iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 11. 2011
17:50 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
861
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Výstava První dámy – osud, poslání, úděl — Inscenace Vejce v Roxy/Nod — Visual Manual — Zrekonstruovaný Dům umění v Opavě

12 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava První dámy – osud, poslání, úděl

  0:41 do playlistu

  Výstava První dámy – osud, poslání, úděl
  Kultura s Dvojkou začíná pozvánkou na výstavu do Muzea Středočeského kraje. Jmenuje se "První dámy - osud, poslání, úděl" a koná se v muzeu v Roztokách u Prahy. Životy prvních dam mapuje prostřednictvím dokumentů, fotografií, ale i oblečení a dobových předmětů.

 • Inscenace Vejce v Roxy/Nod

  3:43 do playlistu

  Inscenace Vejce v Roxy/Nod
  Experimentální prostor Roxy/Nod uvádí v premiéře inscenaci "Vejce" tandemu Petr Kolečko - Tomáš Svoboda. Hru mělo původně uvést Vinohradské divadlo. Projekt však z uměleckých důvodů zastavilo. Zaleklo se textu hry. Ta má totiž podtitul "Komedie o zahrádkářství, lásce a rakovině".

 • Visual Manual

  6:00 do playlistu

  Visual Manual
  10 studentů, 1 večer, 1 promítačka, 1 mikrofon. Takový je podtitul akce "Visual Manual", která jednou za čtvrt roku dá vybraným studentům uměleckých oborů šanci veřejně představit jejich díla. Tradici založilo několik studentů z Plzně a v pražském centru současného umění Dox se nyní sešli k deváté veřejné prezentaci.

 • Zrekonstruovaný Dům umění v Opavě

  9:16 do playlistu

  Zrekonstruovaný Dům umění v Opavě
  Na závěr vám představíme nově zrekonstruovaný Dům umění v Opavě. Není to jen tak ledajaká galerie - patří mezi nejvýznamnější a nejstarší památky města. Tvoří jej totiž dominikánský klášter ze 13. století. Jeho nedílnou součástí je kostel sv. Václava, jehož fresky byly zrestaurovány poprvé po 300 letech.

Přehrát vše

Související