Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

Ostravské cesty Jana Balabána
Román ostravského spisovatele Jana Balabána Zeptej se táty vyšel už loni – bohužel posmrtně. V polovině prosinci se v anketě LN stal knihou roku. Nakladatelství HOST zároveň vydalo první část Balabánova sebraného díla věnovanou povídkové tvorbě, podle kritiků nejvýraznější části spisovatelovy produkce. V reportáži Aleny Šedivé poodhalujeme genia místa, z něhož vyrůstá Balabánovo psaní. Hovoří manželka Jana Balabána Petra Sasínová a jeho přátelé básnicí, kritici a publicisté: Petr Hruška, Ivan Motýl, Jakub Chrobák a Miroslav Balaštík.

Výtvarné experimenty Adama Nováka
Adam Novák je znám především jako herec, byl dlouho v angažmá v pražském divadle Rokoko, lidé si ho ale stále nejvíce pamatují z role Petra Bajzy ze seriálu Bylo nás pět. Adam dnes už nehraje, vyjadřuje se jinak – výtvarně. Nejčastěji experimentuje s malbou. Lucii Klímovou Adam Novák provedl novou výstavou v Café galerii Černá labuť i svým „zimním“ ateliérem.

Republic of Two: Raising The Flag
Do studia přijdou Jiří Burian a Mikoláš Růžička, frontmani kapely Republic Of Two. Nahráli komorní album Raising The Flag, které kritika hodnotí jako hudební objev indie folkové scény loňského roku.

Tajemství lesního rohu
Nejlepší český sólový hráč Radek Baborák se po osmi letech působení v Berlínské filharmonii vrátil domů, v Praze hrál v lednu hned dvakrát. Reportáž Maria Kubaše, v níž kromě nejlepšího českého hornisty hovoří i skladatel Martin Hybler, poodhaluje tajemství zvuku lesního rohu i světového úspěchu Radka Baboráka, v němž kromě velké píle a talentu údajně sehrála svou roli i bájná zeleno-žlutá izolepa…

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu