iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 12. 2013
16:28 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2601
zhlédnutí

Turbulence

Sníh v Egyptě — Etna se opět probudila — Inverze v Bosně — Vánoční počasí — Zima v severní Americe — Ohlédnutí za rokem 2013 — Teplota Vltavy

16 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika

  0:19 do playlistu

  Mozaika
  Obyvatelé egyptské Káhiry a okolí koncem minulého týdne viděli nevídané – sníh. Objevil se i v Alexandrii a na Sinajském poloostrově. V egyptské metropoli nasněžilo poprvé po 112 letech. Etna se opět probudila k životu a začátkem týdne chrlila mohutný proud kouře a prachu do výšky několika kilometrů. Inverze trápila v týdnu nejen Česko, ale taky Balkán. V Bosně navíc naměřili mimořádně vysoké koncentrace oxidu siřičitého – ve městě Zenica dokonce 1400 mikrogramů na metr krychlový.

 • Téma

  1:28 do playlistu

  Téma
  O počasí na Vánoce jsme toho už natočili hodně. Edita Valentová se proto tentokrát podívala na tyto křesťanské svátky trochu jinak. V následující reportáži tak procestujeme svět a čeká nás i trocha exotiky.

 • Týden ve světě

  6:28 do playlistu

  Týden ve světě
  Na začátku týdne hodně sněžilo a mrzlo v Kanadě a na severovýchodě Spojených států.

 • Nebe nad Evropou

  7:45 do playlistu

  Nebe nad Evropou
  Rok 2013 pomalu končí a tak je i vhodná příležitost k jeho hodnocení. Padly desítky dlouholetých teplotních rekordů, zažili jsme ničivé povodně, trápil nás i nedostatek slunečních paprsků.

 • Klima pod lupou

  12:05 do playlistu

  Klima pod lupou
  Od výstavby přehrad Vltavské kaskády v 50. letech se v Praze výrazně změnila teplota Vltavy. V létě je studená na koupání a v zimě příliš teplá na to, aby se na ní dalo bruslit. Tím, že hladina nezamrzá, se stala Praha taky významným zimovištěm vodních ptáků.

 • Váš námět

  15:33 do playlistu

  Váš námět
  1. Jiří Rokos 2. Matěj Hrabánek 3. Jiří Svoboda 4. Jaromír Šašinka

Přehrát vše