iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 12. 2011
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
1721
zhlédnutí

Kulturama

Kniha Aby radost nezmizela — Výstava performerky Moniky Fryčové — Prague Burlesque — Kniha Loutka a moderna — Bilancování

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kniha Aby radost nezmizela

  0:28 do playlistu

  Kniha Aby radost nezmizela
  Rok 2011 přinesl české kultuře ztrátu celé řady výrazných osobností. Jednou z nich byl bezpochyby Ivan Martin Jirous. Ve svém díle, ale žije dál a tak si nyní můžete poslechnout Jirousovu sbírku Magorovy labutí písně, kterou sám namluvil. Zároveň byla před pár dny v pražském Centru současného umění DOX pokřtěna taky nová kniha s názvem – Aby radost nezmizela. Ta vznikla ze vzpomínek Magorových přátel.

 • Výstava performerky Moniky Fryčové

  4:52 do playlistu

  Výstava performerky Moniky Fryčové
  Čeští umělci se letos často prezentovali v cizině. A to třeba i na Islandu. Bez větší mediální pozornosti proběhla výstava performerky Moniky Fryčové, ta měla jako vůbec první Češka v severské zemi samostatnou výstavu.

 • Prague Burlesque

  10:44 do playlistu

  Prague Burlesque
  Nadsázka, ironie, parodie i satira, to všechno propojuje burleska. Literárně nebo hudebně-dramatický žánr, o jehož renesanci se zasloužila Dita von Teese. Svou oblibu si postupně nachází i v Česku. A to díky partě Prague Burlesque. Jejich dekadentní zábavu můžete zažít na vlastní kůži přímo na Silvestra v pražském Bar and Books.

 • Kniha Loutka a moderna

  18:08 do playlistu

  Kniha Loutka a moderna
  Loutky a loutková divadla u nás mají dlouholetou tradici. Kniha Loutka a moderna, která právě vyšla, nás zaujala svým pohledem na vývoj loutek a především scén k loutkovým divadlům.

 • Bilancování

  23:32 do playlistu

  Bilancování
  A protože je konec roku, budeme také trochu bilancovat. Jaké kulturní události v uplynulém roce nejvíc oslovily vybrané české osobnosti?

Přehrát vše

Související