25 minut

5. září 2017

Obsah dílu

Další kolo kotlíkových dotací — Další kolo kotlíkových dotací — Česko-polský projekt měření ovzduší — První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce — První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce — Pochybné transakce za 2 miliardy? — Armáda spásy chystá nové denní centrum — Studénka soud — Mauzoleum má opravené schody i terasy — Richard Krajčo ambasadorem konzervatoře

Části dílu

00:52
Další kolo kotlíkových dotací
  Značný zájem vyvolala v Moravskoslezském kraji nová vlna takzvaných kotlíkových dotací. Za pouhou hodinu od zahájení příjmu žádostí jich lidé elektronicky podali pět tisíc. Dalších pět tisíc žádostí ještě kraj přijme. V aktuální výzvě je k dispozici 900 milionů korun, podle předpokladů by měly stačit na výměnu osmi a půl tisíce kotlů. Výměna jediného představuje úbytek přibližně 100 kilogramů prachu v ovzduší.
  03:10
  Další kolo kotlíkových dotací
   Živě Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana MS kraje.
   07:28
   Česko-polský projekt měření ovzduší
    K omezení přesunu znečišťujících látek v ovzduší by měla pomoci i společná měření České republiky a Polska. Na projektu spolupracuje Vysoká škola Báňská, polský Institut meteorologie a vodního hospodářství a Bezpečnostně technologický klastr. Společný projekt představili v Horní Suché.
    10:20
    První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce
     Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.
     11:41
     První den návštěvy zakončil prezident ve Studénce
      Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Během ní navštíví celkem šest měst a obcí. Diskutovat bude mimo jiné se starosty, podnikateli i s občany. Dnes odpoledne navštívil Větřkovice na Opavsku, které letos získaly titul Vesnice Moravskoslezského kraje, a právě teď diskutuje s lidmi ve Studénce.
      14:23
      Pochybné transakce za 2 miliardy?
       Transakce za dvě miliardy korun prověřuje Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. Do podezřelých machinací je zapojeno téměř 290 firem. Vyplynulo to z analýzy kontrolních hlášení, která zavedlo ministerstvo financí začátkem loňského roku. České televizi to potvrdila mluvčí finančního úřadu Petra Homolová.
       16:53
       Armáda spásy chystá nové denní centrum
        Razantní proměnou projde areál Armády spásy v Ostravě-Mariánských Horách. Budovy, které slouží lidem bez domova, jsou v havarijním stavu a není možné je opravit. Armáda spásy proto požádala o pomoc stát. Ten ji na stavbu nového centra nakonec potvrdil čtyřiceti milionovou dotaci. Včera odpoledne vybrali firmu, která začne do měsíce s demolicí.
        19:06
        Studénka soud
         I dnes pokračoval proces čtením závěrečných řečí kvůli železničnímu neštěstí ve Studénce. Obhájci obžalovaných - firmy Dopravní stavby Ostrava dnes Eurovia - kvůli pádu mostu žádají zproštění všech obvinění. Jejich klienti jsou podle jejich slov nevinní a nemůžou za tragédii z roku 2008, při které zemřelo 8 lidí a dalších stovka cestujících byla zraněna.
         19:35
         Mauzoleum má opravené schody i terasy
          Desítky let ho ničili vandalové – dnes má za sebou první část oprav za 5 milionů z celkových osmnácti. Jihoslovanské mauzoleum v Olomouci se zatím dočkalo opravy spodní části – následovat bude ještě celá kaple, a také nepřístupná krypta. Nákladná rekonstrukce by měla probíhat až do roku 2020.
          21:34
          Richard Krajčo ambasadorem konzervatoře
           Janáčkova konzervatoř chce přilákat ke studiu více nových uchazečů. Do nového školního roku tak přichází s videoklipem a ambasadorem Richardem Krajčou, který má pomoci školu mezi mladými lidmi propagovat. Do letošního ročníku přijala konzervatoř 59 nových talentů, některé obory je ale problém naplnit.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           6. září 2017

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám