Magazín hudební tolerance z Moravy: Miloslav Ištvan Quartet – Audrey Chen & Luca Marini – Second Movement (2011). Režie J. Kořínek

Obsah dílu

Přehrát vše

Úspěšná londýnská inscenace surrealistické opery Bohuslava Martinů Slzy nože zazněla v Praze i v Brně v anglickém znění pod taktovkou Nicholase Chalmerse a v režii Olivera Marse. Anglický soubor Second Movement, který uvádí komorní operu neotřelým a živým způsobem přístupným širokému obecenstvu, vděčí za pozvání na česká a moravská divadelní prkna brněnské skupině Ensemble Opera Diversa.

Charismatickou americkou zpěvačku a violoncellistku Audrey Chen společně s italsko-německým bubeníkem Lucou Marinim a jejich elektronikou jsme zastihli před koncertem na festivalu Setkávání nové hudby plus. Téma našeho rozhovoru vycházelo z jejich vystoupení stojícím na pevných základech noise music: komunikace jako koncept.

Čtveřice mladých hudebníků se specializuje na hudbu představitele někdejší brněnské avantgardy Miloslava Ištvána, jehož výročí jsme si v roce 2010 připomněli. Čím jeden z nejvýznamnějších českých novátorských skladatelů 2. poloviny 20. století oslovil mladou hudební generaci, vysvětlí Štěpán Filípek, člen souboru Miloslav Ištvan Quartett.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba