořké vítězství Theresy Mayové v předčasných volbách do britského parlamentu. Její konzervativci sice získali nejvíc hlasů, jenže místo posílení pozic přišli v Dolní komoře o většinu.
   01:27
   Výsledky britských voleb
    Po loňském referendu o odchodu z Evropské unie zažívá Británie už druhé politické zemětřesení. Místo jasného mandátu pro nový kabinet se nestabilita prohloubila.
    05:05
    Výsledky britských voleb
     Živé vstupy zpravodajů z Velké Británie.
     10:32
     Výsledky britských voleb
      Hostem Událostí je premiér Bohuslav Sobotka /ČSSD/.
      12:07
      Výsledky britských voleb
       Reakce českých politiků.
       13:08
       Inflace v květnu
        14:00
        Rostoucí výkupní ceny masa
         Třeba zdražení vepřového by mohli lidé pocítit docela brzy. Jeho výkupní ceny totiž meziročně vzrostly o více než třetinu. Může za to i nižší produkce masa v Evropě a zároveň vyšší poptávka z Asie.
         15:31
         Vize evropské bezpečnosti
          Severoatlantická aliance vítá vznik evropského obranného fondu. Podle zástupkyně generálního tajemníka NATO se díky němu budou peníze na armádu využívat účinněji.
          17:54
          Vize evropské bezpečnosti
           Hostem Událostí je premiér Bohuslav Sobotka /ČSSD/.
           20:06
           Nový pomník v Berlíně
            V Berlíně odhalili pomník, který připomíná příspěvek středoevropských zemí k pádu berlínské zdi. Dílo umělce Joachima Albrechta oceňuje spolupráci představitelů opozice v zemích Visegrádské čtyřky – například Charty 77 nebo polské Solidarity.
            20:26
            Noc otevřených kostelů
             Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.
             22:11
             Konec ministryně Valachové ve funkci
              Ministryně školství Kateřina Valachová svou demisi neodvolá. Prezident Miloš Zeman jí dal čas do zítřka; na Hradě už je přitom návrh s novým jménem.
              22:48
              Kauza dotačních podvodů ve sportu
               Zmíněná kauza rozdělování státních peněz pro sport má pokračování. Podle informací ČT soud odmítl jednu z obviněných, právě někdejší náměstkyni Simonu Kratochvílovou, propustit z vazby.
               24:28
               Absolventi kurzu Komando
                Armáda vyznamenala dalších 13 příslušníků, kteří uspěli v kurzu Komando. Celý měsíc vojáci testují schopnosti a výdrž při nasazení. Odznak převzali v kryptě kostela v pražské Resslově ulici.
                25:22
                Lidice den před pietou
                 Oběti vypálení Lidic, tedy nejbrutálnější reakce nacistů na atentát, si zdejší památník 75 let po tragédii připomene mimo jiné novou stálou expozicí. Souvisí s poválečnou obnovou obce.
                 25:47
                 Otevření Červenohorského sedla
                  Tři roky uzavírek a dopravních komplikací končí. O půlnoci se řidičům otevře silnice přes Červenohorské sedlo. Spojuje čtyřicet tisíc obyvatel Jesenicka s vnitrozemím.
                  27:36
                  Více peněz obcím
                   Další peníze z DPH pro obce. Sněmovna schválila novelu o rozpočtovém určení daní. Podíl na vybraném DPH, který půjde radnicím, se zvýší zhruba o dva procentní body. V korunách je to přibližně osm a půl miliardy.
                   27:52
                   Širší pravomoci obchodních inspektorů
                    Poslanci dnes podpořili také Českou obchodní inspekci. Kontroloři budou moct vystupovat pod falešnou identitou a v odůvodněných případech se dostanou i do uzamčených prostor.
                    29:40
                    25 let organizace Člověk v tísni
                     Pomohla 18 milionům lidí ve více než padesáti zemích. Humanitární organizace Člověk v tísni slaví 25 let. Včera se v Pražské Křižovatce setkali pracovníci i dárci, aby si výročí připomněli.
                     33:24
                     25 let organizace Adra
                      Čtvrt století pomáhá lidem také mezinárodní humanitární organizace Adra. V posledních letech se zaměřuje zejména na konkrétní lidi, kteří se ocitli v těžké situaci kvůli mimořádným událostem.
                      35:36
                      Start výstavy EXPO v Astaně
                       V Astaně večer slavnostně zahájili mezinárodní výstavu EXPO. Hlavním tématem je výroba čisté energie. Nejde přitom jen o obnovitelné zdroje – mnoho států prezentuje moderní nízkoemisní technologie pro využití fosilních zdrojů.
                       36:01
                       Eskalace sporu mezi Trumpem a Comeym
                        Donald Trump obvinil ze lži bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho, kterého před měsícem odvolal. A uvedl, že se jeho včerejší výpovědí před senátním výborem cítí očištěn. Comey naopak v Kongresu označil za lháře prezidenta.
                        38:26
                        Přiotrávení zaměstnanci firmy na Tachovsku
                         V průmyslové zóně v Boru na Tachovsku se přiotrávilo 21 pracovníků logistické firmy Loxxess – nadýchali se výfukových zplodin. Podle záchranářů nikdo není ohrožený na životě. Sanitky odvezly 11 pracovníků na ošetření do nemocnice.
                         38:46
                         Závěrečné zkoušky na učilištích
                          30 000 studentů učňovských oborů se právě snaží získat výuční list – skládají závěrečné zkoušky. Ty mají už třetím rokem v každém oboru jednotné zadání. Má zajistit, aby absolventi z různých škol měli srovnatelné dovednosti a znalosti.
                          40:48
                          Objev nejstarší pražské brány
                           Unikátní objev v centru Prahy – archeologové odkryli základy brány z 13. století, která byla součástí středověkého opevnění. Torzo jedné z nejstarších bran v metropoli našli v podzemí rekonstruovaného domu.
                           42:30
                           Virtuální realita ve výcviku armády
                            44:23
                            Přemnožení komáři
                             Na některých místech Moravskoslezského kraje se přemnožili komáři. Obce se proto rozhodly na vlastní náklady provádět postřiky, které by je měly vyhubit. Komáři obtěžují především obyvatele v oblasti Poodří.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             10. červen 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                             24. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                             23. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž52 minut

                             22. červen

                             Headlines — Nejvyšší úrokové sazby od roku 1999 — Základní úroková sazba sedm procent — Vývoj základní úrokové sazby — Zvyšování úrokových sazeb — Kauza pražského dopravního podniku — Kdo povede ministerstvo školství — Evropská pomoc Ukrajině — Ztráty ruské armády — Vražda novináře — Náklady na zvládání uprchlické krize — Návrh sankčního zákona — Paušální daň — Výstraha před bouřkami — Festival Divadla bratří Formanů — Role policie při masakru v texaské škole — Brigádní generál Karel Řehka se stal generálmajorem — Schůzka vlády a NERVu — Nepozorovaný odchod ze školky — Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu-19 — Drahé bydlení v Česku — Energetický úsporný tarif — Česká armáda velí v Mali — Vysílání vojáků do zahraničí — Omezení na pražském letišti — Dofinancování sociálních služeb — Nový most — Problémy s žebráky v centru Českých Budějovic — Uhynul lachtaní samec Meloun — Problémy sportovních klubů — Ničivé zemětřesení v Afghánistánu — Kontrola farmářských trhů — Festival Metronome — Konto Bariéry pomáhá školákům

                             22. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž52 minut

                             22. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             22. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám