Kulturama

29. leden 2011

Obsah dílu

Co stalo v hudbě 2010? — Zvuky a koncepty v DOX — Nezávislý Normalis

Části dílu

00:55
Hudba 2010
  Hudební publicisté Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karel Veselý se i letos budou ohlížet za uplynulým rokem ve světě hudby, 8. února v Brně, o den později v Praze. Petr Vizina s jejich pomocí nabízí malou bilanci už nyní: nový popový král Kayne West, stručná přímočará sdělení, klipy jako románová vyprávění, ale třeba i zvuk vuvuzel...
  07:21
  Tři výstavy v DOX
   Pražská galerie současného umění DOX zahajuje nový rok třemi výstavami. Španělský konceptualista Juan Garaizabala se snaží oživit prostorovou paměť, když rekonstruuje dávno zapomenutý český Betlémský kostel v Berlíně. Bob Dylan, Bob Dylan, Boba Dylana, to je společný projekt Jiřího Kovandy a dánských autorek Niny Beier a Marie Lund. A do třetice "soundart" Michala Cimaly, který bude o své tvorbě mluvit i ve studiu.
   20:50
   Normalis
    Natočit úplně nezávislý film a téměř bez peněz se skoro nedá. Jan Wolf to dokázal, když za pár desítek tisíc korun natočil retrofilm Normalis, pojednávající o životě českých filmařů na konci 60. let. Proč se grafik pustí do filmování a ještě k tomu točí o 60. letech? Zeptáme se přímo režiséra filmu Jana Wolfa.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    5. únor 2011

    Kulturama na sociálních sítích

    Napište nám