Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty.

Co s Projektem 100?

Do českých kin vstupuje 17. ročník filmového Projektu 100. Letos je nabídka mimořádně omezená, poběží jen šest filmů; kromě toho ne moc atraktivních, tvrdí kritici. Asociace českých filmových klubů, která předhlídku organizuje, se odvolává na nedostatek peněz, ale i její umělecký šéf Pavel Bednařík připouští, že je možná na čase Projekt 100 změnit. Ale jak a kam jít dál? Není naopak na čase Projekt 100 zrušit? A čemu by se Asociace českých filmových klubů potom měla věnovat? Na to se s Pavlem Bendaříkem pokusí odpovědět i filmový kritik a historik Vladimír Hendrich.

Mizení filmového plakátu

Filmový plakát býval uznávanou uměleckou disciplínou, dnes si však distributoři vystačí s velkými hlavami filmových hvězd a fotografiemi z filmu. Proč už filmové plakáty nepotřebujeme? Existuje nějaká cesta, jak toto zapomenuté umění oživit? S tvůrcem a teoretikem plakátové tvorby Karlem Míškem probereme na pozadí nové výstavy v Polském institutu v Praze. Proč to v Polsku jde a v Česku ne?

James Harries – zpěvák ulice

Angličan žijící dvacet let v Praze hraje něco mezi folkem, country a jazzem, jak o něm píší kritici. Hraje všude: v klubu, v baru nebo třeba na ulici. Obvykle si vystačí s kytarou, ale na nové desce natočené v Americe hraje i s kapelou. Proč se vlastně usadil v Praze? Jaké písničkářské inspirace mu české prostředí nabízí? A jak je daleko s psaním hudby pro připravovaný film Lidice? Otázky, na něž ve studiu odpoví přímo James Harries.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu