Dokument o nevšedním a zcela výjimečném mladém tanečníkovi a výtvarníkovi. O hledání vlastní identity a zařazení do společnosti dospělých.
Mr. Kriss

Dokument o výjimečném mladém tanečníkovi a výtvarníkovi, je zároveň citlivým filmem o dospívání.

Kristián Mensa byl známým americkým deníkem uveden mezi 20 nejnadanějšími lidmi do 20 let. Tančí, výtvarničí "okamžité obrázky" které animuje – jeho svět fantazie je pohyblivý, pestrý a zdánlivě nekonečný. V tom klukovi je nespočet talentů. Až by se člověk bál, aby ho jeho talenty, které místy pramení z těch nejvnitřnějších a nejzemitějších pramenů nezahubily.

Už jako malý chlapec si Kristián vytvořil vlastní svět. Po nešťastné rodinné události našel útočiště ve své fantazii. Plachý mladík s trochou tmavší barvou pleti po africkém dědečkovi si jako obranu před okolním světem zvolil vlastní výtvarnou řeč a vlastní taneční styl.

Ještě jako teenager dosáhl světového věhlasu v tanci a ve výtvarném umění. A čím je více? Jak Kristián sám říká: "Kreslím při tanci svým tělem a tančím po papíře svými kresbami."

Kristián samostatně cestuje a studuje v zahraničí. Obrovským úspěchem je, když se probojuje do celosvětového finále nejprestižnější světové taneční soutěže v Paříži, kde šokuje celý taneční svět. Tři a půl minuty mu stačily na to, aby se zapsal do historie Break Dance. Tak dlouhý byl videozáznam, který na sociálních sítích zaznamenal rekordních více jak 65 miliónů zhlédnutí.

Mr. Kriss je film o mladistvých nejistotách, mindrácích a odvaze se jim postavit. O hledání vlastní identity a zařazení do společnosti takzvaných dospělých.

Napište nám