iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 1. 2011
22:05 na ČT2

1 2 3 4 5

42 hlasů
1906
zhlédnutí

Terra musica

Harfenistka Arianna Savallová — Americký klavírista Dan Tepfer — Kontratenor Dominique Visse na koncertu v Miloticích — Festival Concentus Moraviae — Zpěvačka a hráčka na dudy Mercedes Peón

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Americký klavírista Dan Tepfer

  0:35 do playlistu

  Americký klavírista Dan Tepfer
  Americký klavírista Dan Tepfer působí již několik let na nelítostné, avšak stimulující newyorské jazzové scéně. Projevuje se především jako leader tria s bubeníkem Richie Barshayem, o nějž se dělí s Herbie Hancockem a Chickem Coreou. Tepfera poutá k střední a východní Evropě i silná konexe se zdejšími hudebníky, pro východoevropská turné často volí dobře známý rytmický tandem Michal Baranski, Lukasz Zyta, v Česku už spojil síly s talentovaným bubeníkem Tomášem Hobzekem.

 • Zpěvačka a hráčka na dudy Mercedes Peón

  5:31 do playlistu

  Zpěvačka a hráčka na dudy Mercedes Peón
  Zpěvačka a hráčka na dudy Mercedes Peón zosobňuje ochránkyni starobylých tradic španělské Galicie. Původní akustickou tradiční hudbu postupně zkombinovala s plejádou nejrůznějších nástrojů a s elektronikou. Od starobylých písní pak postupně přešla k vlastní tvorbě. Přesto však zůstává autentická a věrná staré vesnické hudbě galicijských žen.

 • Kontratenor Dominique Visse na koncertu v Miloticích

  10:39 do playlistu

  Kontratenor Dominique Visse na koncertu v Miloticích
  Kontratenoři stále ještě bývají pro některé posluchače na koncertech v našich krajích překvapením. A i ti poučení jsou zvyklí je slýchat pouze v hudbě období baroka. Mistr tohoto oboru, Francouz Dominique Visse, překvapil repertoárem sahajícím od středověku přes baroko a romantismus až po současnost. Také neobvyklé obsazení klavíru a akordeonu podtrhlo při zmíněném stylovém rozsahu výjimečnost koncertu v zámku v Miloticích.

 • Harfenistka Arianna Savallová

  14:57 do playlistu

  Harfenistka Arianna Savallová
  Harfenistka Arianna Savallová patří k interpretační špičce staré hudby. Dcera slavného gambisty Jordi Savalla se zaměřuje převážně na repertoár barokní harfy, který se ale nebojí přenášet přes hranice přísné dobové interpretace. Její koncert patřil k ozdobám festivalu Harfové dny Ostrava.

 • Festival Concentus Moraviae

  20:47 do playlistu

  Festival Concentus Moraviae
  Festival Concentus Moraviae přivítal v Náměšti nad Oslavou také soubor Gli Incogniti s fenomenální houslistkou Amandine Beyer. Nenechali jsme se zmást zdánlivě konvenčním programem Vivaldiho slavných koncertů, které se staly v podání tohoto prvotřídního francouzského souboru jedinečnou hudební lahůdkou. Cílem souboru totiž není hrát Vivaldiho v zakletí přísné dobové interpretace, spíše se nechat vést citem a vkusem.

Přehrát vše

Související