iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 12. 2013
16:28 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2619
zhlédnutí

Turbulence

Největší mráz na zemi — Silný vítr na souostroví Madeira — Silná bouře na Kanárských ostrovech — Sněhová bouře Alexa na Blízkém východě — Pocitová teplota — Teploty v Severní Americe — Klima pod lupou — Zimní cyklony v Evropě

15 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika ze světa

  0:31 do playlistu

  Mozaika ze světa
  Bude teplota -93,2 °C, kterou satelity zaznamenaly v puklinách ledu v Antarktidě, uznána jako absolutní minimum na zemi? To je jedno z témat pro Mozaiku ze světa. Větrné bouře doprovázené přívalovými dešti zasáhly Madeiru i Kanárské ostrovy. A nabídneme i obrázky z Blízkého východu – v Jordánsku a Sýrii je nezvykle chladno a napadlo až 10 cm nového sněhu.

 • Téma

  2:30 do playlistu

  Téma
  V létě vysoká vlhkost vzduchu, v zimě silný vítr – to jsou důvody, proč se naše vnímání tepla či chladu může zásadně lišit od hodnoty, kterou vidíme na teploměru. Jak se počítá pocitová teplota a jak přežít extrémní chlad? Točil Antonín Šimůnek.

 • Týden ve světě

  7:24 do playlistu

  Týden ve světě
  Zatímco ve střední Evropě sněhovou nadílku, která by navodila vánoční atmosféru, marně vyhlížíme, východně od nás vydatně sněží třeba i v Turecku. Ve Spojených státech pak zasáhly sněhové bouře i Texas a v Kanadě panují silné mrazy. Souvisí to spolu nějak? Odpoví reportáž Pavla Borovičky.

 • Klima pod lupou

  9:57 do playlistu

  Klima pod lupou
  Xaver, Joachim nebo třeba Kyrill – to jsou jména zimních bouří, které vážně zasáhly do evropského počasí – včetně toho českého. Proč jsou právě v zimě tyto tlakové níže tak silné a budou v dalších letech častější? V reportáži Michala Žáka.

 • Váš námět

  14:27 do playlistu

  Váš námět
  Na závěr tradičně nejlíp hodnocené fotografie týdne z Facebooku Turbulence. Třetí místo – halo kolem měsíce od Martina Popka. Druhé místo unikátní „bílá“ duha z Krkonoš od Pavla Taclíka. A jednoznačně nejvíc se vám líbilo parhelium, které ze šumavského Churáňova vyfotil Roman Szpuk.

Přehrát vše