iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 1. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
31068
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Zákony proti korupci

  0:35 do playlistu

  Zákony proti korupci
  Česko si polepšilo v indexu vnímání korupce – proti loňsku poskočilo o 16 míst vzhůru a je na 37. místě. Přesto stále zaostává za většinou zemí EU. Podle premiéra je teď důležité přijmout další protikorupční opatření.

 • Schvalování protikorupčních norem

  4:42 do playlistu

  Schvalování protikorupčních norem
  Hostem Událostí je předseda Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Jiří Dienstbier /ČSSD/.

 • První evropský případ nákazy

  8:13 do playlistu

  První evropský případ nákazy
  První onemocnění virem zika v Evropě. Nákazu hlasí Dánsko i Velká Británie. Jde zatím o ojedinělé případy, epidemie tu ani podle českých odborníků nehrozí.

 • Rezignace francouzské ministryně

  10:34 do playlistu

  Rezignace francouzské ministryně
  Francouzská ministryně spravedlnosti Christiane Taubiraová odstoupila. Nesouhlasí s tím, že by se teroristům s dvojím občanstvím mělo odebírat to francouzské. Návrh považuje za diskriminační.

 • Soud o smrtelné nehodě na přejezdu

  10:57 do playlistu

  Soud o smrtelné nehodě na přejezdu
  Záběry, které ukazují, kvůli čemu zemřeli tři lidé, kvůli čemu bylo dalších dvacet těžce zraněno, někteří s doživotními následky. Řidič kamionu dnes u soudu taky řekl svou verzi a tvrdil, že na přejezd vjet mohl.

 • Krajské volby 2016

  13:31 do playlistu

  Krajské volby 2016
  Prezident Miloš Zeman vyhlásí krajské volby na letošní říjen. Řekl to při návštěvě Jihomoravského kraje, kterou dnes zakončil. S tímto termínem se předběžně počítalo.

 • Řecký problém s migrací

  13:41 do playlistu

  Řecký problém s migrací
  Evropská komise se ostře opřela do Řecka. Podle ní vážně porušilo závazek kontrolovat hranice, který mají vůči svým sousedům. A Brusel varuje: pokud se země s problémem nedokáže vypořádat, může být odříznuta od zbytku Evropy.

 • Tlak na Řecko kvůli uprchlíkům

  14:37 do playlistu

  Tlak na Řecko kvůli uprchlíkům
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

 • Změny ve fungování vysokých škol

  15:58 do playlistu

  Změny ve fungování vysokých škol
  Profesory bude dál jmenovat prezident. Poslanci schválením novely vysokoškolského zákona dosavadní pravidla nezměnili. Zvedli ale třeba sociální stipendia studentů, novela umožní i odebírání neoprávněně získaných titulů.

 • Dostavba D3 v nedohlednu

  18:24 do playlistu

  Dostavba D3 v nedohlednu
  Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové.

 • Eichmannův dopis Ben Cviovi

  19:41 do playlistu

  Eichmannův dopis Ben Cviovi
  Izrael poprvé ukázal spisy z vyšetřování nacistických zločinů za druhé světové války. Mezi dosud utajovanými dokumenty je i dopis Adolfa Eichmanna z roku 1962 tehdejšímu prezidentovi Jicchaku Ben Cviovi. Válečný zločinec v něm obhajuje své chování.

 • Památka obětí holocaustu

  20:03 do playlistu

  Památka obětí holocaustu
  71 let od osvobození Osvětimi si oběti holokaustu připomněli pietními akcemi. Hlavně pamětníci mluvili o válečných událostech v kontextu současné uprchlické krize.

 • Prezident na návštěvě Jihomoravského kraje

  22:37 do playlistu

  Prezident na návštěvě Jihomoravského kraje
  Svoji třídenní návštěvu Jihomoravského kraje dnes prezident Miloš Zeman zakončil návštěvou Mikulova a tamního bývalého hraničního přechodu. Řekl, že aktuálně, kdy policisté zadrží 5 až 10 nelegálních migrantů týdně, jsou opatření na hranicích dostatečná.

 • Trestní stíhání Vladimíra Růžičky

  23:14 do playlistu

  Trestní stíhání Vladimíra Růžičky
  Pražská policie zahájila trestní stíhání hokejového trenéra Vladimíra Růžičky. Dnes si převzal obvinění ze zpronevěry, za které mu hrozí až pětileté vězení.

 • Nárůst akcí extremistů

  25:23 do playlistu

  Nárůst akcí extremistů
  Extremisté v Česku loni uspořádali 323 akcí, tedy o 44 víc než v roce 2014. Pravice a populisté chtěli podle vnitra získat stoupence na tématu migrace.

 • Neviditelné dopravní značky

  25:40 do playlistu

  Neviditelné dopravní značky
  Čeští řidiči mají velké mezery ve sledování dopravních značek. Podle dopravních výzkumů jich desetinu vůbec nezaregistrují – a sedmdesáti procentům z nich zase nepřisuzují větší význam.

 • Růst platů ve firmách

  28:18 do playlistu

  Růst platů ve firmách
  Mzdy v Česku porostou. Letos průměrně o čtyři procenta a o další čtyři hned v následujícím roce. Odhad dnes zveřejnila Česká bankovní asociace. Některé firmy už o tom, kolik peněz letos svým zaměstnancům přidají, vyjednávají.

 • Přetahovaní podniků o specialisty

  32:21 do playlistu

  Přetahovaní podniků o specialisty
  Mzdy navyšují svým zaměstnancům i firmy, ve kterých odbory neexistují. Může za to hlavně rostoucí ekonomika a malá nezaměstnanost. Firmy mají více zakázek a tak si můžou dovolit některým svým zaměstnancům přidat.

 • Verdikty za metanolovou kauzu

  34:26 do playlistu

  Verdikty za metanolovou kauzu
  Česká justice napsala tečku za hlavní částí metanolové aféry. Všichni její aktéři dostali tvrdé tresty. Poslední verdikty vynesl Vrchní soud v Olomouci– pět distributorů jedovatého alkoholu poslal do vězení na sedm až devět let.

 • Fronty na tzv. kotlíkové dotace

  36:41 do playlistu

  Fronty na tzv. kotlíkové dotace
  Úředníci Pardubického kraje během dneška vyřídili přes 600 žádostí o tzv. kotlíkové dotace. Další pak mají dorazit poštou. Celkem kraj v rámci první výzvy rozdělí téměř 100 milionů korun.

 • Budoucnost amerického vesmírného programu

  37:20 do playlistu

  Budoucnost amerického vesmírného programu
  Je to už třicet let ode dne, kdy zažil americký vesmírný program nejtragičtější havárii. Krátce po startu vybuchl raketoplán Challenger, na palubě zahynulo 7 astronautů.

 • Nové uniformy lesníků

  39:33 do playlistu

  Nové uniformy lesníků
  Lesníci v Česku mění šatník. Po dvaceti letech. Státní podnik Lesy vybírá ze dvou finálových návrhů veřejné soutěže na nové stejnokroje. Odhadovaná cena – 30 milionů korun.

 • Stamiliony pro dobrovolné hasiče

  41:28 do playlistu

  Stamiliony pro dobrovolné hasiče
  Dobrovolní hasiči dostanou od ministerstva vnitra přes 394 milionů korun. Oproti loňsku je to dvojnásobek. Resort odstartoval nový dotační program, který by měl zlepšit situaci více než sedmdesáti tisíců dobrovolných hasičů.

 • Staronové vedení Vietnamu

  42:22 do playlistu

  Staronové vedení Vietnamu
  Intriky a boj o moc mezi proreformním křídlem a konzervativními komunisty provázely výběr nového vedení Vietnamu pro další pětiletku. Komunistický sjezd po osmi dnech změny nepřinesl. Staronovým šéfem strany zůstává konzervativec Ngujen Fu Čong.

 • Mírové rozhovory v Ženevě
 • Rock objektivem Jima Marshalla

  45:20 do playlistu

  Rock objektivem Jima Marshalla
  Jako jediný fotografoval přímo z pódia poslední koncert The Beatles, jako jediný směl až do šatny k The Rolling Stones. Americký fotograf Jim Marshall svým objektivem dokumentoval dějiny rockové hudby.

Přehrát vše

Související