Magazín o hudbě plný zajímavých událostí a osobností. Silvestrovský koncert České filharmonie – Kytarista, skladatel a pedagog Milan Tesař – Balet Zvoník od Matky Boží v Plzni – Pražský koncert Ivana Ženatého. Režie M. Kubala

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

O tom, že příchod Nového roku se dá oslavit i kultivovaně a hudebně na výši, nás již několik let přesvědčuje Česká filharmonie. Na svém posledním Silvestrovském koncertu zahrála pod vedením dirigenta Iona Marina zajímavý a vtipný výběr z různých evropských tanců. A opět tu byla chvíle pro bilancování – jaký byl pro filharmoniky rok 2010 a co je čeká v novém roce s novým vedením?

V miniportrétu vám představíme předního českého kytaristu, ale i skladatele a pedagoga Milana Tesaře.

Zavedeme vás i do Plzně na premiéru nového dramatického baletu Libora Vaculíka s hudbou Maurice Jarrého Zvoník od Matky Boží a dozvíme se od samotných tvůrců, jak toto dílo vznikalo.

Každé vystoupení houslisty Ivana Ženatého, který dnes působí jako pedagog Vysoké hudební školy v Drážďanech, je pro příznivce špičkové interpretace svátkem. Pro svůj pražský koncert na počátku ledna si připravil díla Brahmse, Beethovena, Paganiniho a Ravela a rozpovídal se i o svých současných aktivitách a plánech.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrHudba