26 minut
Terra musica

12. ledna 2011

Obsah dílu

Harfenistka Arianna Savallová — Americký klavírista Dan Tepfer — Kontratenor Dominique Visse na koncertu v Miloticích — Festival Concentus Moraviae — Zpěvačka a hráčka na dudy Mercedes Peón

Části dílu

00:35
Americký klavírista Dan Tepfer
  Americký klavírista Dan Tepfer působí již několik let na nelítostné, avšak stimulující newyorské jazzové scéně. Projevuje se především jako leader tria s bubeníkem Richie Barshayem, o nějž se dělí s Herbie Hancockem a Chickem Coreou. Tepfera poutá k střední a východní Evropě i silná konexe se zdejšími hudebníky, pro východoevropská turné často volí dobře známý rytmický tandem Michal Baranski, Lukasz Zyta, v Česku už spojil síly s talentovaným bubeníkem Tomášem Hobzekem.
  05:31
  Zpěvačka a hráčka na dudy Mercedes Peón
   Zpěvačka a hráčka na dudy Mercedes Peón zosobňuje ochránkyni starobylých tradic španělské Galicie. Původní akustickou tradiční hudbu postupně zkombinovala s plejádou nejrůznějších nástrojů a s elektronikou. Od starobylých písní pak postupně přešla k vlastní tvorbě. Přesto však zůstává autentická a věrná staré vesnické hudbě galicijských žen.
   10:39
   Kontratenor Dominique Visse na koncertu v Miloticích
    Kontratenoři stále ještě bývají pro některé posluchače na koncertech v našich krajích překvapením. A i ti poučení jsou zvyklí je slýchat pouze v hudbě období baroka. Mistr tohoto oboru, Francouz Dominique Visse, překvapil repertoárem sahajícím od středověku přes baroko a romantismus až po současnost. Také neobvyklé obsazení klavíru a akordeonu podtrhlo při zmíněném stylovém rozsahu výjimečnost koncertu v zámku v Miloticích.
    14:57
    Harfenistka Arianna Savallová
     Harfenistka Arianna Savallová patří k interpretační špičce staré hudby. Dcera slavného gambisty Jordi Savalla se zaměřuje převážně na repertoár barokní harfy, který se ale nebojí přenášet přes hranice přísné dobové interpretace. Její koncert patřil k ozdobám festivalu Harfové dny Ostrava.
     20:47
     Festival Concentus Moraviae
      Festival Concentus Moraviae přivítal v Náměšti nad Oslavou také soubor Gli Incogniti s fenomenální houslistkou Amandine Beyer. Nenechali jsme se zmást zdánlivě konvenčním programem Vivaldiho slavných koncertů, které se staly v podání tohoto prvotřídního francouzského souboru jedinečnou hudební lahůdkou. Cílem souboru totiž není hrát Vivaldiho v zakletí přísné dobové interpretace, spíše se nechat vést citem a vkusem.
      Přehrát celé video
      Litujeme, ale v současné době není video dostupné
      Stopáž27 minut
      Další díl
      19. ledna 2011

      Přehled dílů

      168 dostupných

      Terra musica na sociálních sítích

      Napište nám