iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 2. 2013
10:05 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
5821
zhlédnutí

Tep 24

Poruchy srážení krve — Zápas mladého tenisty — Dětský hematolog Jan Blatný

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poruchy srážení krve

  0:52 do playlistu

  Poruchy srážení krve
  Poruchy srážení krve: Trombóza a hemofilie jsou poruchy srážení krve, které můžou člověka ohrozit, zvláště pokud podcení příznaky nebo léčbu. V prvním případě se krev sráží příliš, ve druhém vůbec. O riziku trombózy či embolie by měly vědět především dívky a ženy, roli totiž může hrát hormonální antikoncepce i řada dalších faktorů. Naopak hemofilie je vrozená a postihuje pouze chlapce. Existují ale moderní léky, a odborníci právě ověřují další novinku.

 • Zápas mladého tenisty

  9:27 do playlistu

  Zápas mladého tenisty
  Zápas mladého tenisty: Tenisovou raketu držel poprvé ve čtyřech letech a v kategorii žáků byl Daniel Vrba tehdy nejlepší v republice. Pak přišla nemoc, u dětí velmi ojedinělá porucha krvetvorby, s názvem myelodysplastický syndrom. Brněnští lékaři mu nasadili léčbu ze speciálně upravené králičí krve. Po třech letech začal Dan na kurtech znovu vyhrávat.

 • Dětský hematolog Jan Blatný

  17:47 do playlistu

  Dětský hematolog Jan Blatný
  Dětský hematolog Jan Blatný: Medicínu měl v rodině, a když se pro ni rozhodl, věděl, že bude léčit děti. Primář dětské hematologie ve FN Brno se zaměřil na méně známé, ale neméně závažné choroby. Včetně těch vzácných, a dokonce jedné raritní, kterou teď lékaři zkoumají. A dlouho se specializuje na hemofilii, jak na léčbu, tak na organizaci péče o tyto pacienty.

Přehrát vše