9. červen 2017

Obsah dílu

Headlines — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Výsledky britských voleb — Inflace v květnu — Rostoucí výkupní ceny masa — Vize evropské bezpečnosti — Vize evropské bezpečnosti — Nový pomník v Berlíně — Noc otevřených kostelů — Konec ministryně Valachové ve funkci — Kauza dotačních podvodů ve sportu — Absolventi kurzu Komando — Lidice den před pietou — Otevření Červenohorského sedla — Více peněz obcím — Širší pravomoci obchodních inspektorů — 25 let organizace Člověk v tísni — 25 let organizace Adra — Start výstavy EXPO v Astaně — Eskalace sporu mezi Trumpem a Comeym — Přiotrávení zaměstnanci firmy na Tachovsku — Závěrečné zkoušky na učilištích — Objev nejstarší pražské brány — Virtuální realita ve výcviku armády — Přemnožení komáři

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Výsledky britských voleb
   Hořké vítězství Theresy Mayové v předčasných volbách do britského parlamentu. Její konzervativci sice získali nejvíc hlasů, jenže místo posílení pozic přišli v Dolní komoře o většinu.
   01:27
   Výsledky britských voleb
    Po loňském referendu o odchodu z Evropské unie zažívá Británie už druhé politické zemětřesení. Místo jasného mandátu pro nový kabinet se nestabilita prohloubila.
    05:05
    Výsledky britských voleb
     Živé vstupy zpravodajů z Velké Británie.
     10:32
     Výsledky britských voleb
      Hostem Událostí je premiér Bohuslav Sobotka /ČSSD/.
      12:07
      Výsledky britských voleb
       Reakce českých politiků.
       13:08
       Inflace v květnu
        14:00
        Rostoucí výkupní ceny masa
         Třeba zdražení vepřového by mohli lidé pocítit docela brzy. Jeho výkupní ceny totiž meziročně vzrostly o více než třetinu. Může za to i nižší produkce masa v Evropě a zároveň vyšší poptávka z Asie.
         15:31
         Vize evropské bezpečnosti
          Severoatlantická aliance vítá vznik evropského obranného fondu. Podle zástupkyně generálního tajemníka NATO se díky němu budou peníze na armádu využívat účinněji.
          17:54
          Vize evropské bezpečnosti
           Hostem Událostí je premiér Bohuslav Sobotka /ČSSD/.
           20:06
           Nový pomník v Berlíně
            V Berlíně odhalili pomník, který připomíná příspěvek středoevropských zemí k pádu berlínské zdi. Dílo umělce Joachima Albrechta oceňuje spolupráci představitelů opozice v zemích Visegrádské čtyřky – například Charty 77 nebo polské Solidarity.
            20:26
            Noc otevřených kostelů
             Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.
             22:11
             Konec ministryně Valachové ve funkci
              Ministryně školství Kateřina Valachová svou demisi neodvolá. Prezident Miloš Zeman jí dal čas do zítřka; na Hradě už je přitom návrh s novým jménem.
              22:48
              Kauza dotačních podvodů ve sportu
               Zmíněná kauza rozdělování státních peněz pro sport má pokračování. Podle informací ČT soud odmítl jednu z obviněných, právě někdejší náměstkyni Simonu Kratochvílovou, propustit z vazby.
               24:28
               Absolventi kurzu Komando
                Armáda vyznamenala dalších 13 příslušníků, kteří uspěli v kurzu Komando. Celý měsíc vojáci testují schopnosti a výdrž při nasazení. Odznak převzali v kryptě kostela v pražské Resslově ulici.
                25:22
                Lidice den před pietou
                 Oběti vypálení Lidic, tedy nejbrutálnější reakce nacistů na atentát, si zdejší památník 75 let po tragédii připomene mimo jiné novou stálou expozicí. Souvisí s poválečnou obnovou obce.
                 25:47
                 Otevření Červenohorského sedla
                  Tři roky uzavírek a dopravních komplikací končí. O půlnoci se řidičům otevře silnice přes Červenohorské sedlo. Spojuje čtyřicet tisíc obyvatel Jesenicka s vnitrozemím.
                  27:36
                  Více peněz obcím
                   Další peníze z DPH pro obce. Sněmovna schválila novelu o rozpočtovém určení daní. Podíl na vybraném DPH, který půjde radnicím, se zvýší zhruba o dva procentní body. V korunách je to přibližně osm a půl miliardy.
                   27:52
                   Širší pravomoci obchodních inspektorů
                    Poslanci dnes podpořili také Českou obchodní inspekci. Kontroloři budou moct vystupovat pod falešnou identitou a v odůvodněných případech se dostanou i do uzamčených prostor.
                    29:40
                    25 let organizace Člověk v tísni
                     Pomohla 18 milionům lidí ve více než padesáti zemích. Humanitární organizace Člověk v tísni slaví 25 let. Včera se v Pražské Křižovatce setkali pracovníci i dárci, aby si výročí připomněli.
                     33:24
                     25 let organizace Adra
                      Čtvrt století pomáhá lidem také mezinárodní humanitární organizace Adra. V posledních letech se zaměřuje zejména na konkrétní lidi, kteří se ocitli v těžké situaci kvůli mimořádným událostem.
                      35:36
                      Start výstavy EXPO v Astaně
                       V Astaně večer slavnostně zahájili mezinárodní výstavu EXPO. Hlavním tématem je výroba čisté energie. Nejde přitom jen o obnovitelné zdroje – mnoho států prezentuje moderní nízkoemisní technologie pro využití fosilních zdrojů.
                       36:01
                       Eskalace sporu mezi Trumpem a Comeym
                        Donald Trump obvinil ze lži bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho, kterého před měsícem odvolal. A uvedl, že se jeho včerejší výpovědí před senátním výborem cítí očištěn. Comey naopak v Kongresu označil za lháře prezidenta.
                        38:26
                        Přiotrávení zaměstnanci firmy na Tachovsku
                         V průmyslové zóně v Boru na Tachovsku se přiotrávilo 21 pracovníků logistické firmy Loxxess – nadýchali se výfukových zplodin. Podle záchranářů nikdo není ohrožený na životě. Sanitky odvezly 11 pracovníků na ošetření do nemocnice.
                         38:46
                         Závěrečné zkoušky na učilištích
                          30 000 studentů učňovských oborů se právě snaží získat výuční list – skládají závěrečné zkoušky. Ty mají už třetím rokem v každém oboru jednotné zadání. Má zajistit, aby absolventi z různých škol měli srovnatelné dovednosti a znalosti.
                          40:48
                          Objev nejstarší pražské brány
                           Unikátní objev v centru Prahy – archeologové odkryli základy brány z 13. století, která byla součástí středověkého opevnění. Torzo jedné z nejstarších bran v metropoli našli v podzemí rekonstruovaného domu.
                           42:30
                           Virtuální realita ve výcviku armády
                            44:23
                            Přemnožení komáři
                             Na některých místech Moravskoslezského kraje se přemnožili komáři. Obce se proto rozhodly na vlastní náklady provádět postřiky, které by je měly vyhubit. Komáři obtěžují především obyvatele v oblasti Poodří.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             10. červen 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             8. únor

