iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 12. 2011
09:32 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4259
zhlédnutí

Tep 24

Laparoskopická operace nádoru — Očkování proti papillomaviru — Alergolog Vojtěch Balcárek

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Laparoskopická operace nádoru

  0:49 do playlistu

  Laparoskopická operace nádoru
  Pokud je rakovina děložního čípku zjištěna včas, když je nádor malý, leckdy stačí jen operační zákrok. Stále častěji se přitom využívají miniinvazivní postupy - například v ostravské fakultní nemocnici operují jako jediní speciální laparoskopickou metodou - puna technikou. Jako jedni z prvních začali využívat i tzv. strážní uzlinu, která signalizuje případný výskyt dalších zhoubných buněk.

 • Očkování proti papillomaviru

  9:53 do playlistu

  Očkování proti papillomaviru
  Tento vir je původem zhoubného nádoru děložního čípku (nebo také děložního hrdla). Každých dvacet hodin v průměru připraví nemoc o život jednu ženu. Přitom ji lze odhalit velmi brzy a navíc - je to zatím jediný typ rakoviny, proti kterému existuje očkování. Podle lékařů šance, jak snížit hrozivý výskyt této nemoci v Česku. Přesně za měsíc bude vakcína pro část dívek bezplatná a na očkování přispívá řada pojišťoven i města.

 • Alergolog Vojtěch Balcárek

  17:44 do playlistu

  Alergolog Vojtěch Balcárek
  Vybral si pediatrii, ale velmi brzy se zaměřil na alergie. V Bohumíně na Karvinsku byl dlouho jediným specialistou v oboru. Je rodák a místní patriot, ale přiznává, že stěhování na jiný konec republiky je často tématem rodinných debat. V jednom z nejvíce znečištěných míst republiky ale nejspíš alergolog a taky ředitel bohumínské nemocnice ještě nějaký čas vydrží.

 • Stručně

Přehrát vše

Související