iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 9. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2535
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začal školní rok

  0:47 do playlistu

  Začal školní rok
  V mateřských, základních a středních školách začal nový školní rok. Na vstup nebo návrat do lavic se většina dětí připravovala už v průběhu prázdnin. Do některých škol nastoupili i cizinci, kteří se česky teprve učí, a budou mít tedy výuku o poznání náročnější.

 • Na školáky dohlíželi policisté

  3:35 do playlistu

  Na školáky dohlíželi policisté
  Stovky policistů a strážníků dohlížely, aby školáci bez problémů zvládli první cestu do školy a pak domů. Hlídkovali hlavně u přechodů poblíž škol, ale také v místech, kde se děti hojně pohybují po odchodu ze školy.

 • Nové obory na středních školách v OL kraji

  5:32 do playlistu

  Nové obory na středních školách v OL kraji
  2 nové obory nabídly střední školy zřizované Olomouckým krajem, aby vyšly vstříc poptávce firem, které nemají dostatek kvalifikovaných pracovníků. Zatímco o obor montér suchých staveb neprojevil nikdo zájem a třída se neotevřela, do oboru vlasová kosmetika nastoupilo 20 studentů.

 • Výuku zahájila i soukromá zdravotní škola

  7:37 do playlistu

  Výuku zahájila i soukromá zdravotní škola
  Na mapě středních škol MS kraje je ode dneška zařízení, kde se budou na práci v nemocnici připravovat zdravotní sestry. Školu v Ostravě-Koblově otevřela společnost Agel, která provozuje síť nemocnic v Čechách i na Slovensku. Do 1. ročníku nastoupilo více než 110 studentů.

 • Žalobce navrhuje 3 až 6 let za Studénku

  8:38 do playlistu

  Žalobce navrhuje 3 až 6 let za Studénku
  Proces kvůli železničnímu neštěstí ve Studénce spěje k závěru. Dnes se u Okresního soudu v Novém Jičíně četli závěrečné řeči. Dá se očekávat, že rozsudek by mohl padnout už na podzim. Jen připomenu, že 8. srpna 2008 narazil mezinárodní rychlík Comenius do trosek zříceného mostu. Výsledek: 8 mrtvých a 95 zraněných.

 • Miloš Zeman přijede na návštěvu MS kraje

  11:04 do playlistu

  Miloš Zeman přijede na návštěvu MS kraje
  Třídenní návštěvu MS kraje zahájí zítra prezident Miloš Zeman. Dopoledne se nejdřív sejde s hejtmanem Ivo Vondrákem a následně s krajskými zastupiteli. Odpoledne zavítá do Větřkovic na Opavsku. Tam se v kulturním domě setká před 16. hodinou s občany.

 • Frýdek-Místek chystá změny v MHD

  11:29 do playlistu

  Frýdek-Místek chystá změny v MHD
  Frýdecko-Místeckou MHD čekají změny. Na místě 10 let starého autobusového nádraží by mělo vzniknout depo plánovaného městského DP a současná autobusová stanoviště by se měla přesunout k vlakovému nádraží. Nabytí tamních pozemků od společnosti Slezan Holding dnes schválili městští zastupitelé.

 • Premiéra nového pořadu DějePIC

  13:34 do playlistu

  Premiéra nového pořadu DějePIC
  Co našli archeologové u Karlštejna, odkdy používáme vidličku, anebo zda mohl Šemík skočit z Vyšehradu. Všechna tato a mnohá další tajemství zodpoví nový historický cyklus DějePIC! Pro dětské diváky kanálu ČT :D jej připravuje ostravské televizní studio. Na obrazovkách nový seriál poběží během celého podzimu. Premiérový díl bude odvysílaný už zítra.

 • Česká pošta zavádí platby kartou za balíky

  16:46 do playlistu

  Česká pošta zavádí platby kartou za balíky
  Česká pošta chce zjednodušit placení za doručování balíků. Zatím na zkoušku od 1. července zavedla možnost placení kartou. Dosud to bylo možné jenom hotově. V provozu je 600 přístrojů. Třeba doručovatelé z olomouckého depa dostali terminály s měsíčním zpožděním kvůli technickým problémům ze strany bank.

 • Lidské oblečení pomáhá zachránit slony

  18:36 do playlistu

  Lidské oblečení pomáhá zachránit slony
  Lidské oblečení, které může zachránit africké slony. Na dálku teď mohou pomáhat návštěvníci olomoucké nebo ostravské zoologické zahrady. Stačí, aby s sebou přinesli třeba trička nebo kalhoty, které už nenosí. Za prodané zboží se pak v Africe cvičí nebo krmí třeba psi, kteří dokáží odhalit pytláky. Za projektem Save Elephants stojí rodák z Třince.

 • Johan Inger si v Ostravě vybíral tanečníky

  20:55 do playlistu

  Johan Inger si v Ostravě vybíral tanečníky
  Švédský choreograf Johan Inger, jeden z nejvýznamnějších na současné mezinárodní taneční scéně, přijel do Ostravy, aby si vybral tanečníky pro svou choreografii Rain Dogs. Muž, který tancoval v Holandsku dlouhá léta pod uměleckým vedením Jiřího Kyliána, ji napsal na hudbu Toma Waitse.

Přehrát vše

Související