Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Začal školní rok — Na školáky dohlíželi policisté — Nové obory na středních školách v OL kraji — Výuku zahájila i soukromá zdravotní škola — Žalobce navrhuje 3 až 6 let za Studénku — Miloš Zeman přijede na návštěvu MS kraje — Frýdek-Místek chystá změny v MHD — Premiéra nového pořadu DějePIC — Česká pošta zavádí platby kartou za balíky — Lidské oblečení pomáhá zachránit slony — Johan Inger si v Ostravě vybíral tanečníky

Části dílu

00:47
Začal školní rok
  V mateřských, základních a středních školách začal nový školní rok. Na vstup nebo návrat do lavic se většina dětí připravovala už v průběhu prázdnin. Do některých škol nastoupili i cizinci, kteří se česky teprve učí, a budou mít tedy výuku o poznání náročnější.
  03:35
  Na školáky dohlíželi policisté
   Stovky policistů a strážníků dohlížely, aby školáci bez problémů zvládli první cestu do školy a pak domů. Hlídkovali hlavně u přechodů poblíž škol, ale také v místech, kde se děti hojně pohybují po odchodu ze školy.
   05:32
   Nové obory na středních školách v OL kraji
    2 nové obory nabídly střední školy zřizované Olomouckým krajem, aby vyšly vstříc poptávce firem, které nemají dostatek kvalifikovaných pracovníků. Zatímco o obor montér suchých staveb neprojevil nikdo zájem a třída se neotevřela, do oboru vlasová kosmetika nastoupilo 20 studentů.
    07:37
    Výuku zahájila i soukromá zdravotní škola
     Na mapě středních škol MS kraje je ode dneška zařízení, kde se budou na práci v nemocnici připravovat zdravotní sestry. Školu v Ostravě-Koblově otevřela společnost Agel, která provozuje síť nemocnic v Čechách i na Slovensku. Do 1. ročníku nastoupilo více než 110 studentů.
     08:38
     Žalobce navrhuje 3 až 6 let za Studénku
      Proces kvůli železničnímu neštěstí ve Studénce spěje k závěru. Dnes se u Okresního soudu v Novém Jičíně četli závěrečné řeči. Dá se očekávat, že rozsudek by mohl padnout už na podzim. Jen připomenu, že 8. srpna 2008 narazil mezinárodní rychlík Comenius do trosek zříceného mostu. Výsledek: 8 mrtvých a 95 zraněných.
      11:04
      Miloš Zeman přijede na návštěvu MS kraje
       Třídenní návštěvu MS kraje zahájí zítra prezident Miloš Zeman. Dopoledne se nejdřív sejde s hejtmanem Ivo Vondrákem a následně s krajskými zastupiteli. Odpoledne zavítá do Větřkovic na Opavsku. Tam se v kulturním domě setká před 16. hodinou s občany.
       11:29
       Frýdek-Místek chystá změny v MHD
        Frýdecko-Místeckou MHD čekají změny. Na místě 10 let starého autobusového nádraží by mělo vzniknout depo plánovaného městského DP a současná autobusová stanoviště by se měla přesunout k vlakovému nádraží. Nabytí tamních pozemků od společnosti Slezan Holding dnes schválili městští zastupitelé.
        13:34
        Premiéra nového pořadu DějePIC
         Co našli archeologové u Karlštejna, odkdy používáme vidličku, anebo zda mohl Šemík skočit z Vyšehradu. Všechna tato a mnohá další tajemství zodpoví nový historický cyklus DějePIC! Pro dětské diváky kanálu ČT :D jej připravuje ostravské televizní studio. Na obrazovkách nový seriál poběží během celého podzimu. Premiérový díl bude odvysílaný už zítra.
         16:46
         Česká pošta zavádí platby kartou za balíky
          Česká pošta chce zjednodušit placení za doručování balíků. Zatím na zkoušku od 1. července zavedla možnost placení kartou. Dosud to bylo možné jenom hotově. V provozu je 600 přístrojů. Třeba doručovatelé z olomouckého depa dostali terminály s měsíčním zpožděním kvůli technickým problémům ze strany bank.
          18:36
          Lidské oblečení pomáhá zachránit slony
           Lidské oblečení, které může zachránit africké slony. Na dálku teď mohou pomáhat návštěvníci olomoucké nebo ostravské zoologické zahrady. Stačí, aby s sebou přinesli třeba trička nebo kalhoty, které už nenosí. Za prodané zboží se pak v Africe cvičí nebo krmí třeba psi, kteří dokáží odhalit pytláky. Za projektem Save Elephants stojí rodák z Třince.
           20:55
           Johan Inger si v Ostravě vybíral tanečníky
            Švédský choreograf Johan Inger, jeden z nejvýznamnějších na současné mezinárodní taneční scéně, přijel do Ostravy, aby si vybral tanečníky pro svou choreografii Rain Dogs. Muž, který tancoval v Holandsku dlouhá léta pod uměleckým vedením Jiřího Kyliána, ji napsal na hudbu Toma Waitse.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výsledky voleb v krajských městech — Povolební vyjednávání v Ostravě — Povolební vyjednávání v Olomouci — Výsledky komunálních voleb v MS městech — Výsledky voleb v Olomouckém kraji — Povolební vyjednávání ve městech — Náklo má bránit rozšířené těžbě písku — Zvláštnosti letošních komunálních voleb — Výsledky prvního kola senátních voleb — Poškozený památník Rudé armády — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Poslední zápas u Bezručů

            26. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

            23. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

            22. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Vesnické prodejny skomítají — Protesty na UPOL — Nemocnice hledají úspory — 85 % pozemků pro obchvat zajištěno — Vlna uprchlíků sílí — PLATO startuje provoz v budově jatek — Superpočítač zkoumá proteiny — Vysoké školy Visegrádské čtyřky spolupracují — Staročeské recepty do školních jídelen

            21. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Termín voleb se blíží — Dva roky od otravy Bečvy — Firmy trápí nedostatek surovin a polotovarů — V Oseku se zřítila střecha — Taneční kurzy znovu táhnou — Potíže lidí se sluchovým postižením — UPOL má nové Americké centrum — Zlínským hasičům chybí lidi — Světelná spirála ve Frýdku-Místku

            20. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Topná sezóna plná nejistot — Přeroste spor o protestní akce? — Zájem o Milostivé léto — Radnice podpoří dopravní podnik — Ostravské tramvaje míří na Ukrajinu — Centrum pro uprchlíky do úspornějších prostor — Manželé Zátopkovi by oslavili 100 let — Péče o matky a novorozence — Výzkum o dopadu znečištění — Krnov chce udržet vodu na pozemcích města — Záchranáři cvičili evakuaci z lanovky

            19. 9. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám