iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 3. 2017
23:30 na ČT art

1 2 3 4 5

1 hlas
4705
zhlédnutí

Divadlo žije!

Miroslav Donutil jako král Ubu na Provázku — Divadelní podoba Kmenů — Měsíc nad řekou ze Slováckého divadla

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Miroslav Donutil jako král Ubu na Provázku

  0:11 do playlistu

  Miroslav Donutil jako král Ubu na Provázku
  Legendární hra Alfreda Jarryho Ubu králem, která při své premiéře v roce 1885 vyvolala nebývalý skandál a ze svého autora udělala předchůdce absurdního dramatu, dada a surrealismu, inspirovala Vladimíra Morávka k tázání se, co je svoboda a demokracie, co je to moc a co dělá s těmi, kteří se domnívají, že ji mají, i s těmi, kteří jsou touto mocí ovládáni. Role tatíčka, později krále Ubu se mistrovsky zmocnil Miroslav Donutil, jeho manželku, matku Ubu neméně mistrovsky ztvárňuje Ivana Hloužková, v mnoha dalších rolích se objevují nejen členové souboru jako Simona Zmrzlá, Milan Holenda či Ondřej Kokorský, ale i nové posily – Dominik Teleky a další.

 • Divadelní podoba Kmenů

  7:46 do playlistu

  Divadelní podoba Kmenů
  Mladý režisér Braňo Holiček se po dvou letech vrátil do Reduty a po Černé labuti zde vytvořil další vynikající inscenaci. Opět se jedná o velmi originální adaptaci nedivadelního textu, na níž pracoval s téměř stejnou hereckou sestavou jako minule. Holičkovo stejnojmenné zpracování knihy Kmeny Vladimira 518 nahlíží na subkultury prostřednictvím osobních zážitků zúčastněných herců.

 • Měsíc nad řekou ze Slováckého divadla

  17:10 do playlistu

  Měsíc nad řekou ze Slováckého divadla
  Ve Slováckém divadle se Anna Petrželková snaží setřít z nejlepší divadelní hry Fráni Šrámka Měsíc nad řekou sentimentální nános a ve skvělém dialogickém spádu nachází chvílemi i komično. Tato hra klade nadčasové existenciální otázky – lže nám mládí svými čarovnými slovy, nebo je to jediná pravdivá doba našeho života?

Přehrát vše

Související