48 minut

27. leden 2016

Obsah dílu

Zákony proti korupci — Schvalování protikorupčních norem — První evropský případ nákazy — Rezignace francouzské ministryně — Soud o smrtelné nehodě na přejezdu — Krajské volby 2016 — Řecký problém s migrací — Tlak na Řecko kvůli uprchlíkům — Změny ve fungování vysokých škol — Dostavba D3 v nedohlednu — Eichmannův dopis Ben Cviovi — Památka obětí holocaustu — Prezident na návštěvě Jihomoravského kraje — Trestní stíhání Vladimíra Růžičky — Nárůst akcí extremistů — Neviditelné dopravní značky — Růst platů ve firmách — Přetahovaní podniků o specialisty — Verdikty za metanolovou kauzu — Fronty na tzv. kotlíkové dotace — Budoucnost amerického vesmírného programu — Nové uniformy lesníků — Stamiliony pro dobrovolné hasiče — Staronové vedení Vietnamu — Mírové rozhovory v Ženevě — Rock objektivem Jima Marshalla

Části dílu

00:35
Zákony proti korupci
  Česko si polepšilo v indexu vnímání korupce – proti loňsku poskočilo o 16 míst vzhůru a je na 37. místě. Přesto stále zaostává za většinou zemí EU. Podle premiéra je teď důležité přijmout další protikorupční opatření.
  04:42
  Schvalování protikorupčních norem
   Hostem Událostí je předseda Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Jiří Dienstbier /ČSSD/.
   08:13
   První evropský případ nákazy
    První onemocnění virem zika v Evropě. Nákazu hlasí Dánsko i Velká Británie. Jde zatím o ojedinělé případy, epidemie tu ani podle českých odborníků nehrozí.
    10:34
    Rezignace francouzské ministryně
     Francouzská ministryně spravedlnosti Christiane Taubiraová odstoupila. Nesouhlasí s tím, že by se teroristům s dvojím občanstvím mělo odebírat to francouzské. Návrh považuje za diskriminační.
     10:57
     Soud o smrtelné nehodě na přejezdu
      Záběry, které ukazují, kvůli čemu zemřeli tři lidé, kvůli čemu bylo dalších dvacet těžce zraněno, někteří s doživotními následky. Řidič kamionu dnes u soudu taky řekl svou verzi a tvrdil, že na přejezd vjet mohl.
      13:31
      Krajské volby 2016
       Prezident Miloš Zeman vyhlásí krajské volby na letošní říjen. Řekl to při návštěvě Jihomoravského kraje, kterou dnes zakončil. S tímto termínem se předběžně počítalo.
       13:41
       Řecký problém s migrací
        Evropská komise se ostře opřela do Řecka. Podle ní vážně porušilo závazek kontrolovat hranice, který mají vůči svým sousedům. A Brusel varuje: pokud se země s problémem nedokáže vypořádat, může být odříznuta od zbytku Evropy.
        14:37
        Tlak na Řecko kvůli uprchlíkům
         Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
         15:58
         Změny ve fungování vysokých škol
          Profesory bude dál jmenovat prezident. Poslanci schválením novely vysokoškolského zákona dosavadní pravidla nezměnili. Zvedli ale třeba sociální stipendia studentů, novela umožní i odebírání neoprávněně získaných titulů.
          18:24
          Dostavba D3 v nedohlednu
           Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové.
           19:41
           Eichmannův dopis Ben Cviovi
            Izrael poprvé ukázal spisy z vyšetřování nacistických zločinů za druhé světové války. Mezi dosud utajovanými dokumenty je i dopis Adolfa Eichmanna z roku 1962 tehdejšímu prezidentovi Jicchaku Ben Cviovi. Válečný zločinec v něm obhajuje své chování.
            20:03
            Památka obětí holocaustu
             71 let od osvobození Osvětimi si oběti holokaustu připomněli pietními akcemi. Hlavně pamětníci mluvili o válečných událostech v kontextu současné uprchlické krize.
             22:37
             Prezident na návštěvě Jihomoravského kraje
              Svoji třídenní návštěvu Jihomoravského kraje dnes prezident Miloš Zeman zakončil návštěvou Mikulova a tamního bývalého hraničního přechodu. Řekl, že aktuálně, kdy policisté zadrží 5 až 10 nelegálních migrantů týdně, jsou opatření na hranicích dostatečná.
              23:14
              Trestní stíhání Vladimíra Růžičky
               Pražská policie zahájila trestní stíhání hokejového trenéra Vladimíra Růžičky. Dnes si převzal obvinění ze zpronevěry, za které mu hrozí až pětileté vězení.
               25:23
               Nárůst akcí extremistů
                Extremisté v Česku loni uspořádali 323 akcí, tedy o 44 víc než v roce 2014. Pravice a populisté chtěli podle vnitra získat stoupence na tématu migrace.
                25:40
                Neviditelné dopravní značky
                 Čeští řidiči mají velké mezery ve sledování dopravních značek. Podle dopravních výzkumů jich desetinu vůbec nezaregistrují – a sedmdesáti procentům z nich zase nepřisuzují větší význam.
                 28:18
                 Růst platů ve firmách
                  Mzdy v Česku porostou. Letos průměrně o čtyři procenta a o další čtyři hned v následujícím roce. Odhad dnes zveřejnila Česká bankovní asociace. Některé firmy už o tom, kolik peněz letos svým zaměstnancům přidají, vyjednávají.
                  32:21
                  Přetahovaní podniků o specialisty
                   Mzdy navyšují svým zaměstnancům i firmy, ve kterých odbory neexistují. Může za to hlavně rostoucí ekonomika a malá nezaměstnanost. Firmy mají více zakázek a tak si můžou dovolit některým svým zaměstnancům přidat.
                   34:26
                   Verdikty za metanolovou kauzu
                    Česká justice napsala tečku za hlavní částí metanolové aféry. Všichni její aktéři dostali tvrdé tresty. Poslední verdikty vynesl Vrchní soud v Olomouci– pět distributorů jedovatého alkoholu poslal do vězení na sedm až devět let.
                    36:41
                    Fronty na tzv. kotlíkové dotace
                     Úředníci Pardubického kraje během dneška vyřídili přes 600 žádostí o tzv. kotlíkové dotace. Další pak mají dorazit poštou. Celkem kraj v rámci první výzvy rozdělí téměř 100 milionů korun.
                     37:20
                     Budoucnost amerického vesmírného programu
                      Je to už třicet let ode dne, kdy zažil americký vesmírný program nejtragičtější havárii. Krátce po startu vybuchl raketoplán Challenger, na palubě zahynulo 7 astronautů.
                      39:33
                      Nové uniformy lesníků
                       Lesníci v Česku mění šatník. Po dvaceti letech. Státní podnik Lesy vybírá ze dvou finálových návrhů veřejné soutěže na nové stejnokroje. Odhadovaná cena – 30 milionů korun.
                       41:28
                       Stamiliony pro dobrovolné hasiče
                        Dobrovolní hasiči dostanou od ministerstva vnitra přes 394 milionů korun. Oproti loňsku je to dvojnásobek. Resort odstartoval nový dotační program, který by měl zlepšit situaci více než sedmdesáti tisíců dobrovolných hasičů.
                        42:22
                        Staronové vedení Vietnamu
                         Intriky a boj o moc mezi proreformním křídlem a konzervativními komunisty provázely výběr nového vedení Vietnamu pro další pětiletku. Komunistický sjezd po osmi dnech změny nepřinesl. Staronovým šéfem strany zůstává konzervativec Ngujen Fu Čong.
                         44:58
                         Mírové rozhovory v Ženevě
                          45:20
                          Rock objektivem Jima Marshalla
                           Jako jediný fotografoval přímo z pódia poslední koncert The Beatles, jako jediný směl až do šatny k The Rolling Stones. Americký fotograf Jim Marshall svým objektivem dokumentoval dějiny rockové hudby.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           28. leden 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                           22. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                           21. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           21. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           20. září

                           Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                           20. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           19. září

                           Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                           19. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           18. září

                           Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                           18. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           18. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 9. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám