iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 5. 2012
10:09 na ČT24

1 2 3 4 5

12 hlasů
9530
zhlédnutí

Tep 24

Dětská mozková obrna — Laboratoř chůze — Dětský ortoped Jan Poul

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dětská mozková obrna

  0:48 do playlistu

  Dětská mozková obrna
  Miniinvazivní operace u DMO: Dětská mozková obrna (DMO) trápí v Česku tisíce dětí, tři čtvrtiny z nich mají různý stupeň spastického postižení, což znamená zkrácené a deformované svaly. Patří mezi ně i pětiletá Sandra z Třince. Aby měla šanci normálně chodit, musela na operaci lýtka. Ve FN Brno jako jediní v Česku využívají šetrný mininvazivní postup.

 • Historická vizitka
 • Laboratoř chůze

  9:23 do playlistu

  Laboratoř chůze
  Laboratoř chůze: každý krok dokáže analyzovat do nejmenšího detailu. Pohyb zachytí ve 3D pomocí speciálních kamer, změří i zapojení svalů. Ve FN Brno ji provozují tři roky a využívat ji mohou pacienti z celé republiky. Pomocí matematického modelu umožňuje lékařům špičkovou diagnostiku, zvláště u dětské mozkové obrny, ale i jiných poruch.

 • Dětský ortoped Jan Poul

  15:51 do playlistu

  Dětský ortoped Jan Poul
  Dětský ortoped Jan Poul: nejdřív ho lákala chemie, potom chirurgie. Hodně se naučil v cizině, nakonec ale zůstal věrný Brnu, a především dětem. Léčil jich i operoval tisíce. Zaměřil se mj. na pacienty s dětskou mozkovou obrnou a zavedl pro ně šetrné endoskopické zákroky. Ortopedii se profesor Poul věnuje čtyři desítky let.

 • Stručně

Přehrát vše

Související