iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2011
12:32 na ČT24

1 2 3 4 5

48 hlasů
1200
zhlédnutí

Kulturama

Projekt 100 — Filmový plakát — Zpěvák ulice: James Harries

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Co s Projektem 100?

  1:10 do playlistu

  Co s Projektem 100?
  Do českých kin vstupuje 17. ročník filmového Projektu 100. Letos je nabídka mimořádně omezená, poběží jen šest filmů; kromě toho ne moc atraktivních, tvrdí kritici. Asociace českých filmových klubů, která předhlídku organizuje, se odvolává na nedostatek peněz, ale i její umělecký šéf Pavel Bednařík připouští, že je možná na čase Projekt 100 změnit. Ale jak a kam jít dál? Není naopak na čase Projekt 100 zrušit? A čemu by se Asociace českých filmových klubů potom měla věnovat? Na to se s Pavlem Bendaříkem pokusí odpovědět i filmový kritik a historik Vladimír Hendrich.

 • Mizení filmového plakátu

  14:43 do playlistu

  Mizení filmového plakátu
  Filmový plakát býval uznávanou uměleckou disciplínou, dnes si však distributoři vystačí s velkými hlavami filmových hvězd a fotografiemi z filmu. Proč už filmové plakáty nepotřebujeme? Existuje nějaká cesta, jak toto zapomenuté umění oživit? S tvůrcem a teoretikem plakátové tvorby Karlem Míškem probereme na pozadí nové výstavy v Polském institutu v Praze. Proč to v Polsku jde a v Česku ne?

 • James Harries - zpěvák ulice

  21:39 do playlistu

  James Harries - zpěvák ulice
  Angličan žijící dvacet let v Praze hraje něco mezi folkem, country a jazzem, jak o něm píší kritici. Hraje všude: v klubu, v baru nebo třeba na ulici. Obvykle si vystačí s kytarou, ale na nové desce natočené v Americe hraje i s kapelou. Proč se vlastně usadil v Praze? Jaké písničkářské inspirace mu české prostředí nabízí? A jak je daleko s psaním hudby pro připravovaný film Lidice? Otázky, na něž ve studiu odpoví přímo James Harries.

Přehrát vše

Související