                             Headlines — Pátrání po obětech zemětřesení — Následky ničivého zemětřesení — Zoufalý otec drží za ruku zavalenou dceru — Návrat Čechů z Turecka — Pomoc českých záchranářů — Mohutné zemětřesení v Turecku a Sýrii — Ukrajinský prezident v britském parlamentu — Zelenskyj navštívil Británii — Zaměřovače na obranu Ukrajiny — Nezaměstnanost v ČR — Soud zvýšil Alainu Banongovi výjimečný trest — Milan Kundera, Odysea ztracených iluzí — Jednání předsednictva hnutí ANO — Poselství amerického prezidenta o stavu unie — Vláda chystá penzijní reformu — Ze zařízení v Bálkové utekli migranti — Situace v zasaženém Iskenderunu — ČR získala z EU o 61,2 miliardy více, než odvedla — Registr dárců kostní dřeně v Česku — Zájem o výroční tisícikorunu — Pamětní mince a bankovky — Výročí měnové odluky — Zeman ukončil návštěvu Slovenska — Konec kanálu DOL — Kompenzace pro velké firmy — Soud k tragédii při rally v Lopeníku — Pozastavené vyšetřování sestřeleného letadla nad Ukrajinou — USA investují do klimatu a boje s inflací — Státní příspěvek na služby operátorů — Přísnější emisní limity pro nová auta — Vrcholí přípravy na Jizerskou 50 — Výstava Ne-On Davida Černého

                             8. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             8. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             7. únor

                             Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                             7. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             7. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             7. 2. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             6. únor

                             Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Příčina silných mrazů a výhled počasí — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                             6. 2. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             6. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             6. 2. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám