iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 12. 2011
17:50 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1119
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Dokument Andělská hra — Třeboňští pištci — Divadlo Líšeň

11 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dokument Andělská hra

  0:44 do playlistu

  Dokument Andělská hra
  První prosincovou Kulturu s Dvojkou zahájíme novým dokumentem Adély Sirotkové o souboji se smrtelnou chorobou - jmenuje se Andělská hra. O tom, že pomáhá nejenom naděje a statečnost, ale především pozornost těch nejbližších, vyprávějí jednak malá holčička Amálka a také výtvarnice Romana Andělová. Obě spojuje stejné závažné nádorové onemocnění.

 • Divadlo Líšeň

  4:09 do playlistu

  Divadlo Líšeň
  Divadlo LÍŠEŇ je nezávislý brněnský profesionální soubor. Typický je pro něj experiment s výtvarnem, zvukem, hudbou a pohybem. Na konci října se zúčastnilo mezinárodního festivalu loutkových divadel v polské Toruni. Uvedlo loutkovou stínohru Sávitrí a politickou frašku podle Ruského deníku Anny Politkovské Putin lyžuje. V konkurenci dalších třinácti představení získalo divadlo Líšeň čtyři ocenění. Uvidíte v závěrečné reportáži.

 • Třeboňští pištci

  7:57 do playlistu

  Třeboňští pištci
  Dále vás dnes zavedeme do Třeboně. Příznivci barokní a renesanční hudby už více než tři desítky let znají a vyhledávají koncerty a nahrávky Třeboňských pištců - mimořádného souboru, v němž manželé Milena a Václav Šimečkovi vedou děti a mladé lidi k aktivnímu provozování hudby. Vedle vážné hudby se Pištci účastní i multižánrových festivalů. Ovšem jejich hudba patří hodně také k Vánocům.

Přehrát vše

Související